Du A.Veličkos įvarčiai Edinburgo derbyje © Eurofootball.lt
Vienintelis mačas sekmadienį vyko Škotijos "Premier" lygoje - šalies sostinės Edinburgo derbyje susikovė "Hibernian" ir "Hearts" klubai. Įtemptai, atkakliai ir permainingai klostęsis futbolo "trileris" baigėsi lygiosiomis, kurias dešimtyje po Sauliaus Mikoliūno pašalinimo iš aikštės "Hearts" ekipai padėjo iškovoti du Andriaus Veličkos įvarčiai.

"%c00192" 2 - 2 "%c00219"
5' [1 - 0] Merouane Zemmama
15' [2 - 0] Christopher Killen
28' [2 - 1] Andrius Velička
72' [2 - 2] Andrius Velička

58' Saulius Mikoliūnas ("Hearts") pašalintas iš aikštės

"Hearts" treneris Valdas Ivanauskas padarė keturis keitimus lyginant su paskutinėmis rungtynėmis prieš "Dundee Utd", ir į startinę sudėtį be jaunųjų Lee Wallace'o ir Jamie Molo grįžo lietuviai Deividas Česnauskis bei Marius Žaliūkas. Kartu su jais mačą pradėjo ir S.Mikoliūnas bei A.Velička, tuo tarpu Edgaras Jankauskas, Nerijus Barasa nespėjo atsigauti po traumų ir kaip ir Kęstutis Ivaškevičius mačui registruoti nebuvo.

Namuose žaidusio "Hibernian" gretose, kuris savame "Easter Road" stadione prieš "Hearts" nepralaimėjo jau keturis metus, šią savaitę įvyko svarbus pasikeitimas - komandą paliko vyr. treneris Tony Mowbray'us, tad derbiui ekipą turėjo ruošti jo asistentas Markas Venusas.

Visgi tai nesutrikdė "Hibernian" klubo žaidėjų ir agresyviai mačą pradėję šeimininkai jau penktą minutę išsiveržė į priekį, kai po Ivano Sproule'o perdavimo iš krašto Michaelui Stewartui pavyko paridentį kamuolį Merouane'ui Zemmama, ir šis sukladinęs du gynėjus iš arti nuginklavo vartininką Craigą Gordoną.

Svečiams rungtynių pradžioje sunkiai sekėsi atlaikyti varžovų išpuolius ir 15 minutę po M.Zemmama pakelto kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė Chrisas Killenas. "Hibernian" pirmavo jau dviejų įvarčių persvara ir "Hearts" ekipai teko norint išvengti didesnės tragedijos nuslopinti žaidimo tempą ir stengtis kiek daugiau palaikant kamuolį nusiraminti patiems.

Tai pasiteisino, nes įpusėjus kėliniui po baudos smūgio pakėlus kamuolį į baudos aikštelę vartininkas Zbigniewas Malkowskis nesėkmingai paliko vartus ir kovą "antrajame" aukšte prieš gynėją laimėjęs Andrius Velička smūgiu galva pelnė įvartį bei atstatė "Hearts" viltis. Tai įkvėpė svečius ir nors jų bene vienintelę progą iki pertraukos turėjo nesėkmingai galva smūgiavęs Paulas Hartley, intriga susitikime išliko.

Antrasis kėlinys prasidėjo kiek ramiau ir pirmą galimybę turėjo iš aštraus kampo pro šalį mušęs Jamie Mole'as, o po vienos iš "Hibernian" atakų prie "Hearts" vartų kilo sumaištis ir svečių laimei C.Killenui į vartus nepataikyti nepavyko. Visgi "Hearts" viltis 58 minutę gerokai susikomplikavo, nes už pražangą žaidybiniame epizode antrą geltoną kortelę gavo ir iš aikštės buvo pašalintas S.Mikoliūnas.

Įgyta kiekybinė persvara leido šeimininkams perimti iniciatyvą, tačiau pralaužti varžovų gynybos jie nesugebėjo, o įvartį gana netikėtai pelnė "Hearts" - po tolimo Steveno Pressley perdavimo kraštu prasiveržęs A.Velička sėkmingai susistabdę kamuolį ir tiksliu smūgiu į artimąjį vartų kampą nuginklavo Z.Malkowskį.

Vėliau galimybių įmušti turėjo abi komandos, tačiau dešimtyje žaidusiems V.Ivanausko auklėtiniams rungtynių pabaigoje vis tik teko atlaikyti "Hibernian" komandos spaudimą ir jau per pridėtinį laiką "Hearts" išgelbėjo vartininkas Craigas Gordonas, fantastiškai atrėmęs Robo Joneso galva muštą kamuolį.

Susitikimas taip ir baigėsi lygiosiomis 2-2, tad "Hearts" po pusantrų metų pertraukos išsivežė tašką iš "Easter Road" ir su 20 taškų padidino pranašumą prieš trečioje vietoje esantį "Rangers" iki penkių, tuo tarpu "Hibernian" už savo miesto kaimyną turi aštuoniais taškais mažiau ir dalinasi 7-8 pozicijas.