26 turas: "Kaunas" neįveikė "Nevėžio" (Papildyta) © Eurofootball.lt
Ketverios 26-ojo turo rungtynės sekmadienį sužaistos "A lygos" pirmenybėse. Staigmeną pateikė lygos lyderiui "Kaunui" nenusileidęs vienas čempionato autsaiderių "Nevėžis", tuo tarpu kituose mačuose įtikinamas pergales iškovojo favoritais laikyti "Ekrano", "Vėtros" ir "Atlanto" klubai.

Neseniai keleto lyderių netekusiems Kauno ekipos futbolininkams dėl diskvalifikacijos negalėjo atstovauti Nukri Manchkava ir Arkadiuszas Klimekas. Po ilgos pertraukos, išsigydęs traumą, komandos marškinėlius vilkėjo Givi Kvaratskhelia. Jis aikštėje pasirodė 76 min. Rungtynių pabaigoje kauniečių ekipoje debiutavo moldavas Petru Stinga.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione šeimininkai jau 22 minutę atsilikinėjo, nes "Kauno" vartininkui Mindaugui Malinauskui baudos aikštelėje pargriovus varžovą teisėjas Audrius Žuta skyrė 11 metrų baudinį, ir jį realizavo Marius Činikas. Tiesa, po devynių minučių "Kauno" gynėjas Dainius Kunevičius tiksliu smūgiu rezultatą išlygino, bet nepaisant tolesnio spaudimo kauniečiai nesugebėjo palaužti varžovų ir 73 minutę R.Beniušio spirtam kamuoliui pataikius į virpstą turėjo tenkintis lygiosiomis.

"Žaidimas vyko į vienus vartus, "Kaunas" galėjo įmušti bent kelis įvarčius, tačiau nesugebėjo realizuoti gerų progų. Kauniečių puolimui trūko įvairovės. Mes turėjome vieną progą ir ją išnaudojome. Galima sakyti, kad mūsiškiams nusišypsojo ir laimė. "Nevėžiui", siekiančiam užimti devintąją vietą, šis taškas labai svarbus", - alyga.lt svetainei sakė "Nevėžio" vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius, kuriam vadovaujant kėdainiečiai sugebėjo atimti taškų iš visų čempionato lyderių.

Tuo netruko pasinaudoti teorinių vilčių pasivyti "Kauną" dar turintis nugalėtojų titulą ginantis Panevėžio "Ekranas", kuris išvykoje nugalėjo Marijampolės "Sūduvą". Svečius į priekį 39 minutę išvedė Vitalijus Kavaliauskas, ir nors prieš pat pertrauką Aleksandrui Abramenkai buvo pavykę rezultatą išlyginti, po pertraukos du Manto Savėno ir Povilo Lukšio įvarčiai antroje kėlinio pusėje padėjo "Ekranui" iškovoti pergalę.

"Iki pertraukos atrodėme silpnokai, aikštėje vyko lygių varžovų dvikova, tačiau po pertraukos žaidėjai pradėjo vykdyti visas užduotis. To pasekmė - du įvarčiai ir dar keletas neišnaudotų šimtaprocentinių progų", - A.Klimavičiaus žodžius cituoja "Panevėžio balsas".

Daug vargo Pamario derbyje neturėjo Klaipėdos "Atlantas". Uostamiesčio ekipa namuose pirmavo prieš "Šilutę" pasižymėjus Andriui Gedgaudui ir Martynui Karaliui, tačiau likus minutei iki pertraukos Mariui Kižiui pavyko sušvelninti atsilikimą ir atgaivinti svečių viltis. Vis dėlto 52 minutę trečią įvartį šeimininkams įmušė Ivo Begičius, o pridėjęs savo antrąjį ir ketvirtąjį komandai "Atlanto" laimėjimą įtvirtino M.Karalius.

