"Žalgiris" neprilygo šalies čempionams (įdėta foto) © Eurofootball.lt
Vis labiau įsibėgėja "A lygos" čempionatas. Trečiadienį sužaisti dar trys III-ojo turo susitikimai, o vienas vėliau prasidėjęs mačas tebevyksta. Pergales iškovojo favoritai - nugalėtojų titulą ginantis "Ekranas", svečiuose po atkaklios kovos palaužęs "Žalgirį", minimalia persvara namuose nugalėjusi "Sudūva", "Nevėžį" sutriuškinę "Šiauliai" ir "Atlantui" už nesėkmę taurės varžybosę atsirevanšavęs "Kaunas".

Antrą pergalę vieno įvarčio persvara namuose į savo sąskaitą įsirašė Marijampolės "Sūduva", kuriai pavyko savo aikštėje priversti pasiduoti "Šilutės" ekipą. Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos. Abi komandos stengėsi surasti silpnas vietas priešininkų gynyboje. Pirmajame kėlinyje daugiausia kova vyko aikštės viduryje, tačiau nei vienai nei kitai komandai nepavyko sukurti realių progų prie priešininkų vartų.

Savo aktyvumu "Šilutės" komandoje išsiskyrė Tadas Papečkys, Nerijus Mačiulis. "Sūduvoje" aktyvūs pirmajame kėlinyje buvo Mantas Samusiovas, Giedrius Slavickas, Mantas Uselis ir vis geresnę formą įgaunantis Andrius Urbšys.

Antrasis kėlinys prasidėjo nuo aktyvių "Sūduvos" veiksmų. Čia kaip ir visose rungtynėse aktyvus buvo Andrius Urbšys. Būtent jo prasiveržimas 65 rungtynių minutę priešininkų neleistinai buvo sustabdytas baudos aikštelėje, ir teisėjas nedvejodamas parodė į vienuolikos metrų atžymą. Davido Čigladzės smūgis į Šarūno Kilijono vartus buvo stiprus ir tikslus. 1-0 "Sūduvos" naudai.

Per likusį rungtynių laiką šilutiškiai bandė dideliomis pastangomis išlyginti rezultatą, bet gerai organizuota "Sūduvos" gynyba atrėmė visas priešininkų atakas. "Sūduva" įsirašė į turnyrinę lentelę dar 3 taškus ir tapo vienu iš čempionato lyderių.

Intriguojantis mačas vyko Kaune, kur "Kauno" ekipa žaidė su ją iš LFF taurės neseniai eliminavusiu Klaipėdos "Atlantu". Pirmąjį įvartį aikštės šeimininkams 35-ąją minutę pelnė Marius Žaliūkas. Jis vienas išsiveržė prieš "Atlanto" vartininką Liudviką Valių ir pasiuntė kamuolį į vartus. Prieš pat pertrauką įvarčio autorius susidūrė su varžovu. Antrajame kėlinyje M.Žaliūkas aikštėje nepasirodė, jam diagnozuotas smegenų sutrenkimas. Marių pakeitė gruzinas Givi Kvaratskhelia.

Antrasis kėlinys šalies vicečempionams prasidėjo labai sėkmingai. Jau 48-ąją min. "Kauno" puolėjas Ričardas Beniušis klaipėdiečių vartininką L.Valių antrą kartą privertė išimti kamuolį iš vartų tinklo - 2-0.

Po trijų minučių "Kauno" komandos kapitonas Tomas Kančelskis savo baudos aikštelėje sužaidė ranka, ir teisėjas Paulius Malžinskas į šeimininkų vartus skyrė 11 metrų baudinį. Jį realizavo "Atlanto" legionierius Maksimas Morozovas, po kurio smūgio svečių atsilikimas sumažėjo iki vieno įvarčio.

Nuo antrojo kėlinio vidurio iniciatyva priklausė svečiams, jie dažniau atakavo, kėlė nemažai kampinių, tačiau rezultato išlyginti nesugebėjo. "Kaunas" iškovojo antrąją pergalę rezultatu 2-1, o "Atlantas" patyrė jau antrąjį pralaimėjimą.

Šiauliuose vykusiose rungtynėse aikštės šeimininkai visiškai dominavo prieš praėjusiame sezone nei vienos pergalės neiškovojusį Kėdainių "Nevėžį". Pirmą įvartį jau dešimtą minutę po V.Afanasenkos perdavimo iš kairiojo krašto įmušė komandos naujokas Ilja Galyuza. Po dešimties minučių ukrainietis baudos aikštelėje sulaukė tolimo perdavimo, susistabdė kamuolį ir apsisukdamas pasiuntė jį į tolimąjį vartų kampą.

Dar iki pirmojo kėlinio pabaigos rezultatas tapo triuškinančiu: gražios atakos metu I.Galyuza perdavė kamuolį dešiniame krašte buvusiam Andriui Šidlauskui, šis nestabdydamas kamuolio perdavė jį į priešingą kraštą, kur V.Afanasenka, taip pat nestabdydamas kamuolio, smūgiu į tolimąjį vartų kampą nuginklavo "Nevėžio" vartininką.

