"Chelsea" dvikovoje prieš "Barcelona" pasiekė revanšą © Eurofootball.lt
Kaip ir antradienį, UEFA Čempionų lygoje trečiadienį 3-ojo turo varžybose didesnės intrigos beveik nebuvo. Didžiausio dėmesio susilaukusioje dvikovoje už praėjusio sezono nesėkmę aštuntfinalyje čempionui "Barcelona" atsirevanšavo "Chelsea", tuo tarpu kitur pergales šventė visi favoritai - po trečią laimėjimą iškovojo "Bayern", "Valencia" ir antras pergales pasiekė svečiuose žaidę "PSV", "Liverpool", "Roma", o pirmą kartą nugalėjo "Inter" ir "Werder" ekipos.

Du pagrindiniai Čempionų lygos favoritai Londone "Chelsea" ir "Barcelona" susitiko trečią sezoną iš eilės, tačiau šį kartą artėjant mačui viską kiek aptemdė pagrindinių anglų klubo vartininkų traumos, tad "mėlynųjų" gretose debutavo vartų sargas iš Portugalijos Hilario, tuo tarpu katalonų komandoje traumuotą Samuelį Eto'o pakeitė buvęs "Chelsea" puolėjas Eiduras Gudjohnsenas.

Rungtynių pradžioje nei viena komanda nesukūrė pavojingesnių progų, ir bene pirmą rimtesnį išpuolį atliko "Barcelona", kai po Deco perdavimo į kamuolį nesėkmingai pataikė Gianluca Zambrotta. "Stamford Bridge" stadiono šeimininkai netrukus patys surengė pavojingą ataką - po Michaelio Essieno reido ir perdavimo Didier Drogba įsiveržė į baudos aikštelę ir įveikė vartininką Víctor Valdesą, kamuolys atiteko Andrejui Ševčenkai, bet šiam įmušti paskutinę akimirką sukliudė Rafaelis Marquezas, o pakėlus kampinį ukrainietis nesėkmingai sužaidė galva.

Mačas įsibėgėjo ir po Xavi perdavimo į baudos aikštelės kraštą įbėgusio Lionelio Messi smūgį atrėmė Hilario, kuris netrukus atmušė ir Xavi bandymą iš 10-ies metrų kaire koja. Vėliau pro šalį iš toli mušė L.Messi, į vartus nepataikė ir Frankas Lampardas bei Michaelis Ballackas. Pirmasis intriguojančio susitikimo kėlinys baigėsi be įvarčių.

Pergalę "Chelsea" antrojo kėlinio pradžioje nulėmė D.Drogba, kuris gavęs tolimą perdavimą iš Ashley Cole'o baudos aikštelės prieigų bandydamas išvengti Carleso Puyolio globos techniškai pasimušė kamuolį į šoną ir sukdamasis tiksliu smūgiu į V.Valdeso ginamų vartų kampą. Panašiai nuostabų įvartį kaip į "Liverpool" vartus Anglijos "Premier" lygos mače pelnęs puolėjas išvedė Londono ekipą į priekį - 1-0.

"Barca" ėmėsi lyginti rezultatą ir Ronaldinho grasino varžovų vartams bandymu galva bei baudos smūgiu, tačiau puikią galimybę padvigubinti rezultatą sužaidus apie valandą turėjo svečiai, kai iš pradžių greitoje kontratakoje kamuolio komandos draugams pagailėjo M.Essienas, o vėliau po F.Lampardo perdavimo A.Ševčenka atsidūrė vienas prieš V.Valdesą, tačiau smūgiavo virš vartų.

Mačui tęsiantis V.Valdesas atrėmė D.Drogba smūgį, virš skersinio galva mušė L.Messi, Hilario sugavo Deco smūgiuotą kamuolį, po perdavimo iš krašto nepavyko pasižymėti ir Arjenui Robbenui, tad rezultatas taip ir nepasikeitė. "Chelsea" nugalėjo ir grupėje pakilo į pirmą vietą, tuo tarpu "Barcelona" ekipai tai buvo pirmasis pralaimėjimas lygoje nuo 2005-ųjų kovo, kai Ispanijos komanda patyrė nesėkmę tame pačiame stadione.

Kitame A grupės mače Brėmeno "Werder" namuose 2-0 laimėjo prieš Sofijos "Levski", o abu įvarčius pelnė brazilai - prieš pat pertrauką baudos smūgiu iš 30 metrų pasižymėjo gynėjas Naldo, o 73 minutę bulgarų vartininką nuginklavo saugas Diego. Ši pergalė leido vokiečių klubui susilyginti taškais su "Barcelona" ir neprarasti vilčių kovoti dėl antrosios vietos.

Taškų nepraradęs lieka B grupės lyderis Miuncheno "Bayern", kuris svečiuose įveikė Lisabonos "Sporting" komandą. Vienintelį įvartį 19 minutę pelnė Bastianas Schweinsteigeris, įmušęs tolimu "šūviu" iš 28 metrų. Antrojo kėlinio pradžioje įvarčio autorius buvo pašalintas iš aikštės ir šeimininkai turėjo galimybių išlyginti rezultatą - arčiausiai buvo į virpstą pataikęs gynėjas Andersonas Polga, bet bavarai atsilaikė ir iškovojo trečią pergalę.

