UEFA baiminasi dėl tarptautinio futbolo ateities © Eurofootball.lt
Europos futbolo valdininkų UEFA nuomone, Belgijos "Charleroi" klubui teisme laimėjus svarbią bylą dėl kompensacijos už į rinktines išvykusius žaidėjus, tarptautinės varžybos gali nebevykti.

"Charleroi" padavė į teismą pasaulio futbolo vadovybę FIFA remdamasi tuo, kad komandos žaidėjas Abdelmajidas Oulmersas gavo traumą 2004 metais žaisdamas už Maroko rinktinę. Belgų pergalė reikštų, kad rinktinėms gali tekti sumokėti kompensacijas klubams už galimas žaidėjų traumas, patirtas atstovaujant savo šaliai.

Pasak UEFA atstovo Williamo Gaillardo, tokiu atveju mokėti kompensacijas ir išlaikyti rinktines galėtų leisti tik keletas šalių: "Tai būtų nacionalinių rinktinių varžybų pabaiga. Pasaulio čempionate dalyvautų tik Ispanija, Vokietija, Italija, Prancūzija ir Anglija."

Kalbėdamas su BBC W.Gaillardas teigė, kad tarptautinės varžybos yra tai ką "žmonės vis dėlto mėgsta labiausiai" ir davė pavyzdį apie anglų sirgalius: "Jeigu paklaustum Anglijos fanų, ar jie labiau norėtų pamatyti Čempionų lygą laiminti anglų klubą, ar Anglijos rinktinę laiminčią kokį nors čempionatą, manau atsakymą visi žino."

"Charleroi" savo byloje teigia, kad A.Oulmerso netektis pakenkė jų galimybėms laimėti 2004/05 metų sezono Belgijos čempionatą ir nori kompensacijos, kuri prilygtų jo algai tokį laikotarpį, kokį jis negalėjo žaisti dėl traumos.

Gegužę byla iš tribunolo Šarlerua mieste buvo perkelta į Europos teisingumo teismą, kur ji laukia savo eilės. Belgijos klubą remia galingiausių žemyno klubų organizacija G14, kuri yra nepatenkinta, kad pagal FIFA taisykles žaidėjus tarptautinėms rungtynėms reikia išleisti be galimybės gauti finansinę kompensaciją.

"("Charleroi" pergalė - aut. past.) būtų tarptautinio futbolo pabaiga kiekvienai futbolo federacijai neskaitant didžiojo Europos penketo. Kalbėjau su Brazilijos, Skandinavijos bei Rytų Europos futbolo ekspertais, ir jie visi teigė, kad tokiu atveju nebepamatytumėme savo žvaigždžių rungtyniaujančių už nacionalines rinktines. Pasaulio čempionate dalyvautų tik Ispanija, Vokietija, Italija, Prancūzija ir Anglija, o tai būtų pabaiga. Neseniai Airijos federacijos vadovas pareiškė, kad jei turėtume mokėti už savo žvaigždes, nebepamatytume Robbie Keane'o žaidžiančio už Airiją. Jokių galimybių sumokėti bent vieną penktąją už savo žaidėjus būtų ir Brazilijos federacijai.", - tvirtino W.Gaillardas.

Vienas iš klubų, reikalaujančių sumokėti yra ir "Newcastle", kuris su Anglijos futbolo federacija derasi dėl kompensacijos už nacionalinės rinktinės puolėjo Michaelo Oweno traumą per Pasaulio čempionatą. Tai yra įmanoma todėl, kad Anglijos FA yra viena labiausiai draudime pažengusių futbolo federacijų pasaulyje, ir siūlo žaidėjams patyrus traumas mokėti jų algas iki dvejų metų. Manoma, kad didžiausia suma gali siekti 55 tūkstančius svarų per savaitę.

Tuo tarpu Londono "Arsenal" vyr. treneris Arsene'as Wengeras, kuris neseniai vykusios tarptautinių mačų pertraukos [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=7466"]neteko trijų žaidėjų[/link], šią savaitę įsitraukė į diskusiją palygindamas rinktinių trenerius su svetimais automobiliais važinėjančiais žmonėmis.

"Tai, ką daro rinktinių treneriai, galima apibūdinti kaip mašinos iš jo (klubo trenerio - aut.past.) garažo paėmimą jo netgi nepaprašius leidimo. Tada jie panaudoja automobilį dešimt dienų ir palieka jį lauke su tuščiu degalų baku. Tada mes turime jį vėl užpildyti, bet jis jau sugedęs. Praėjus mėnesiui jie vėl grįžta pasimti tavo automobilio ir negana to, tu dar turi būti malonus.", - ironizavo A.Wengeras.

Tai ne pirmas kartas, kai Belgijoje pradėta byla grasina sukrėsti futbolo pasaulio tvarką. 1995 metų gruodį belgas Jeanas-Marcas Bosmanas [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=2783"]laimėjo bylą[/link] prieš savo buvusį "Liege" klubą dėl teisės be kompensacijos persikelti į Prancūzijos ekipą "Dunkerque". Po Europos teisingumo teismo nuosprendžio J.M.Bosmano naudai futbolininkai pasibaigus sutartims gali pereiti į kitą klubą be jokio išpirkos mokesčio.