Pietų Korėja įveikė Togą © Eurofootball.lt
Antradienį pirmosiose G grupės rungtynės pergalę iškovojo favoritais laikyta Pietų Korėjos komanda, rezultatu 2-1 įveikdama Afrikos atstovus Togo vienuolikę. Nugalėtojams įvarčius pelnė Chun-Soo Lee ir Ahn Jung-hwan.

Commerzbank Arena, Frankfurtas, 48000 žiūrovų.
Teisėjas: Grahamas Pollas (Anglija)
Pietų Korėja 2 – 1 Togas
31‘ [0 – 1] Mohamed Kader Abdel
54‘ [1 – 1] Lee Chun-Soo
72‘ [2 – 1] Ahn Jung Hwan

Pietų Korėja: Woon-Jae Lee, Young-Chul Kim, Choi, Jin-Kyu Kim (Ahn Jung Hwan 45), Young-Pyo Lee, Song, Ji-Sung Park, Eul-Yong Lee (Nam-Il Kim 68), Ho Lee, Chun-Soo Lee, Jae-Jin Cho (Sang-Sik Kim 83).

Togas: Agassa, Nibombe, Tchangai, Assemoassa (Forson 62), Abalo, Salifou (Aziawonou 86), Cherif-Toure, Romao, Senaya (Toure 56), Mohamed, Adebayor.

Rungtynės prasidėjo komandų bandymais pralaužti viena kitos gynybą. Tačiau vėliau korėjiečiai vis didesnėmis pajėgomis pradėjo atakuoti Togo rinktinės pusę.

Pirmieji šansą palenkti rezultatą į savo pusę turėjo togiečiai, deja po kampinio M.K.Abdelio smūgiuotas smūgis į vartus buvo sėkmingai atremtas korejiečių vartininko Lee Woon-Jae.

Po šio bandymo korėjiečiai dar labiau pradėjo spausti Afrikos atstovus, tačiau visi jų mėginimai pralaužti varžovų gynybą buvo nesėkmingi. Netrukus tas pats M.K.Abdelis gavęs pasą lengvu smugiu 31-ąją rungtynių minutę nukreipė kamuolį į Lee Woon-Jae saugumus vartus ir smūgis pasiekė savo tikslą, afrikiečiai įsiveržė į priekį.

Baigiantis pirmąjam kėliniui „raudonieji velniai“ dar turėjo šanšų išlyginti rezultatą, visgi jų uždirbti baudos smūgiai nebuvo veiksmingi.

Antrojo kėlinio pusėje, 47-ą rungtynių minutę Ji-Sung Parkas atradęs sau vietos įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo vartų pusės link, žaidėjo smūgiuotas kamuolys praskriejo aukštai virš virpsto.

Vos po kelių minučių tas pats J.S.Park dideliu greičiu pradėjo atakuoti varžovus, bet netrukus jis buvo pagriautas Togo gynėjo Jean-Paul Abalo, pastarąjam buvo skirta antroji geltona kortelė ir žaidėjas turėjo palikti aikštę.

Korėjiečiams buvo skirtas baudos smūgis, kūrį sėkmingai sugebėjo realizuoti Lee Chun-Soo, jo smūgiuotas kamuolys praskriejo toli virš gyvatvorės tiesiai į vartus, rezultatas tapo lygus.

Po šio pelnyto įvarčio Azijos atstovai neatsipalaidavo ir toliau stengėsi palaužti savo varžovus, jų pastangos nunėjo veltui, antrąjame kėlinyje Jin-Kyu Kim‘ą pakeitęs Ahn Jung Hwanas 73-iąją susitikimo minutę po sėkmingai atlikto smūgio sugebėjo pelnyti įvartį ir Togo vartininkui Agassai neliko nieko kito kaip tik traukti kamuolį iš savo vartų, korėjiečiai įsiveržė į priekį rezultatu 2-1.

Susitikimui einant į pabaigą togiečiai dar bandė išlyginti rezultatą, deja visi jų bandymai buvo nesėkmingi ir Pietų Korėjos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę šiame Pasaulio čempionate bei su trimis taškais pakilo į pirmąją vietą G grupės lentelėje.