"CSKA" su D.Šemberu laimėjo prieš "Arsenal" © Eurofootball.lt
Antradienį prasidėjo UEFA Čempionų lygos grupių etapo 3-asis turas ir beveik visuose mačuose pergales šventė favoritai. Vienintelė staigmena užfiksuota Maskvoje, kur "CSKA" privertė pasiduoti "Arsenal" ekipą, toje pačioje grupėje "Porto" nepaliko didesnių vilčių "Hamburger klubui, E ir F grupėse triuškinančias pergales iškovojo "Lyon", "Real", "Celtic" ir "Man Utd", o H grupėje varžovus po atkaklios kovos palaužė "Milan" ir "Lille".

Dienos varžybos prasidėjo ankstyvomis rungtynėmis Rusijos sostinėje - susitiko G grupės lyderiai vietos "CSKA" ir praėjusių metų finalininkas Londono "Arsenal". Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie kontroliavo žaidimą, tačiau "CSKA" gynėsi organizuotai ir be klaidų.

Apsigynę nuo Anglijos klubo bandymų atakuoti į priekį įpusėjus kėliniui išsiveržė "armiečiai" - Dudu buvo pargriautas tiesiai prieš vartus ir teisėjui paskyrus baudos smūgį po S.Ignaševičiaus gudraus perdavimo galingu "šūviu" iš maždaug 20-ies metrų vartininką Jensą Lehmanną nuginklavo brazilas Danielis Carvalho.

Įkvėpti įvarčio šeimininkai perėjo į puolimą ir po šešių minučių J.Lehmannas jau gelbėjo "kanonierius" po dar vieno D.Carvalho bandymo iš toli, 42 minutę gražus rusų klubo puolėjo Vagnerio Love įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės, o pačioje pabaigoje "Arsenal" Robino van Persie prasiveržimą sustabdė "CSKA" vartininkas Igoris Akinfejevas.

Antrajame kėlinyje svečiams iš Anglijos ir toliau nesisekė pralaužti "CSKA" gynybos. Nors kamuolį į I.Akinfejevo vartus pavyko pasiųsti Kolo Toure ir Thierry Henry, abu įvarčiai buvo neįskaityti arbitrui užfiksavus atitinkamai nuošalę ir žaidimą ranką, tuo tarpu susitikimo pabaigoje puikios galimybės padvigubinti rezultatą neišnaudojo galva laisvas į vartus nepataikęs maskviečių klubo kroatas Ivica Oličius. "CSKA" nugalėjo ir privertęs patirti "Arsenal" retą pralaimėjimą lygoje tapo grupės lyderiu.

Kitame grupės mače rungtyniavo pergalių iki tol neiškovoję klubai - "Porto" ir "Hamburger". Namuose žaidę portugalai jau 14 minutę išsiveržė į priekį, kai atėmęs kamuolį iš Raphaelio Wicky Andersonas prasiveržė kraštu ir atmetė kamuolį Lisandro Lopezui, kuriam beliko iš arti įmušti pirmąjį įvartį. Traumų išretintas Vokietijos klubas nepasidavė, tačiau Danielio Ljubojos įvartis buvo neįskaitytas dėl pražangos, o prieš pat pertrauką pats D.Ljuboja sužaidė ranka savo baudos aikštelėje ir 11 metrų baudinį realizavo Lucho Gonzalezas.

Atsidūręs ant prarajos ribos "Hamburger" antrajame kėlinyje pradėjo daugiau atakuoti, bet "Porto" pasinaudojo atsiradusia erdve ir 69 minutę po Ricardo Quaresma perdavimo šeimininkams pergalę užtikrino Helderis Postiga. 81 minutę rezultatą triuškinamu padarė antrą kartą pasižymėjęs L.Lopezas, tad tikslus Piotro Trochowskio smūgis rungtynėms baigiantis buvo tik maža paguoda Hamburgo ekipai, kuri patyrė jau trečią nesėkmę.