Ketvirtas rungtynių įvartis buvo įmuštas iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 15 minučių: po protingai atlikto baudos smūgio prieš vartus atsidūrė Andrius Šidlauskas, kurio smūgiuotas kamuolys rikošetu įskriejo į vartus. Pačioje rungtynių pabaigoje "Nevėžio" triuškinimą pabaigė ir "hat-trick`ą" pelnė I.Galyuza, po gynėjų klaidos atsidūręs apylaisvis prieš vartus. Ukrainietis ramiai susistabdė kamuolį ir iš maždaug 15 metrų pasiuntė jį į vartus.

Verta paminėti, kad "Šiaulių" gretose dar kelias progas pasižymėti turėjo Andrius Šidlauskas bei nigerietis Amaro Atigbiolaye. Tuo tarpu "Šiaulių" vartininkas latvis Ingusas Lukovičs šiose rungtynėse darbo neturėjo.

Po rungtynių "Šiaulių" treneris Saulius Vertelis buvo patenkintas, kad jau pirmajame kėlinyje pavyko pasiekti užsibrėžtas užduotis. "Mes buvome psichologiškai nusiteikę pergalei," - po rungtynių teigė S.Vertelis.

"Šiaulių" treneris savo komandoje išskyrė krašto saugų žaidimą bei konkrečiai Andrių Šidlauską, kuris, anot trenerio, "žaidė labai gerai, nors ir neišnaudojo kelių progų".

Tuo tarpu Lietuvos čempionas "Ekranas" Vilniuje susigrūmė su vietos "Žalgiriu" ir taip pat siekė antrosios pergalės, tačiau žalgiriečiai nebuvo linkę nusileisti ir pirmieji pabandė atakuoti varžovų vartus - uždirbus baudos smūgį baudos aikštelės krašte svečiai atsimušė nuo perdavimo, o atakai tęsiantis iš toli muštas kamuolys skriejo virš vartų.
Martyno Pociaus nuotr.
Nors rungtynes abi komandos pradėjo agresyviai, "Ekranas" tik 20 minutę pirmą kartą pabandė atakuoti varžovų vartus, bet Donato Petrausko nestiprų smūgį nesunkiai sugavo vartininkas Ernestas Šetkus. Kėliniui įpusėjus puikią progą išvesti savo komandą turėjo Tadas Labukas, tačiau po keletos dvikovų "antrajame aukšte" atšokusį kamuolį "Žalgirio" puolėjas pasiuntė šalia virpsto.

Šeimininkų atakos tęsėsi ir netrukus laimę kiek netiksliu smūgiu iš eigos baudos aikštelės pabandė Raimondas Vilėniškis, o 34 minutę po baudos smūgio baudos aikštelėje kilus sumaiščiai griūdamas kamuolio į "Ekrano" vartus galva vos nepasiuntė Igoris Morinas, tačiau jo smūgį užblokavo gynėjai.

Išvengęs įvarčio "Ekranas" tarsi atsibudo ir praėjus kelioms minutėms vieną po kito surengė tris pavojingus išpuolius - iš pradžių D.Petrausko iš 20 metrų muštas kamuolys praskriejo šalia vartų, po to dar vienam smūgiui spėjo sutrukdyti gynėjai, o dar po minutės tikslo vos nepasiekė tolimas Giedriaus Tomkevičiaus bandymas. Pačioje kėlinio pabaigoje dar vieną progą turėjo žalgiriečiai, bet po perdavimo iš krašto galva muštas kamuolys skriejo šalia virpsto.

Po pertraukos "Ekranas" perimė iniciatyvą ir jau antrą kėlinio minutę šiek tiek virš vartų iš maždaug 18-os metrų galingai smūgiavo Mantas Savėnas, o po "Žalgirio" kontratakos kitoje aikštės pusėje labai pavojingą perdavimą į baudos aikštelę atliko Virmantas Lemežis, bet Igoriui Morinui kamuolio pasiekti nepavyko.

"Ekranas" pakilo į "Žalgirio" vartų šturmą ir nors 50 minutę po kampinio svečių žaidėjo smūgį galva puikiai atrėmė E.Šetkus, dar po minutės ant baudos aikštėlės ribos tiesiai prieš vartus už pražangą prieš Povilą Lukšį buvo skirtas baudos smūgis, ir M.Savėnas tiksliu smūgiu į vartų kampą išvedė savo komandą į priekį.

Praleidęs įvartį "Žalgiris" sutriko ir svečiai ėmė kontroliuoti žaidimą. Kėlinio viduryje po M.Savėno perdavimo galva šalia vartų mušė G.Tomkevičius, o 78 minutę po susidūrimo baudos aikštelėje į vilniečių vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo ir pergalę "Ekranui" užtvirtino M.Savėnas.

