20 turas: "Atlantas" patyrė antrą nesėkmę iš eilės © Eurofootball.lt
Pasibaigus pertrauktai tęsiasi Lietuvos futbolo "A lygos" sezonas. Penktadienį sužaisti trys dvidešimtojo turo susitikimai, kuriuose įvarčius mušė tik legionieriai, o didesnių permainų turnyrinėje lentelėje neįvyko - ir toliau įtikinamai pirmauja FBK "Kaunas". Antrą nesėkmę iš eilės patyrė trečioje pozicijoje esantis "Atlantas", o "Vėtrai" naujo trenerio debiutas baigėsi pergalingai.

Šiandien kauniečiai [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=6607"]išvykoje kovėsi[/link] su aštuntoje vietoje esančiu Vilniaus "Žalgiriu". Lietuvos vicečempionai, tęsiantys kovą ir UEFA taurės varžybose, iškovojo jau devynioliktąją pergalę - jie po atkaklios kovos laimėjo rezultatu 1-0. Vienintelį rungtynių įvartį 850 žiūrovų akivaizdoje pelnė legionierius iš Bosnijos ir Hercegovinos Edinas Pehličius.

Po šios pergalės "Kaunas" padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją Panevėžio "Ekraną" iki 22 taškų. Tiesa, čempionų titulą ginantys Virginijaus Liubšio auklėtiniai, kurie dėl dalyvavimo Čempionų lygoje nerungtyniavo, yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Kitame mače antrąją pergalę iš eilės iškovojo Vilniaus "Vėtra", išvykoje 2-1 palaužusi priešpaskutinę vietą užimančią "Šilutę". Šeimininkai jau 11-ąją minutę įsiveržė į priekį po kampinio pasižymėjus laisvam prie tolimo virpsto likusiam gynėjui Bogdanui Nesterenko, tačiau po šešių minučių baudos smūgiu makedonas Dejanas Milošeskis rezultatą išlygino, o 27-ąją minutę, kaip paaiškėjo vėliau, pergalingą įvartį smūgiu galva savo komandai pelnė ukrainietis Sergėjus Kuznecovas.

Vis labiau auga intriga tarp turnyrinės lentelės viduryje esančių ekipų. Marijampolės "Sūduva" šiandien namie 3-1 nugalėjo Klaipėdos "Atlantą" ir sumažino atsiliką nuo uostamiesčio futbolininkų iki 4 taškų bei pavijo ketvirtoje vietoje įsitvirtinusią, tačiau rungtynėmis mažiau žaidusią "Šiaulių" komandą.

16 mačo minutę šeimininkų klubo sirgalius nudžiugino įvartį pelnęs brazilas Ottavio Braga. Nors 31-ąją minutę santykį išlygino Maksimas Morozovas, antrajame kėlinyje svečius "pribaigė" kito legionieriaus Davido Čigladzės ir to paties O.Bragos įvarčiai. Paskutinę minutę rezultatas galėjo tapti triuškinantis, tačiau D.Čigladzė nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio.

Kaune turėjusios vykti rungtynės tarp Kėdainių "Nevėžio" ir "Vilniaus" atidėtos dėl S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadione vykstančio Lietuvos lengvosios atletikos čempionato. Sekančios "A lygos" rungtynės vyks antradienį, kai 16-ojo turo susitikimą žais "Vėtra" ir "Vilnius", o 21-as turas prasidės už savaitės, liepos 28-ąją.

Penktadienio rungtynių statistika

Šilutės stadionas, 200 žiūrovų
Teisėjas - Saulius Atmanavičius
Šilutės "%c00141" 1 - 2 Vilniaus "%c00123"
11' [1 - 0] Bogdan Nesterenko
17' [1 - 1] Dejan Miloševski
27' [2 - 1] Sergiy Kuznecov

"Šilutė": L.Vertelis; Deveika, Nesterenko (79' Jemeljanovas), Šarūnas, Žigutis (81' Pancerovas) ; Papečkys, Vyšniauskas (46' Andriekus), Butkus, Berdnik, Gražys; Podelis

"Vėtra": V.Žutautas; Sasnauskas, Raliukonis, Jankauskas, Usačiov; Šernas, Preikšaitis, Litvinas, Miloševski; R.Karčemarskas (65' Lovčev), Kuznecov

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 850 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
Marijampolės "%c00125" 3 - 1 Klaipėdos "%c00124"
16' [1 - 0] Ottavio Braga
31' [1 - 1] Maksim Morozov
60' [2 - 1] David Čigladze
71' [3 - 1] Ottavio Braga

25' Karolis Jasaitis ("Sūduva"), 50' Maksim Morozov ("Atlantas") pašalinti iš aikštės

90' D.Čigladzė ("Sūduva") nerealizavo 11 metrų baudinio

"Sūduva": S.Klevinskas; Grigas, Gvildys (30' V.Slavickas), G.Klevinskas, D.Čigladze; Urbšys, Uselis, Mačiulis (46' B.Čigladze), Miklinevičius; Abramenko, Braga

"Atlantas": Maksvytis; R.Maciulevičius (67' Navikas), E.Žukauskas, Lukoševičius, Ramonas; Gedgaudas (81' Šoblinskas), Žernys, Morozov, Danilyuk; Laurišas, Karalius (64' Žvingilas)