Paaiškėjo šešiolika geriausių UEFA taurės komandų © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį sužaidus atsakomąsias UEFA taurės šešioliktfinalio rungtynes paaiškėjo šešiolika geriausių šio turnyro komandų. Kovoje dėl taurės liko vienintelis buvęs taurės čempionas "Schalke" klubas, o tokios komandos kaip "Monaco", "Espanyol", "Stuttgart", "Bolton", "Brugge" ar "Lens" savo pasirodymą baigė.

Bene netikėčiausias rezultatas užfiksuotas Monake, kur "Basel" sužaidė lygiosiomis ir dėl pergalės pirmose rungtynėse iš tolimesnės kovos eliminavo Prancūzijos grandų "Monaco" klubą. Kunigaikštystės ekipa pirmavo po Christiano Vieri nuo 11 metrų žymos pelnyto įvarčio, tačiau antrajame kėlinyje Danielis Majstorovičius rezultatą išlygino ir nulėmė "Basel" triumfą.

Daug dėmesio sulaukė rungtynės Hamburge, kur "HSV" pavyko atsitiesti po pralaimėjimo minimaliu rezultatu prieš "Thun" pirmosiose rungtynėse ir dviejų pirmajame kėlinyje pelnytų gynėjo Danielio van Buyteno įvarčių dėka žengti į aštuntfinalį.

Įdomios dvikovos futbolo mėgėjai laukė ir iš Barselonoje vykusio susitikimo tarp "Espanyol" ir Gelzenkircheno "Schalke", bet čia didesnės intrigos nebuvo - vokiečiai antrajame kėlinyje po Kevino Kuranyi, Ebbe Sando ir Lincolno įvarčių išsivežė triuškinamą pergalę ir nugalėjo pagal bendrą rezultatą 5-1.

Vienintelių rungtynių likimas sprendėsi pratęsime - nors Sevilijos "Betis" ir pralaimėjo 2-1 praėjusio sezono UEFA taurės pusfinalininkui Alkmaaro "AZ", tačiau žengė toliau vienintelio Melli įvarčio ketvirtą pratęsimo minutę dėka.

Dvejose porose nugalėtojai paaiškėjo dėl svečiuose įmuštų įvarčių. Tokiu būdu "Middlesbrough" iš tolimesnės kovos eliminavo "Stuttgart", nors ketvirtadienį namuose ir pralaimėjo 0-1, o "Palermo" minimaliu rezultatu namuose palaužė Prahos "Slavia" vienuolikę ir žengė toliau, nors Čekijoje buvo pralaimėję rezultatu 2-1.

Į aštuntfinalį žengė ir Sankt Peterburgo "Zenit", abejose rungtynėse įveikęs Norvegijos čempionų Trondheimo "Rosenborg" klubą. Rusijos klubo lietuvis Robertas Poškus šioms rungtynėms registruotas nebuvo. Prasčiau sekėsi Ukrainai atstovaujančiai Donecko "Shakhtar" komandai, kuris namuose mačą su "Lille" baigė be įvarčių ir buvo priverstas pasitraukti dėl pralaimėjimo pirmajame mače.

Nepaisant itin prasto pasirodymo Prancūzijos čempionate kovas UEFA taurėje tęsia dar vienas šios šalies klubas "Strasbourg", kuris eliminavo Lovečo "Litex" ekipą, o savo lyderio Francesco Totti netekusi italų "Roma" antrą kartą tokiu pačiu rezultatu įveikė "Brugge" komandą ir taip pat žengė tolyn.

Aštuntfinalyje dalyvaus abu Bukarešto klubai - "Steaua", pralaimėjęs prieš "Heerenveen" savo aikštėje, bet įveikęs varžovą dėl pergalės išvykoje, ir Bukarešto "Rapid", kuris vėl laimėjo prieš Berlyno "Hertha" ir tapo bene didžiausia aštuntfinalio staigmena.

Po nulinių lygiųjų pirmajame mače taurėje tęs kovas ir dar vienas Sevilijos klubas "Sevilla", namuose įtikinama persvara 2-0 nugalėjęs Maskvos "Lokomotiv", tuo tarpu anglų "Bolton" Prancūzijoje neišlaikė turėto pranašumo prieš "Marseille" ir patyręs nesėkmę turėjo savo dalyvavimą baigti.