Atkakliausia kova vyko H grupėje, kur daug vargo Briuselyje prieš "Anderlecht" turėjo ir 2003 metų čempionas "Milan". Italijos ekipa pirmajame kėlinyje žaidė neužtikrintai ir neišnaudojo susikurtų progų įmušti, o po pertraukos liko dešimtyje, nes antrą geltoną kortelę užsidirbo gynėjas Daniele Bonera.

Tai leido šeimininkams perimti iniciatyvą, tačiau 58 minutę greitoje "Milan" kontratakoje gražiu smūgiu iš maždaug 27 metrų pirmąjį įvartį pelnė brazilas Kaka. Tokia įvykių eiga kiek sutrikdė "Anderlect" futbolininkus, bet svečiai vis tiek turėjo gintis ir juos išgelbėjo vartininkas Dida, atmušęs labai pavojingą į baudos aikštelę įsiveržusio Mohamedo Tchite smūgį, bei skersinis, į kurį 87 minutę pataikė Rolandas Juhašas.

Svarbų žingsį kito etapo link žengė ir "Lille" ekipa, namuose palaužusi Atėnų "AEK" pasipriešinimą ir iškovojusi pirmąją pergalę. Pirmasis įvartis krito tik antro kėlinio viduryje, kai po Kadero Keita perdavimo įmušė Mathieu Robailas, bet "Lille" persvara truko vos keturias minutes, nes 68 minutę galingu smūgiu rezultatą išlygino Vladimiras Ivičius. Visgi "AEK" žaidėjas netrukus turėjo aikštę palikti dėl traumos, ir 82 minutę po dar vieno K.Keita perdavimo įmušė Danielis Gygaxas, o jau per pridėtinį laiką "Lille" pergalę įtvirtino Jeanas Makounas.

Kaip ir praėjusį sezoną savo grupėje užtikrintai žaidžia "Lyon" ir Madrido "Real". Grupės lyderis "Lyon" svečiuose sutriuškino Kijevo "Dinamo" - 31 minutę firminiu baudos smūgiu savo ekipą į priekį išvedė Juninho, dar po aštuonių minučių po reido į baudos aikštelę pasižymėjo Kim Källströmas, o antro kėlinio pradžioje pakėlus kampinį galva trečiąjį įvartį įmušė ir "Dinamo" viltis galutinai "palaidojo" Florentas Malouda. Ukrainiečiams tai buvo jau trečioji nesėkmė, tuo tarpu aštuonis įvarčius be atsako įmušęs "Lyon" užtikrintai pirmauja grupėje.

Antroje vietoje žengia "Real", kuris taip pat išvykoje neturėjo didelio vargo su Bukarešto "Steaua" komanda. Pirmąjį įvartį "karališkajam" klubui 9-ą mačo minutę po kampinio pelnė gynėjas Sergio Ramosas, o 34-ą minutę vartininkui Carlosui Fernandesui atmušus Ruudo van Nistelrooy smūgį antru bandymu pasižymėjo Raulis.

Vienuoliktą antro kėlinio minutę tiksliu smūgiu trečią įvartį Madrido ekipai įmušė geriausias rungtynių žaidėjas Robinho, ir nors 64 minutę gausiai susirinkusius "Steaua" sirgalius atgaivino įvartį pelnęs Valentinas Badea, bet likus keturiolikai minučių permesdamas vartininką ketvirtąjį "Real" ir savo 50-ąjį Europos turnyruose pelnęs R.van Nistelrooy užtikrino antrą iš eilės įtikinamą ispanų komandos pergalę.

