Iš UEFA Taurės eliminuoti du favoritai © Eurofootball.lt
Dvejose iš trijų trečiadienį žaistų atsakomųjų UEFA Taurės aštuntfinalio rungtynių užfiksuotos didelės staigmenos: "Middlesbrough" bei Bukarešto "Rapid" svečiuose įmuštų įvarčių dėka iš tolimesnės kovos eliminavo favoritais laikytus atitinkamai "AS Roma" bei "Hamburger SV" klubus.

Hamburge vykusiose rungtynėse po pirmojo kėlinio atrodė, kad viskas vyksta pagal "HSV" scenarijų - Benjamino Lautho bei lietuviams gerai pažįstamo bosnio Sergejaus Barbarezo įvarčiai išlygino bendrą dviejų rungtynių rezultatą, tačiau antrojo kėlinio pradžioje Mugurelio Bugos įvartis viską apvertė aukštyn kojomis. Po šio įvarčio "HSV" reikėjo pergalės trijų įvarčių persvara ir Vokietijos klubo fanams daug vilčių suteikė antrojo kėlinio viduryje "HSV" žvaigždės olando Rafaelio van der Vaarto įmuštas įvartis, tačiau šeimininkams savo sirgalių akivaizdoje nepavyko palaužti Rumunijos klubo, nors prie pagrindinio rungtynių laiko buvo pridėtos net šešios minutės.

Visiškai kitaip klostėsi rungtynės Romoje, kur veterano olando Jimmy Floydo Hasselbainko įvartis pirmojo kėlinio viduryje smarkiai padidino "Middlesbrough" viltis žengti į turnyro ketvirtfinalį. Nors dar pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino brazilas Mancini, "Roma" vis tiek reikėjo bent dviejų įvarčių tam, kad žengtų toliau.

"Roma" viltis sužadino antrojo kėlinio viduryje į svečių vartus už pražangą prieš šešiolikmetį Stefano Okaka Chuka skirtas vienuolikos metrų baudinys. Jį sėkmingai realizavo Mancini, pergudravęs prieš tai ne vieną kartą įspūdingai savo vartus gynųsį "Middlesbrough" vartininką australą Marką Schwarzerį. Įtemptoje rungtynių pabaigoje "Roma" smarkiai apgulė svečių vartus, tačiau trečią kartą nuginkluoti priešininkų vartininko jiems nepavyko, o antrą pridėtinio laiko minutę antrą geltoną kortelę gavo prancūzas gynėjas Philippe`as Mexesas.

Namuose užtikrintai 2-0 nugalėję "Sevilla" futbolininkai iš tolimesnės kovos eliminavo šiemet UEFA Čempionų lygoje žaidusius "Lille" futbolininkus, kurie pirmąsias rungtynes buvo laimėję 1-0. Svečių situacija Sevilijoje smarkiai pablogėjo pirmojo kėlinio viduryje, kai iš aikštės buvo pašalintas "Lille" saugas Mathieu Bodmeras. "Sevilla" netruko tuo pasinaudoti ir jau po trijų minučių išsiveržė į priekį, kai po Jesuso Navaso perdavimo iš dešiniojo krašto pasižymėjo Fredericas Kanoute.

Kaip paaiškėjo vėliau, lemiamu šiose rungtynėse tapo antrą pridėtinio pirmojo kėlinio laiko minutę brazilo Luiso Fabiano po F.Kanoute perdavimo galva įmuštas įvartis. Nors komandų jėgos išsilygino 71 minutę, kai iš aikštės už pražangą prieš Gregory Tafforeau buvo pašalintas pirmą įvartį sukuręs "Sevilla" lyderis Jesus Navas, "Lille" nepavyko įmušti vienintelio įvarčio, kuris būtų garantavęs kelialapį į ketvirtfinalį.

Likusios penkios atsakomosios UEFA Taurės aštuntfinalio dvikovos bus žaidžiamos šiandien (ketvirtadienį), o ketvirtfinalių, pusfinalių bei finalo poros paaiškės penktadienį Eindhovene (Olandija) ištraukus burtus.

Trečiadienio rungtynių statistika
"%c00028" 2 - 1 "%c00053"
(pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 2-2)
"Middlesbrough" žengė toliau dėl svečiuose įmuštų įvarčių

32` [0 - 1] Jimmy Floyd Hasselbaink
43` [1 - 1] Mancini
66` [2 - 1] Mancini (11 m.)

90` iš aikštės pašalintas Philippe Mexes ("Roma")

"%c00024" 3 - 1 Bukarešto "Rapid"
(pirmos rungtynės 0-2, bendras rezultatas 3-3)
"Rapid" žengė toliau dėl svečiuose įmuštų įvarčių

24` [1 - 0] Benjamin Lauth
36` [2 - 0] Sergej Barbarez
51` [2 - 1] Mugurel Buga
62` [3 - 1] Rafael van der Vaart

"%c00107" 2 - 0 "%c00094"
(pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 2-1)
29` [1 - 0] Frederic Kanoute
45` [2 - 0] Luis Fabiano

26` iš aikštės pašalintas Mathieu Bodmer ("Lille")
71` iš aikštės pašalintas Jesus Navas ("Sevilla")