Pergalės minimalia persvara nepakako "Lens" klubui, kuris buvo išvykoje sutriuškintas "Udinese" komandos, tuo tarpu Bulgarijos sostinės Sofijos "Levski" ekipa nesunkiai laimėjo prieš Bratislavos "Artmedia" ir nutraukė šios Čempionų lygoje Europą stebinusios komandos pasirodymą.

Taigi net du miestai turi po dvi komandas tarp šešiolikos geriausių UEFA Taurės dalyvių - Sevilija (Ispanija) ir Bukareštas (Rumunija). Pagal šalių atstovų skaičių pirmauja po tris ekipas turinčios Italija ir Prancūzija, po dvi turi Vokietija, Rumunija ir Ispanija, tuo tarpu Olandija tarp geriausiųjų nei vieno atstovo nebeturi.

Taurės aštuntfinalyje netrūks intriguojančių dvikovų: "Middlesbrough" susikaus su "Roma", "Marseille" - su R.Poškaus "Zenit", "Hertha" klubą nuskriaudęs "Rapid" žais prieš kitą vokiečių ekipą "Hamburger", o "Palermo" laukia susitikimas su "Schalke". Pirmosios aštuntfinalio rungtynės bus žaidžiamos kovo 9 dieną, o atsakomosios dvikovos - kovo 15-16 dienomis.

Atsakomųjų aštuntfinalio rungtynių statistika

Paryškintos komandos žengė toliau

Sankt Peterburgo "Zenit" 2 - 1 Trondheimo "Rosenborg"
(pirmos rungtynės 2-0, bendras rezultatas 4-1)
45` [0 - 1] Vidar Riseth
55` [1 - 1] Aleksandr Kerzhakov
86` [2 - 1] Igor Denisov

"Strasbourg" 0 - 0 Lovečo "Litex"
(2-0, 2-0)

"Roma" 2 - 1 "Brugge" (2-1, 4-2)
55` [1 - 0] Amantino Mancini
60` [1 - 1] Gert Verheyen
71` [2 - 1] Cesare Bovo

Bukarešto "Steaua" 0 - 1 "Heerenveen"
(3-1, 3-2)
85` [0 - 1] Arnold Bruggink

Barselonos "Espanyol" 0 - 3 Gelzenkircheno "Schalke"
(1-2, 1-5)
54` [0 - 1] Kevin Kuranyi
70` [0 - 2] Ebbe Sand
73` [0 - 3] Lincoln

"Sevilla" 2 - 0 Maskvos "Lokomotiv"
(0-0, 3-0)
34` [1 - 0] Enzo Maresca
90` [2 - 0] Antonio Puerta

Donecko "Shakhtar" 0 - 0 "Lille"
(2-3, 2-3)

"Marseille" 2 - 1 "Bolton"
(0-0, 2-1)
25` [0 - 1] Stylianos Giannakopoulos
45` [1 - 1] Franck Ribery
68` [2 - 1] Tal Ben Haim (į savo vartus)

Bukarešto "Rapid" 2 - 0 Berlyno "Hertha" (1-0, 3-0)
50` [1 - 0] Daniel Niculae
79` [2 - 0] Mugurel Buga

Alkmaaro "AZ" 2 - 1 Sevilijos "Betis"
(po pratęsimo) (0-2, 2-3)
26` [1 - 0] Shota Arveladze
35` [2 - 0] Kew Jaliens
94` [2 - 1] Melli

"Monaco" 1 - 1 "Basel"
(0-1, 1-2)
21` [1 - 0] Christian Vieri (11m.)
56` [1 - 1] Daniel Majstorovic

Sofijos "Levski" 2 - 0 Bratislavos "Artmedia" (1-0, 3-0)
14` [1 - 0] Emil Angelov
27` [2 - 0] Emil Angelov

"Lens" 1 - 0 "Udinese"
(0-3, 1-3)
55` [1 - 0] Pierre-Alain Frau

"Hamburger SV" 2 - 0 "Thun"
(0-1, 2-1)
2` [1 - 0] Daniel van Buyten
33` [2 - 0] Daniel van Buyten

82` David Jarolim ("Hamburger") pašalintas iš aikštės

"Middlesbrough" 0 - 1 "Stuttgart"
(2-1, 2-2, "Middlesbrough" žengė toliau dėl svečiuose įmuštų įvarčių)
13` [0 - 1] Christian Tiffert

"Palermo" 1 - 0 Prahos "Slavia"
(1-2, 2-2, "Palermo" žengė toliau dėl svečiuose įmuštų įvarčių)
51` [1 - 0] Denis Godeas