"Chelsea" apgynė Anglijos čempionų titulą © Eurofootball.lt
Anglijos "Premier" lygoje nugalėtojai ir sezono nusivylimai jau aiškūs - šeštadienį apgintą čempionato nugalėtojų titulą namuose šventė Londono "Chelsea" klubas, kuris aukso medaliais pasidabino po triuškinančios pergalės prieš "Man Utd", tuo tarpu "Portsmouth" išsigelbėjo ir į žemesnę lygą pasiuntė "Birmingham" ir "West Brom" klubus.

Sostinės "Stamford Bridge" stadione susirinkę "Man Utd" ekipos futbolininkai ir gerbėjai turėjo progą išvysti tikrai ne patį jiems maloniausią įvykį - "Chelsea" triumfą užsitikrinus pirmąją vietą vis labiau prie pabaigos artėjančiame čempionate. Negana to, Londono komanda dar kartą puikiai įrodė, kad yra to verta, ir antroje vietoje esantį Sero Alekso Fergusono klubą sutriuškino net 3-0, nors pirmajai vietai užsitikrinti užteko lygiųjų.

"Chelsea" savo ketinimus šiandienos mače parodė jau penktąją minutę, kai po Franko Lampardo pakelto kampinio Didier Drogba atmetė kamuolį Williamui Gallasui ir šis galva jį pasiuntė į Edwino van der Saro ginamų vartų tinklą. Po kelių minučių visus "Mėlynųjų" gerbėjus turėjo išgąsdinti gana grubi Wayne`o Rooney pražanga prieš komandos draugą Anglijos rinktinėje Johną Terry, po kurios gynėjas kurį laiką atrodė gavęs rimtą traumą, tačiau vėliau galėjo tęsti rungtynes.

Būtent W.Rooney sužaidus dvidešimt minučių turėjo gerą progą rezultatui išlyginti, tačiau suklaidinęs kelis gynėjus smūgiavo pro šalį, o dar po kelių akimirkų jaunojo puolėjo smūgį atmušė aikštės šeimininkų vartininkas Petras Čechas.

Antrojo kėlinio pradžioje aktyviau žaidė šeimininkai ir Joe Cole`as galiausiai pasiekė savo tikslą - 54 minutę mušęs vos keletu centimetrų netiksliai, dar po 6 minučių saugas suklaidino Rio Ferdinandą, Nemanją Vidičių bei Mikaelį Silvestrą ir nepaliko jokių šansų "raudonųjų velnių" vartininkui. 73 minutę gynėjas Ricardo Carvalho trečią kartą pasiuntė kamuolį į tinklą ir galutinai užbaigė kovą šiose rungtynėse.

Nepaisant to, dar vieną skaudų smūgį "Man Utd" bei Anglijos rinktinės gerbėjai patyrė likus žaisti 15 minučių, kai, atrodytų, nepavojingoje situacijoje su Paulo Ferreira kovojęs W.Rooney patyrė traumą. Manoma, jog puolėjas susižeidė dešiniąją pėdą - būtent šis kaulas futbolininkui buvo lūžęs Europos čempionate Portugalijoje.

Tiesa, intriga kai kur dar išlieka - pasinaudojęs "Man Utd" kluptelėjimu viltis kovoti dėl antrosios vietos išsaugojo "Liverpool" klubas, namie 3-1 įveikęs "Aston Villa". Du įvarčius nugalėtojams pelnė Stevenas Gerrardas, kartą pasižymėjo ispanas Fernando Morientesas. Po šios pergalės praėjusio sezono UEFA Čempionų lygos laimėtojai taškais pavijo Mančesterio ekipą, tačiau pastarieji yra sužaidę rungtynėmis mažiau.

Prieš paskutinį turą baigėsi kova dėl išlikimo, nes "Portsmouth" įveikė "Wigan" ekipą ir iškovojęs dar vieną pergalę prieš paskutinį turą įgijo keturių taškų pranašumą prieš "Birmingham" komandą, kuri savo aikštėje sužaidė be įvarčių su "Newcastle", ir net devynių taškų pesvarą prieš savo turo rungtynes prieš "West Ham" pirmadienį žaisiantį "West Brom" klubą.

Dar trijose rungtynėse pergales iškovojo išvykose žaidusios komandos - "Fulham" laimėjo prieš "Man City", galimybę gauti kelialapį į kito sezono UEFA Taurę išlaikė "Charlton" ekipą įveikęs "Blackburn", o į pastarojo turnyro šio sezono finalą patekęs "Middlesbrough" nusileido "Everton" vienuolikei.

Šeštadienio rezultatai:

"%c00042" 3 - 0 "%c00040"
5` [1 - 0] William Gallas
61` [2 - 0] Joe Cole
73` [3 - 0] Ricardo Carvalho

"%c00048" 0 - 0 "%c00046"

"%c00045" 3 - 1 "%c00049"
4` [1 - 0] Fernando Morientes
58` [1 - 1] Gareth Barry
61` [2 - 1] Steven Gerrard
67` [3 - 1] Steven Gerrard

"%c00054" 1 - 2 "%c00044"
69` [1 - 0] Richard Dunne
84` [1 - 1] Collins John
90' [1 - 2] Steed Malbranque

"%c00053" 0 - 1 "%c00051"
89` [0 - 1] James McFadden

"%c00261" 1 - 2 "%c00057"
32` [1 - 0] Henri Camara
63` [1 - 1] Benjani Mwaruwari
70` [1 - 2] Matt Taylor (11m.)

70` iš aikštės pašalintas Gary Teale ("Wigan")

"%c00043" 0 - 2 "%c00056"
43` [0 - 1] Steven Reid
65` [0 - 2] Chris Powell (į savo vartus)