"Valencia" stiprina pozicijas kovoje dėl 2 vietos © Eurofootball.lt
Sekmadienį buvo sužaisti 35-o Ispanijos čempionato turo susitikimai. Įtikinamą pergalę namuose iškovojo ir savo poziciją kovoje dėl antros vietos sustiprino "Valencia" vienuolikė, neleidusi "Barcelona" futbolininkams jau šiandien užsitikrinti Ispanijos čempionų titulo. Tuo tarpu Madrido "Real" užteko vieno įvarčio, kad svečiuose įveiktų turnyrinės lentelės kaimynus "Osasuna" futbolininkus ir išlaikytų dviejų taškų atsilikimą nuo "Valencia".

Valensijoje vykusiose rungtynėse šeimininkai į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje, kai po Pablo Aimaro perdavimo iš krašto nedengiamas baudos aikštelės viduryje atsidūrė ir kamuolį į vartus pasiuntė Rubenas Baraja. Mažiau nei po dešimties minučių rezultatą padvigubino vos prieš dvi savaites į ligoninę dėl meningito paguldytas, tačiau greitai pasveikęs P.Aimaras, pasižymėjęs po Emiliano Moretti perdavimo iš kairiojo krašto.

Antrojo kėlinio pradžioje vienuolikos metrų baudinį uždibro E.Moretti ir jį mušti buvo leista dėl rezultatyviausio Ispanijos čempionato žaidėjo titulo kovojančiam Davidui Villai. Šis, priešingai nei jo pagrindinis konkurentas Samuelis Eto`o šeštadienio rungtynėse, sėkmingai realizavo baudinį ir įmušė 23 įvartį šiame sezone, taip priartėdamas iki S.Eto`o vos per vieną įvartį.

Tuo tarpu Pamplonoje vyko visai kitokios rungtynės. Pirmieji progą išsiveržti į priekį susikūrė "Osasuna" futbolininkai, tačiau po baudos smūgio iš maždaug 20 metrų kamuolys praskriejo visai greta virpsto. Vis tik pirmieji į priekį išsiveržė "Real" futbolininkai, kai antrojo kėlinio pradžioje baudos aikštelėje pargriautas brazilas Julio Baptista uždirbo vienuolikos metrų baudinį, kurį pats sėkmingai ir realizavo.

Antrojo kėlinio viduryje puikios progos išlyginti rezultatą neišnaudojo "Osasuna" futbolininkai - Francisco Punalio muštą vienuolikos metrų baudinį puikiai atrėmė "Real" vartininkas Ikeras Casillasas. Tiesa, būtent šis žaidėjas galėjo tapti Karališkojo klubo "duobkasiu", kai iki rungtynių pabaigos likus dešimt minučių už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės. Tačiau, nors "Real" rungtynių pabaigoje buvo užspausti savo baudos aikštelėje, "Osasuna" rezultato pakeisti nepavyko.

Dvejos rungtynės sekmadienį pasibaigė lygiosiomis 1-1. Praktiškai visas viltis kitąmet žaisti bent UEFA Taurėje prarado "Villarreal", svečiuose nesugebėję įveikti Madrido "Getafe", o Karaliaus taurės finalo pakartojimas tarp "Zaragoza" ir "Espanyol" pasibaigė taikiai 1-1.

Svarbią pergalę įtemptose rungtynėse Malagoje iškovojo "Racing Santander" ir atitrūko nuo iškritimo zonos iki keturių taškų. Tuo tarpu šis pralaimėjimas "Malaga" vienuolikei reiškė, kad jiems nebeliko net teorinių vilčių likti aukščiausioje Ispanijos lygoje.

Jiems gyvybiškai svarbią pergalę iškovojo ir "Mallorca", Madride netikėtai minimaliu rezultatu įveikę "Atletico" futbolininkus ir atsiplėšę nuo iškritimo zonos iki keturių taškų.

Taip pat svarbią pergalę iškovojo ir praktiškai kelialapį į UEFA Taurę užsitikrino "Sevilla", svečiuose 2-1 įveikusi devyniese rungtynes baigusius "Real Sociedad" futbolininkus.

Šiandien dar žaidžiamos rungtynės Pamplonoje, kur "Osasuna" susikaus su Madrido "Real".

Statistika
Pamplonos "%c00018" 0 - 1 Madrido "%c00003"
51` [0 - 1] Julio Baptista (11 m.)

81` iš aikštės pašalintas Iker Casillas ("Real")

Madrido "%c00212" 1 - 1 "%c00086"
1` [1 - 0] Gavilan
3` [1 - 1] Guillermo Franco

"%c00106" 2 - 3 "%c00005"
17` [0 - 1] Javi Casquero
26` [1 - 1] Alexis
31` [2 - 1] Alexis
53` [2 - 2] Antonito
80` [2 - 3] Juanjo

San Sebastiano "%c00091" 1 - 2 "%c00107"
58` [0 - 1] Jesus Navas
69` [0 - 2] Pepe Marti (11 m.)
87` [1 - 2] Jordi (į savus vartus)

68` iš aikštės pašalintas Aitor Lopez Rekarte ("Real Sociedad")
84` iš aikštės pašalintas Nihat Kahveci ("Real Sociedad")

"%c00108" 1 - 1 Barselonos "%c00102"
10` [1 - 0] Ewerthon
67` [1 - 1] Jarque

90` iš aikštės pašalintas Jarque ("Espanyol")

Madrido "%c00017" 0 - 1 "%c00021"
79` [0 - 1] Jonas Guttierez

"%c00004" 3 - 0 Vitorijos "%c00252"
24` [1 - 0] Ruben Baraja
33` [2 - 0] Pablo Aimar
50` [3 - 0] David Villa (11 m.)