F grupėje įvarčiai krito tik į vienus vartus - tai yra svečių. "Man Utd" namuose palaužė didžiąją pirmojo kėlinio dalį besipriešinusį "Kobenhavn", kai 39 minutę smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasižymėjo Paulas Scholesas, iš karto po pertraukos pakėlus kampinį įmušė Johnas O`Shea, o 83 minutę neužtikrintai sužaidus vartininkui Anglijos klubui smūgiu iš toli trečią įvartį pelnė Kieranas Richardsonas. Šis laimėjimas reiškė, kad Mančesterio ekipa kartu su "Lyon" išlieka nepraradusi taškų ir grupėje užėma pirmąją vietą.

Tuo tarpu "Celtic" savo aikštėje antroje rungtynių dalyje įmušdamas tris įvarčius įveikė Lisabonos "Benfica" ekipą. Šeimininkų įvarčių sąskaitą 56 minutę po Lee Nayloro perdavimo iš krašto "atidarė" pirmas prie kamuolio suskubęs Kenny Milleris, ir svečiams iš karto atsakius Nuno Assis smūgiu į skersinį dar po dešimties minučių tas pats K.Milleris sužaidęs su Shaunu Maloney antrą kartą nuginklavo varžovų vartininką Quimą. Susitikimo pabaigoje Shunsuke Nakamuros smūgį pakartojęs Stephenas Pearsonas dar padarė rezultatą triuškinamu ir "Celtic" iškovojęs antrą pergalę prieš varžovus įgijo penkių taškų pranašumą.

Statistika

E grupė

"%c00137" 0 - 3 "%c00055"
31' [0 - 1] Juninho Pernambucano
38' [0 - 2] Kim Källström
50' [0 - 3] Florent Malouda

"%c00292" 1 - 4 "%c00003"
9' [0 - 1] Sergio Ramos
34' [0 - 2] Raúl González
56' [0 - 3] Robinho
64' [1 - 3] Valentin Badea
76' [1 - 4] Ruud van Nistelrooy

(Vieta, komanda, žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)
1. "Lyon" 3 3 0 0 8-0 9
2. "Real" 3 2 0 1 9-4 6
3. "Steaua" 3 1 0 2 5-8 3
4. "Dinamo" 3 0 0 3 2-12 0

F grupė

"%c00119" 3 - 0 "%c00130"
56' [1 - 0] Kenny Miller
66' [2 - 0] Kenny Miller
90' [3 - 0] Stephen Pearson

"%c00040" 3 - 0 "%c00180"
39' [1 - 0] Paul Scholes
46' [2 - 0] John O`Shea
83' [3 - 0] Kieran Richardson

1. "Man Utd" 3 3 0 0 7-2 9
2. "Celtic" 3 2 0 1 6-3 6
3. "Benfica" 3 0 1 2 0-4 1
4. "Kobenhavn" 3 0 1 2 0-4 1

G grupė

"%c00072" 1 - 0 "%c00041"
24' [1 - 0] Daniel Carvalho

"%c00109" 4 - 1 "%c00024"
14' [1 - 0] Lisandro López
45' [2 - 0] Lucho González (11m.)
69' [3 - 0] Hélder Postiga
81' [4 - 0] Lisandro López
89' [4 - 1] Piotr Trochowski

1. "CSKA" 3 2 1 0 2-0 7
2. "Arsenal" 3 2 0 1 4-2 6
3. "Porto" 3 1 1 1 4-3 4
4. "Hamburger" 3 0 0 3 2-7 0

H grupė

"%c00094" 3 - 1 "%c00135"
64' [1 - 0] Mathieu Robail
68' [1 - 1] Vladimir Ivić
82' [2 - 1] Daniel Gygax
90' [3 - 1] Jean Makoun

"%c00126" 0 - 1 "%c00062"
58' [0 - 1] Kaká

47' Daniele Bonera ("Milan") pašalintas iš aikštės

1. "Milan" 3 2 1 0 4-0 7
2. "Lille" 3 1 2 0 4-2 5
3. "Anderlecht" 3 0 2 1 2-3 2
4. "AEK" 3 0 1 2 2-7 1