"Serie A" starte - "Milan" pergalė ir netikėtumai © Eurofootball.lt
Sekmadienį, rugsėjo 10 dieną, Italijos stipriausioje lygoje buvo sužaisti likusieji 1 turo susitikimai. Pergale sezoną pradėjo vienais iš čempionato favoritų laikomi „Milan“, „Palermo“ įveikė savo varžovus septynių įvarčių trileryje, „Atalanta“ ir „Messina“ taip pat įrodė savo pranašumą prieš varžovus, netikėtas pergales išvykose šventė „Catania“, „Siena“ bei „Empoli“.

Daugiausiai dėmesio susilaukusiame sekmadienio susitikime „Milan“ namuose rezultatu 2-1 palaužė savo varžovus iš sostinės, „Lazio“. Abiejoms komandoms šiose rungtynėse labai reikėjo taškų, kadangi abu klubai dėl teisėjų papirkinėjimo skandalo pradėjo čempionatą su taškų deficitu.

26 minutę brazilas Kaka puikiai perdavė kamuolį komandos draugui Filippo Inzaghi, kuris taikliu smūgiu įveikė „Lazio“ vartininką Angelo Peruzzi ir išvedė savo komandą į priekį. Ta pati situacija pasikartojo ir baigiantis pirmajam kėliniui, tačiau teisėjas šįkart įvarčio neįskaitė dėl ginčytinos nuošalės.

60 rungtynių minutę oficialiose rungtynėse vilkint „Milan“ marškinėlius debiutavo Ricardo Oliveira ir brazilas netrukus įrodė, kad šio klubo vadovai neapsiriko už jį sumokėdami 10 milijonų svarų. Praėjus vos dešimčiai minučių nuo debiuto, buvęs „Valencia“ žaidėjas smūgiu galva padvigubino skirtumą.

Visgi „Lazio“ atgavo viltį rungtynėse iškovoti taškus, kuomet Tommaso Rocchi, įveikęs dirbtinę nuošalę, perdavė kamuolį „Lazio“ naujokui S.Makinwai, kuris taip pat pažymėjo savo debiutą įvarčiu.

Tačiau Romos klubui nepavyko per likusį laiką išlyginti rezultato ir klubas lentelėje išlieka su 11 taškų deficitu, tuo tarpu „Milan“ sumažino savąjį iki penkių.

Ko gero atkakliausiose turo rungtynėse „Palermo“ septynių įvarčių fiestoje namų rungtynėse rezultatu 4-3 įveikė „Reggina“ ekipą.

Nors jau 27 minutę šeimininkai pirmavo net 3-0, toks rezultatas privertė „Palermo“ žaidėjus per daug atsipalaiduoti ir 55 minutę rezultatas jau buvo 3-2. Visgi Amauri išgelbėjo Sicilijos ekipą, pelnydamas ketvirtąjį klubo įvartį. Tačiau net ir tada „Reggina“ nesiruošė pasiduoti ir 79 minutę Rolando Bianchi įmušė trečiąjį savo ir komandos įvartį.

Visgi „Reggina“ ekipos žaidėjams pritrūko jėgų pelnyti dar vieną įvartį ir jiems teko aikštę palikti neiškovojus nei taško.

Kitose rungtynėse „Atalanta“ skambiai pažymėjo savo sugrįžimą į „Serie A“, įtikinamai namie rezultatu 3-1 įveikusi praeitais metais šioje lygoje debiutavusią „Ascoli“ ekipą.

Jau baigiantis pirmajam kėliniui šeimininkai pirmavo 3-0, daugiausiai Nicola Ventola dėka. Buvęs „Inter“ žaidėjas pelnė du įvarčius, taip užtikrindamas savo komandos pergalę. „Ascoli“ antrajame kėlinyje sugebėjo pelnyti paguodos įvartį, tačiau daugiau išpeti iš šių rungtynių jiems nepavyko.

Netikėtą pergalę iškovojo tik dėl teisėjų paveikinėjimo skandalo stipriausioje lygoje išlikusi „Messina“, namie minimaliu rezultatu 1-0 įveikusi vieną didžiausių praeito sezono nusivylimų „Udinese“. Tris taškus šeimininkams nulėmė 74 minutę Marco Zanchi galva pelnytas įvartis.