Likusioje rungtynių dalyje Vilniaus ekipa varžovų gynybos pralaužti nesugebėjo ir bene vienintelis nestipriu smūgiu A.Skrupskio vartams grasino R.Vilėniškis, o mačo pabaigoje "Ekranas" neišnaudojo geros progos padidinti savo pranašumą, tad susitikimas baigėsi šalies čempionų pergale rezultatu 2-0.

Po mačo vykusioje sapaudos konferencijoje "Ekrano" strategas Virginijus Liubšys pagyrė varžovų žaidimą: "Rungtynės buvo dviejų visiškai skirtingų kėlinių, pirmajame "Žalgiris" man patiko - jie žaidė su užsidegimu ir azartu, tačiau komandai galbūt pritrūko ir sportinės sėkmės, o antrajame jau geriau žaidėme mes."

Tuo tarpu antrą nesėkmę iš eilės patyrusio "Žalgirio" treneris Igoris Pankratjevas buvo nepatenkintas teisėjų darbu: "Drįsčiau teigti, jog mus "nužudė" teisėjas - jis 16 metrų atstumu nuo vartų skyrė baudinį kurio nebuvo, ir po įvarčio žaisti mums jau buvo sunku, nors kol nepraleidome savo komandos žaidimu buvau patenkintas."

Paklaustas apie sunkų sezono pradžios tvarkaraštį, kuomet jo komandai teko pirmenybes pradėti rungtynėmis su dviem stipriausiomis praėjusio sezono ekipomis, I.Pankratjevas teigė, kad pralaimėti nemalonu bet kam ir tvarkaraščio nesureikšmino. Tuo tarpu V.Liubšys gerai įvertino du įvarčius pelniusio kapitono M.Savėno žaidimą, tačiau geriausio rungtynių žaidėjo laurus priskyrė gynėjui Arūnui Klimavičiui.

Statistika

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 800 žiūrovų
Teisėjas - Viktoras Chileckis
"%c00032" 0 - 2 "%c00033"
57` [0 - 1] Mantas Savėnas
78` [0 - 2] Mantas Savėnas (11 m.)

"Žalgiris": Šetkus; Gražiūnas, Rukštelė (73` Poderis), Aleksa, Deveika; Lemežis (84` Maksimovič), I.Steško, Puotkalis, Vilėniškis; Morinas, Labukas

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Paulauskas, Banevičius, Skroblas; Petrauskas, Savėnas, Tomkevičius, Mihalčuks (68` Kučys); Lukšys (80` Kavaliauskas), Pogreban (46` Varnas)

Marijampolės miesto stadionas
"%c00125" 1 - 0 "%c00141"
63` [1 - 0] Davit Čigladzė (11 m.)

"Sūduva": Padimanskas; Mikuckis, Gvildys, D.Čigladzė, Samusiovas; G.Slavickas (73` Grigas), Uselis, Urbšys (88` V.Slavickas), Miklinevičius; Cordeiro, Braga (58` Fomenko)

"Šilutė": Kilijonas; Gaurilovas (81` Marozas), Juozaitis, Pacevičius, Butkus; Zubavičius (68` Judickas), Petrenko, Kižys (70` Podelis), Papečkys, Mačiulis; Grigalevičius

Šiaulių miesto stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00222" 5 - 0 "%c00231"
10` [1 - 0] Ilja Galyuza
19` [2 - 0] Ilja Galyuza
38` [3 - 0] Viktor Afanasenko
73` [4 - 0] Andrius Šidlauskas
88` [5 - 0] Ilja Galyuza

"Šiauliai": Lukovičs; Oriol, Lunskis, Juodeikis, S.Galyuza; Lapeikis, Afanasenko, A.Šidlauskas (71` P.Šidlauskas), I.Galyuza; Atigbiolaye, Butavičius (73` Žukov)

"Nevėžis": Jazokas; Dobilas, Rimavičius, D.Adomaitis (46` Venckus), Juknevičius; Rokas, Kestenis, Smilginas (59` Mykolaitis), Bezykornovas; Činikas, V.Stankevičius

Kauno "S.Dariaus ir S.Girėno" stadionas, 622 žiūrovai
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00030" 2 - 1 "%c00124"
35` [1 - 0] Marius Žaliūkas
48` [2 - 0] Ričardas Beniušis
51` [2 - 1] Maksim Morozov (11m.)

"Kaunas": Malinauskas; Zelmikas, Kančelskis, Bagužis, Manchkava; Pehlič (74` Barevičius), Žaliūkas (46` Kvaratskhelia), Ivaškevičius, Pilibaitis; Klimek (59` Velička), Beniušis

"Atlantas": Valius; E.Žukauskas (72` Laurišas), D.Žutautas, Sulejmanovič, Ramonas; Morozov, Navikas, Gedgaudas (69` Petreikis), Bartkus; Žvingilas (87` Poljakov), Trakys