Galbūt kiek netikėtai lengvai pergalę Šiauliuose šventė Vilniaus "Vėtra", nors rungtynėse sostinės ekipai dėl gautų geltonų kortelių negalėjo padėti Dejanas Milošeskis ir traumas besigydantys kiti du saugai – Bobis Božinovskis ir Donatas Vencevičius.

"Vėtra" labai aktyviai pradėjo susitikimą ir jau 2 minutę siuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą., bet teisėjas įvarčio neįskaito, nes buvo užfiksuotas "Vėtros" futbolininkų žaidimas ranka. Pirmasis įvartis į "Šiaulių" vartus krito jau 5 minutę - po perdavimo iš krašto, Sergejus Kuznecovas smūgiu galva nuginklavo varžovų vartininką ir vilniečiai išsiveržė į priekį 1-0.

Svečių atakos tęsęsi ir netrukus jie galėjo rezultatą padidinti, tačiau 9 minutę nuo S.Kuznecovo smūgio galva, "Šiaulius" gelbsti vartininkas ir gynėjai, kurie vartininko atmuštą kamuolį išsmūgiuoja už galinės linijos. Po pakelto kampinio – vėl kilo pavojus prie šeimininkų vartų, Juliaus Raliukonio smūgį atremė vartininkas, kamuolys atšoko Robertui Vėževičiui, bet svečių saugas iš arti nepataikė į vartus.

Nepaisant to, dar iki pertraukos "Vėtra" padvigubino persvarą, kai po Aido Preikšaičio tikslaus perdavimo, S.Kuznecovas iššoko vienas prieš vartininką ir tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. 24 minutę "Vėtra" priekyje jau 2-0. Tai buvo tryliktasis S.Kuznecovo įvartis "A lygoje" ir nuo rezultatyviausio pirmenybių žaidėjo Andriaus Veličkos, kuris jau išvyko iš "Kauno", dabar atsilieka vos vienu įvarčiu.

Iki pertraukos du įvarčius įmušęs S.Kuznecovas antro kėlinio pradžioje buvo pakeistas, nes žaidė dar iki galo neišsigydęs kojos traumos. Tačiau ir be atakų lyderio, svečių gretose buvo kam mušti.

56 minutę "Vėtros" futbolininkų persvara tampa triuškinanti, kai Nerijus Sasnauskas persivaręs kamuolį per pusę aikštės įsiveržė į baudos aikštelę, atliko tikslų perdavimą Maksutui Azizi ir legionierius iš Slovėnijos galva įmuša trečią įvartį į šiauliečių vartus bei savo pirmą Vilniaus komandos gretose.

62 minutę į šeimininkų vartus dar krito ir kurioziškas įvartis - "Šiaulių" gynėjas Andrejus Oriolas bandydamas išmušti kamuolį pataikė į Egidijų Jušką ir nuo "Vėtros" saugo kamuolys įlėkė į vartus. "Vėtra" pirmavo jau 4-0 ir dar galėjo padidinti rezultatą, nes 85 minutę puikų perdavimą gavęs Šarūnas Litvinas atsidurė vienas prieš vartininką, tačiau šis smūgavo per silpnai ir gynėjas atmušė į vartus riedantį kamuolį.

Pačioje mačo pabaigoje "Šiauliai" turėjo galimybę rezultatą sušvelninti, kai į "Vėtros" vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, bet puikiai sužaidęs vartininkas Vaidas Žutautas atrėmė Iljos Galiūzos muštą vienuolikos metrų baudinį ir išsaugojo savo vartus sausus. "Vėtra" sutriuškino "Šiaulius" rezultatu 4-0 ir iškovojo jau ketvirtą pergalę iš eilės.

