18 turas: "Saturn" laimėjo "lietuviškų" klubų dvikovą © Eurofootball.lt
Sekmadienį Rusijoje buvo sužaisti keturi 18-ojo turo susitikimai, kuriuose šeimininkai ir svečiai pasidalijo po dvi pergales - svečiuose laimėjo favoritais laikyti "Lokomotiv" ir "Zenit", o namuose nugalėjo "Tom" ir "lietuviškų" klubų dvikovą laimėjęs "Saturn".

Pirmieji aikštėje pasirodė Tomsko "Tom" bei Jaroslavlio "Shinnik" futbolininkai. Pirmoji kėlinio pusė pasižymėjo aktyvumu tik iš vieno "Tom" žaidėjo, tačiau jau 27-ąją minutę pelnydamas įvartį pagelbėjo "Tom" gynėjas Hrvoje Vejičius. Po dviejų minučių buvo skirtas 11 m baudinys į "Shinnik" vartus, kurį užtikrintai realizavo Aleksandras Kulčij.

Antrajame kėlinyje "Shinnik" ėmėsi aktyvesnių veiksmų ir jiems pavyko uždirbti 11 m baudinį, kuri ir realizavo brazilas Leiltonas. Paskutinėmis pridėto laiko minutėmis "Shinnik" įmušė dar vieną įvartį, tačiau teisėjas jo neįskaitė.

Susitikimo pabaigoje "Shinnik" nenuleido rankų ir bandė net su vartininko pagalba pelnyti įvartį, tačiau vienoje iš kontratakų "Tom" žaidėjas Aleksandras Mladenovas pelnė trečiąjį įvartį ir padėjo savo komandai nugalėti rezultatu 3-1.

Rostove susitiko vietos "Rostov" bei į pergalių kelią išėjęs Sankt Peterburgo "Zenit". Pirmomis minutėmis svečiai perėmė iniciatyvą ir atrodė, kad "Rostov" svečiuojasi Sankt Peterburge.

Netrukus aktyvūs svečių veiksmai davė savo vaisių - 13-ąją rungtynių minutę pasižymėjo turkas Fatih Tekke. Tai buvo jo ketvirtas įvartis per penketą mačų. Po praleisto įvarčio "Rostov" sukūrė dvi pavojingas progas, tačiau tai ir liko tik galimybėmis.

Antrame kėlinyje po Andrejaus Aršavino perdavimų "Zenit" pelnė dar du įvarčius ir nusiramino. "Rostov" sugebėjo įmušti prestižo įvartį, bet daugiau nieko nepešė ir rezultatu 1-3 nugalėjo "Zenit". Po šios pergalės "Zenit" pakilo į ketvirtąją turnyrinės lentelės poziciją.

Nalčike vietos "Spartak" tęsė savo "egzaminų" seriją susitikimais su Rusijos futbolo lyderiais. Šįsyk jiems teko Maskvos "Lokomotiv". Vis dėlto ir šį kartą šeimininkams teko nusivilti. Ankstyvą įvartį pelnius svečių puolėjui iš Malio Dramane Traore nugalėjo rezultatu 0-1.

Paskutiniame sekmadienio mače susitiko "lietuviškieji" klubai – Ramenskojės "Saturn" bei Maskvos "Dinamo". Prasidėjus mačui aktyvesni buvo šeimininkai, tačiau į pabaigą atsigavo ir "Dinamo". Pradžioje žaidimą perstūmė į aikštės vidury, o vėliau perėmė ir iniciatyvą.

Praėjus dešimčiai minučių nuo antrojo kėlinio pradžios po baudos smūgio Baffuro Gyano galva muštas kamuolys pataikė į virpstą, ir Ž.Karčemarskui išmušus kamuolį iš po Igorio Lebedenko kojų pirmasis prie jo suskubo Edgaras Česnauskis, kuris iš [link="http://mvmmm.jino.ru/2006/18/russia2006_18_100906_saturn-dinamo10.zip"]kelių metrų "sušaudė" savo tėvynainį[/link] ir išvedė savo komandą į priekį.

Praėjus minutei "Saturn" jau pirmavo 2-0, nes suklydus gynėjams po B.Gyano perdavimo galva nedengiamas įmušė Igoris Lebedenko, o vėliau išbėgęs visiškai vienas prieš Ž.Karčemarską ir pasižymėjęs šeimininkų kapitonas Aleksejus Jeriomenka įtvirtino "Saturn" laimėjimą rezultatu 3-0.

18 turo statistika

"%c00221" 3 – 1 "%c00076"
27’ [1 - 0] Hrvoje Vejic
29’ [2 - 0] Aleksandr Kulchiy (11 m.)
53’ [2 - 1] Silva dos Santos Leilton (11 m.)
90’ [3 - 1] Aleksandr Mladenov

A. Skerla ("Tom") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00115" 1 – 3 "%c00073"
13’ [0 - 1] Fatih Tekke
53’ [0 - 2] Fernando Riksen
60’ [0 - 3] Aleksandr Aniukov
81’ [1 - 3] Maksim Burchenko

E. Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00286" 0 – 1 "%c00075"
12’ [0 - 1] Dramani Traore

"%c00111" 3 – 0 "%c00110"
55’ [1 - 0] Edgaras Česnauskis
56’ [2 - 0] Igor Lebedenko
65’ [3 - 0] Aleksei Eremenko

86’ iš aikštės pašalintas Danni ("Dinamo").

E.Česnauskis ("Saturn") žaidė iki 85-osios minutės, o R. Džiaukštas ("Saturn") dėl diskvalifikacijos rungtynėms registruotas nebuvo. Ž. Karčemarskas ("Dinamo") žaidė visas rungtynes, o R. Poškus ("Dinamo") aikštėje pasirodė nuo 56-osios minutės.