"Šiauliai" sutriuškino "Ekraną" © Eurofootball.lt
Trečiadienį šio sezono atradimu laikomi "Šiauliai" namuose net 1-4 sutriuškino čempionų titulą ginančius Panevėžio "Ekrano" futbolininkus. Nors rungtynių pradžia šiauliečiams nieko gero nežadėjo, antrajame kėlinyje svarstyklės pakrypo į kitą pusę ir įtikinamą pergalę iškovojo aikštės šeimininkai.

Šiaulių savivaldybės stadionas, 1800 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00222" 4 - 1 "%c00033"
47` [1 - 0] Vaidas Viktoravičius
48` [2 - 0] Ilja Galyuza
58` [2 - 1] Povilas Lukšys
76` [3 - 1] Vaidas Viktoravičius
83` [4 - 1] Andrius Šidlauskas

"Šiauliai": Lukovičs; Atigbiolaye, Lunskis, S.Galyuza, Zemskov; Strockis (74` P.Šidlauskas), A.Šidlauskas, Oriol, Juodeikis (46` Viktoravičius), I.Galyuza; Butavičius

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Petrauskas (62` Michalčuks), Kučys, Tomkevičius, Savėnas; Kavaliauskas, Lukšys

Rungtynes labai aktyviai pradėjo svečiai ir per pirmąsias dešimt minučių turėjo bent keturias progas įmušti įvartį: kartą po kampinio kamuolys praskriejo virš skersinio, kitos atakos metu kamuolys praskriejo vos per kelis centimetrus nuo virpsto, kartą Povilas Lukšys laisvas nepataikė iš maždaug 12 metrų, o dar po kelių atakų Mantas Savėnas įveikė "Šiaulių" vartininką Ingusą Lukovičs, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą.

Po įspūdingos pradžios "Ekrano" futbolininkai ir toliau gausiai atakavo: sužaidus daugiau nei dešimt minučių po kampinio į vartus galva smūgiavo Arūnas Klimavičius, tačiau puikią reakciją pademonstravo I.Lukovičs. Dar po kelių minučių visai greta vartų praskriejo M.Savėno iš maždaug 25 metrų baudos smūgiu smūgiuotas kamuolys.

Pirmą kartą "Šiauliai" varžovų vartams pagrasino sužaidus apie 20 minučių, kai iš aštraus kampo smūgiavo Donatas Strockis, tačiau jo smūgis didesnio vargo "Ekrano" vartų sargui Arvydui Skrupskiui nesukėlė.

Po šio epizodo iki kėlinio pabaigos "Ekranas" sukūrė dar tris realias progas įvarčiui įmušti: iš maždaug 25 metrų stiprų Aurimo Kučio baudos smūgį pirštų galais atrėmė I.Lukovičs, po dešimties minučių po baudos smūgio galva į vartus A.Kučio smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį, o dar po kelių akimirkų vienas nuo M.Savėno įvarčio "Šiaulių" vartus išgelbėjo I.Lukovičs, laiku išbėgęs prieš apylaisvį į baudos aikštelę įsiveržusį svečių kapitoną.

Per rungtynių pertrauką "Šiaulių" strategas Saulius Vertelis atliko, atrodo, lemiamu tapusį keitimą: vietoje blankokai atrodžiusio patyrusio Gintaro Juodeikio į aikštę išleido devyniolikmetį Vaidą Viktoravičių.

Būtent šis futbolininkas antrajame kėlinyje sužaidus vos dvi minutes išvedė šeimininkus į priekį: kontraatakos metu sulaukęs puikaus perdavimo iš kairiojo krašto jis griūdamas nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Netikėtai į priekį išsiveržę "Šiauliai" netruko pasinaudoti "Ekrano" sutrikimu ir jau po minutės padvigubino rezultatą, kai gana kuriozišką įvartį įmušė rezultatyviausias šeimininkų žaidėjas Ilja Galiūza - jo iš maždaug 18 metrų smūgiuotas kamuolys keista trajektorija atšoko nuo vejos ir peršokęs vartininką įskriejo į vartus.

Po šio įvarčio "Ekrano" futbolininkai pradėjo nervintis, jų žaidimas strigo, o žaidėjai sulaukė kelių geltonų kortelių. Ypač neigiamos reakcijos sulaukė Mantas Savėnas, ne tik pagal nerašytas garbingo žaidimo taisykles neišmušęs kamuolio į užribį, kai ant žemės gulėjo traumuotas "Šiaulių" žaidėjas, tačiau dar ir apstumdęs jo ataką nutraukusį šeimininkų gynėją. Po šio epizodo vos nekilo muštynės.

Vis tik "Ekrano" futbolininkams pavyko sušvelninti rezultatą įpusėjus antram kėliniui - po M.Savėno perdavimo iš kairiojo krašto laisvas baudos aikštelėje buvęs P.Lukšys iš aštraus kampo stipriu smūgiu nuginklavo "Šiaulių" vartininką.

Po kelių minučių "Šiauliai" vos neatstatė dviejų įvarčių persvaros - po labai stipraus ir tikslaus Gedimino Butavičiaus tolimo smūgio kamuolį pirštų galiukais atmušė A.Skrupskis.

Vėliau sekė keli "Ekrano" bandymai: A.Klimavičiaus smūgis galva po baudos smūgio, pareikalavęs staigios I.Lukovičs reakcijos bei taip pat vartininką paplušėti privertęs M.Savėno smūgis iš maždaug 18 metrų.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti apie penkiolika minučių "Šiauliai" palaidojo svečių viltis: po dar vienos kontratakos puikaus perdavimo iš po keitimo aikštėje pasirodžiusio Pauliaus Šidlausko sulaukęs V.Viktoravičius dar kartą nuginklavo A.Skrupskį.

Tašką rungtynėse padėjo triuškinamąjį įvartį įmušęs Andrius Šidlauskas. Sulaukęs tolimo perdavimo iš kairiojo krašto šiaulietis įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino Lietuvos rinktinės gynėją Gediminą Paulauską ir suktu smūgiu į tolimąjį viršutinį vartų kampą įmušė ketvirtąjį įvartį bei įtvirtino savo komandos pergalę.

Po rungtynių kalbėjęs S.Vertelis teigė tikrai nesitikėjęs tokio rezultato, kadangi dėl traumų ir kortelių negalėjo žaisti keli pagrindinės sudėties žaidėjai, tačiau nesutiko, kad jo komandai paprasčiausiai sekėsi: "Negali sektis, kai nežaidi".

Treneris padėkojo visiems žaidėjams, kurie atidavė visas jėgas, ir pajuokavo, kad bus sunku apsispręsti, ką kitose rungtynėse su "Sūduva" leisti į aikštę - šiandien gerai pasirodžiusius žaidėjus, ar pagrindinės sudėties futbolininkus, kurie šiandien nežaidė, tačiau grįš po traumų ar diskvalifikacijų.

Tuo tarpu "Ekrano" vyriausiojo trenerio Virginijaus Liubšio asistentas buvo prastai nusiteikęs: "Per savo gal 30-ies metų karjerą neprisimenu rungtynių, kuriose viena komanda turėtų tiek progų ir jų neišnaudotų. Atrodo, kad šiandien viskas buvo "Šiaulių" pusėje - ir sėkmė, ir kupstai. Pasitvirtino auksinė taisyklė: kiek neįmuši tu, tiek įmuša tau."