Tik pirmuosius tris taškus į savo sąskaitą įsirašė Milano "Inter". Italijos čempionato lyderių strategas Roberto Mancini netikėtai nusprendė palikti ant atsarginių suolelio tokias žvaigždes kaip Adriano ir Hernaną Crespo, o vietoje jų į aikštę išleisti Julio Cruzą ir Alvaro Recobą. Tai visiškai pasiteisino, nes jau antrą minutę po A.Recoba baudos smūgio kilus sumaiščiai baudos aikštelėje stipriu smūgiu kamuolį į vartus pasiuntė J.Cruzas, o 9 minutę A.Recoba atliko tikslų perdavimą iš krašto ir jo partneris puolimo grandyje galva pelnė savo antrąjį įvartį.

Šeimininkams nurimus vėliau puikios progos įmušti neišnaudojo Denisas Bojarintsevas, Vladimiro Bystrovo bandymas įmušti kulnu buvo netikslus, o vartininkas Julio Cesaras atrėmė Mozarto smūgį, tuo tarpu antrajame kėlinyje "Inter" persvaros vos nepadvigubino į skersinį pataikęs Luišas Figo. Svečiams gyvumo į atakas įnešė aikštėje po keitimo pasirodęs Quincy Owusu-Abeiye, ir 54 minutę po jo perdavimo D.Bojarintsevas atmetė kamuolį Romanui Pavliučenkai, kuriam beliko iš arti nuginkluoti J.Cesarą.

Tai maskviečiams suteikė vilties, bet geresnių galimybių vėliau turėjo šeimininkai - nuo Julio Cruzo smūgio gelbėjo Wojciechas Kowalewskis, o Dejano Stankovičiaus įvarčio teisėjas nusprendė neįskaityti užfiksuodamas pavojingą žaidimą. Rungtynių pabaigoje "Spartak" dar galėjo išvengti pralaimėjimo, bet D.Bojarintsevo smūgį iš 9 metrų atrėmė J.Cesaras. "Inter" atsilaikė ir iškovojęs pirmą pergalę aplenkė tokio džiaugsmo dar nepatyrusį Rusijos klubą.

C grupėje antrus laimėjimus išvykose pasiekė abu lyderiai - "Liverpool" po vienintelio Peterio Croucho įvarčio galva 58 minutę svečiuose nugalėjo "Bordeaux" komandą, o Eindhoveno "PSV" Stambule rungtynėse su vietos "Galatasaray" atsitiesė po šeimininkų žaidėjo Saša Iličiaus pelnyto įvarčio ir po pertraukos pasižymėjus Janui Kromkampui bei Arouna Kone šventė pergalę.

Taip pat sėkmingai sužaidė ir D grupės favoritai. "Valencia" po dviejų Davido Villa įvarčių pirmajame kėlinyje privertė pasiduoti rungtynes dešimtyje baigusius Donecko "Shakhtar" futbolininkus, o "Roma" klubui pergalę Pirėjuje prieš "Olympiacos" nulėmė saugo Simone Perrotta įvartis 76 rungtynių minutę.

Statistika

A grupė

"%c00042" 1 - 0 "%c00006"
47' [1 - 0] Didier Drogba

"%c00016" 2 - 0 "%c00167"
45' [1 - 0] Naldo
73' [2 - 0] Diego

(Vieta, komanda, žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)
1. "Chelsea" 3 3 0 0 6-1 9
2. "Barcelona" 3 1 1 1 6-2 4
3. "Werder" 3 1 1 1 3-3 4
4. "Levski" 3 0 0 3 1-10 0

B grupė

"%c00037" 2 - 1 "%c00114"
2' [1 - 0] Julio Ricardo Cruz
9' [2 - 0] Julio Ricardo Cruz
54' [2 - 1] Roman Pavlyuchenko

"%c00153" 0 - 1 "%c00001"
19' [1 - 0] Bastian Schweinsteiger

47' Bastian Schweinsteiger ("Bayern") pašalintas iš aikštės

1. "Bayern" 3 3 0 0 7-0 9
2. "Sporting" 3 1 1 1 2-2 4
3. "Inter" 3 1 0 2 2-4 3
4. "Spartak" 3 0 1 2 2-7 1

C grupė

"%c00064" 0 - 1 "%c00045"
58' [0 - 1] Peter Crouch

"%c00127" 1 - 2 "%c00128"
19' [1 - 0] Saša Ilić
59' [1 - 1] Jan Kromkamp
72' [1 - 2] Arouna Koné

1. "Liverpool" 3 2 1 0 4-2 7
2. "PSV" 3 2 1 0 3-1 7
3. "Galatasaray" 3 0 1 2 3-5 1
4. "Bordeaux" 3 0 1 2 0-2 1

D grupė

"%c00004" 2 - 0 "%c00145"
31' [1 - 0] David Villa
45' [2 - 0] David Villa

76' Viacheslav Sviderskiy ("Shakhtar") pašalintas iš aikštės

"%c00131" 0 - 1 "%c00028"
76' [0 - 1] Simone Perrotta

1. "Valencia" 3 3 0 0 8-3 9
2. "Roma" 3 2 0 1 6-2 6
3. "Olympiacos" 3 0 1 2 4-7 1
4. "Shakhtar" 3 0 1 2 2-8 1