Tragiškai praeitą sezoną žaidę „Sampdoria“ žaidėjai ir šiame sezone, atrodo, turės daug sunkumų. Jau pirmose rungtynėse šis klubas namuose rezultatu 1-2 nusileido „Empoli“ ekipai. Negana to, Genujos klubas rungtynes baigė devyniese.

Nors po 9 minutę pelnyto Emiliano Bonazzoli įvarčio šeimininkai ir pirmavo, savo pranašumą jie prarado vos po 15 minučių, o prasidėjus antrajam kėliniui už pražangą savo baudos aikštelėje iš aikštės buvo išvarytas „Sampdoria“ gynėjas Giulio Falcone, buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo „Empoli“ puolėjas Luca Saudati. Negana to, likus dvejoms minutėms dar vienam Genujos klubo žaidėjui buvo parodyta raudona kortelė ir klubas baigė pirmąsias sezono rungtynes devyniese.

Netikėtą pralaimėjimą patyrė praeito sezono išsišokėliai „Chievo“, namie 1-2 nusileidę „Siena“ ekipai. Veronos klubas nuo 30 minutės pirmavo, tačiau likus 15 minučių iki rungtynių pabaigos praleido du įvarčius ir sugadino „Bentegodi“ stadione susirinkusiems žiūrovams šventę.

Tuo tarpu kitose rungtynėse lygos debiutantas „Catania“ nustebino specialistus, rezultatu 1-0 išvykoje įveikdama lygos senbuvį „Cagliari“, taip parodydama varžovams kad šį sezoną nežada pasiduoti varžovams be kovos.

„Torino“ klubą nuo pralaimėjimo namie „Parma“ ekipai išgelbėjo paskutinėmis rungtynių minutėmis pelnytas Roberto Stellone įvartis. Alberto Zaccheroni auklėtiniai nuo 55 minutės buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau sezoną nuo nesėkmingo starto išgelbėjo iki galo kovojęs puolėjas ir rungtynės baigėsi rezultatu 1-1.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„%c00062” 2 – 1 „%c00019”
26` [1 – 0] Filippo Inzaghi
70` [2 – 0] Ricardo Oliveira
73` [2 – 1] Stephan Ayodele Makinwa

„%c00200” 4 – 3 „%c00081”
11` [1 – 0] Mark Bresciano
17` [2 – 0] Giuseppe Biava
27` [3 – 0] Eugenio Corini (11m)
42` [3 – 1] Rolando Bianchi
55` [3 – 2] Rolando Bianchi
67` [4 – 2] Amauri
79` [4 – 3] Rolando Bianchi (11m)

72` iš aikštės pašalintas Salvatore Aronica („Reggina“)

„%c00215” 3 – 1 „%c00262”
32` [1 – 0] Ricardo Zampagna
38` [2 – 0] Nicola Ventola
44` [3 – 0] Nicola Ventola
59` [3 – 1] Sasa Bjelanovic

„%c00214” 1 – 0 „%c00063”
74` [1 – 0] Marco Zanchi

„%c00070” 1 – 2 „%c00085”
9` [1 – 0] Emiliano Bonazzoli
26` [1 – 1] Antonio Busce
51` [1 – 2] Luca Saudati (11m)

51` iš aikštės pašalintas Giulio Falcone (“Sampdoria”)
88` iš aikštės pašalintas Gennaro Del Vecchio (“Sampdoria”)

„%c00068” 1 – 2 „%c00080”
30` [1 – 0] Sergio Pellissier
74` [1 – 1] Ezio Brevi
89` [1 – 2] Enrico Chiesa

90` iš aikštės pašalintas Matteo Brighi (“Chievo”)

„%c00216” 0 – 1 „%c00318”
55` [0 – 1] Giorgio Corona

90` iš aikštės pašalintas Daniele Conti (“Cagliari”)

„%c00251” 1 - 1 „%c00029”
55` [0 - 1] Igor Budan
89` [1 - 1] Roberto Stellone