Australai išplėšė pergalę © Eurofootball.lt
Sėkmingai čempionatą pradėjo Australijos rinktinė, pirmose F grupės varžybose tik pačioje mačo pabaigoje išplėšę pergalę prieš Japoniją, kuri pirmavo iki 84-osios minutės.

Australija 3 - 1 Japonija
26' [0 - 1] Shunsuke Nakamura
84' [1 - 1] Tim Cahill
89' [2 - 1] Tim Cahill
92' [3 - 1] John Aloisi

Rungtynės prasidėjo be žvalgybos, abi komandos neužsibūdavo aikštės viduryje, o pavojingi išpuoliai keitė vienas kitą. Jau 1-ąją minutę maždaug 18 metrų nuo australų vartų buvo skirtas baudos smūgis, tačiau Shunsuke Nakamura pataikė į sienelę.

6-ąją minutę po dviejų iš eilės australų lyderio Marko Vidukos smūgių savo komandą gelbėjo japonų vartininkas Yoshikatsu Kawaguchi. Netrukus išryškėjo atletiškų australų pranašumas - jie ilgiau kontroliavo kamuolį, rezgė atakas kraštais ir keldavo kamuolį į baudos aikštelę. Japonams beliko atsimušinėti ir atsakyti pavojingomis kontratakomis.

Po vienos iš jų pavojingai iš toli smūgiavo Naohiro Takahara. Dar po kelių minučių du australai iš "Parma" klubo – Vince‘as Grella ir Marko Bresciano sužaidė "sienelę", bet pastarojo smūgį atrėmė Y.Kawaguchi.

Pirmojo kėlinio viduryje netikėtai krito kurioziškas įvartis į australų vartus. Shunsuke Nakamura iš dešinio krašto skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur australų vartininkas Markas Schwarzeris atsimušė į varžovus, ir nepasiekė kamuolio, kuris nusileido jam už nugaros ir įskriejo į vartus.

Neprabėgus nė minutei iš toli stipriai spirtas Harry Kewello kamuolys pralėkė keliolika centimetrų virš skersinio, o 40-ąją minutę po M.Bresciano baudos smūgio kamuolys vos neįsisuko į japonų vartus.

Kėlinio pabaigoje australai, žaidę trimis gynėjais, nurimo. Verta pažymėti, kad jiems pasisekė, jog japonai nesugebėjo pasinaudoti nuolatinėmis jų gynybos klaidomis.

Nors Australijos futbolininkams reikėjo atakuoti ir mušti įvartį, šie ėmė žaisti statiškai, tarsi pamiršo pavojingus perdavimus iš kraštų, vis nesėkmingai atakavo aikštės viduriu, kur jų atakas sėkmingai "gesindavo" japonai.

Kai jau atrodė, kad viskas krypsta link Azijos čempionų pergalės, netikėtas australų įvartis apvertė viską aukštyn kojomis - 84 ąją minutę po Johno Aloisi baudos smūgio Y.Kawaguchi prieš save atmušė kamuolį, o japonai jį išspyrė į užribį. Australai išmetė kamuolį tiesiai į baudos aikštelę, ten Y.Kawaguchi, tarsi gražindamas skolą M.Schwarzeriui, prašoko kamuolį ir kilus sumaiščiai tuo pasinaudojo Timas Cahillas, neprašovęs į tuščius vartus.

Netrukus krito dar vienas įvartis - gavęs Johno Aloisi perdavimą, Timas Cahillas pasitaisė kamuolį ir smūgiavo į vartus – kamuolys atsimušė į virpstą ir įskriejo į vartus – 2-1.

Po šio įvarčio japonai visai sutriko ir tuo pasinaudojęs Johnas Aloisi prasiveržė pro du gynėjus ir įmušė trečią įvartį. Varžybos taip ir baigėsi - įspūdinga žaliojo kontinento atstovų pergale.