Po rungtynių "Vėtros" treneris Aleksandras Tarchanovas džiaugėsi, kad komandos žaidime atsiranda stabilus ir užtikrintas žaidimas: "Galėjome laimėti ir didesniu skirtumu, nes sukūrėme daugybę progų. Įmušti daugiau sutrukdė ir aikštės kokybė. Labai patiko rungtynių pradžia, per kurią įmušėme du įvarčius ir tokiu agresyviu žaidimu tiesiog pribloškėme varžovus. Vėliau, įgijus didelę persvarą, šiek tiek sumažėjo koncentracija. Nuo įvarčio gelbėjo vartininkas, atrėmęs vienuolikos metrų baudinį. Džiugu, kad komandos žaidime atsiranda pasitikėjimas savo jėgomis tiek gynyboje, tiek kontroliuojant kamuolį.

"Šiandien pergalę iškovojo komanda, atskirų žaidėjų nenorėčiau išskirti, nebent abu centro gynėjus, kurie žaidė labai patikimai. Gerai rungtyniavo ir Lietuvos rinktinėms atstovavę Aidas Preikšaitis ir Darvydas Šernas, nors Aidas per keletą dienų sužaidė dvejas labai sunkias rungtynes", – teigė "Vėtros" treneris.

Sekmadienio 26 turo rungtynių statistika

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00030" 1 - 1 "%c00231"
22' [0 - 1] Marius Činikas (11m.)
31' [1 - 1] Dainius Kunevičius

"Kaunas": Malinauskas; Kunevičius, Kančelskis, Bagužis, Radžius; Barevičius, Bartkus, Juška (46' Kšanavičius), Pilibaitis (75' Kvaratskhelia); Pehlič, Beniušis (86' Beniušis)

"Nevėžis": Jazokas (46' Strukas); Dobilas, Rimavičius, Valančius, Juknevičius (65' Mykolaitis); Činikas, Kestenis, Bezykornovas, Venckus (65' Adomaitis); Daunoravičius, V.Stankevičius

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 600 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
"%c00125" 1 - 3 "%c00033"
39' [0 - 1] Vitalijus Kavaliauskas
45' [1 - 1] Aleksandr Abramenko
69' [1 - 2] Mantas Savėnas
77' [1 - 3] Povilas Lukšys

"Sūduva": Padimanskas; Mikuckis, Grigas, Gvildys, D.Čigladze; Jasaitis, Cordeiro (29' Maciulevičius), Uselis, Mačiulis; Abramenko, Braga (52' Urbšys)

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Paulauskas, Banevičius; Gardzijauskas, Savėnas, Kučys, Tomkevičius (90' Tomkevičius), Michalčuks (60' Varnas), Kavaliauskas (82' Pogreban), Lukšys

Šiaulių miesto stadionas, 550 žiūrovų
"%c00222" 0 - 4 "%c00123"
5' [0 - 1] Sergiy Kuznecov
24' [0 - 2] Sergiy Kuznecov
55' [0 - 3] Maksut Azizi
65' [0 - 4] Egidijus Juška

"Šiauliai": Lukovičs; Oriol, Lunskis, Atigbiolaye, Milevski; Afanasenka, Juodeikis, I.Galyuza, Šidlauskas, Ščekotilin (46` Monakov), Viktoravičius (75' Strockis)

"Vėtra": V.Žutautas; Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, A.Jankauskas; Šernas (78' Blažys), Juška, Preikšaitis, Vėževičius, Lovčev (61' Litvinas), Kuznecov (52' Azizi)

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 300 žiūrovų
Teisėjas - Antanas Rubys
"%c00124" 4 - 1 "%c00141"
26' [1 - 0] Andrius Gedgaudas
33' [2 - 0] Martynas Karalius
44' [2 - 1] Marius Kižys
52' [3 - 1] Ivo Begič
66' [4 - 1] Martynas Karalius

"Atlantas": Valius; Žutautas, Žukauskas, Begič (70' Šoblinskas), Lukoševičius; Navikas, Žvingilas, Morozov (80' Žernys), Gedgaudas; Kocherga (46' Mirauskas), Karalius;

"Šilutė": Vertelis; Grigas (67' Juozaitis), Nesterenko, Deveika, Z.Butkus (68' Andriekus); Papečkys, Kižys, Vičius, Vyšniauskas, Zubavičius (75' Berdnik); Šulkevičius