21 turas: Įvarčių lietus Gelzenkirchene © Eurofootball.lt
Šeštadienį prasidėjo Bundesligos čempionato 21-asis turas. Buvo sužaisti septyni susitikimai ir užfiksuoti keli netikėti bei vienas labai įspūdingai didelis rezultatas.

Be abejo, įdomiausias turo mačas vyko Gelzenkirchene, kur vietos "Schalke" labai neįprastu futbolui rezultatu 7-4 nugalėjo "Bayer" ekipą. Pirmasis įvartis krito 9-ąją mačo minutę, po to, kai S.Larsenas prasiveržė pro "Bayer" gynėjus ir nuginklavo svečių vartininką. "Schalke" toliau atakavo ir po dešimties minučių rezultatą padvigubino M.Krstajičius.

"Bayer" treneris nelaukė pertraukos ir bandė kuo greičiau sutvarkyti savo klubo problemas gynyboje ir 29-ąją minutę vietoj P.Freierio aikštėje pasirodė gynėjas iš brazilijos Athirsonas. Tačiau ir tai nepažadino "Bayer" klubo ir jau po penkių minučių "Schalke" persvara tapo triuškinanti – Z.Bajramovičius sėkmingai "uždarė" komandos draugo perdavimą iš krašto ir sužaidus vos daugiau nei pusvalandį šeimininkai jau pirmavo 3-0. Prieš pat kėlinio pabaigą svečiai iš Leverkuzeno parodė gyvybės ženklus, kai A.Voroninas smūgiu galva sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 3-1.

Įkvėpti sėkmingos pirmojo kėlinio pabaigos, antrąją susitikimo dalį "Bayer" pradėjo kovingai ir jau 50-ąją minutę rezultatas tapo 3-2. Po praleisto antrojo įvarčio "Schalke" tarsi įgavo antrąjį kvėpavimą ir K.Kuranyi bei S.Larseno įvarčių dėka per trylika minučių padidino pranašumą iki 5-2. Tačiau Leverkuzeno futbolininkai sugebėjo atsitiesi ir po antrojo nokauto - jau po minutės A.Voroninas pelnė įvartį, dar po penkių pasižymėjo J.Krzynowekas ir rezultatas tapo 5-4.

Tačiau šeimininkai nesutriko ir buvo pasiryžę toliau tęsti įvarčių fiestą bei bombarduoti varžovų vartus – 76-ąją minutę baudos smūgiu persvarą padidino Lincolnas, o dar po penkių minučių svečius galutinai pribaigė G.Asamoah. Susitikimas baigėsi rezultatu 7-4 ir pateko į istoriją – iki tol per visą Vokietijos lygos istoriją tik penkiuose mačuose buvo įmušta daugiau įvarčių.

Skaudų antausį gavo "Werder" futbolininkai, namuose 0-2 nusileidę lygos autsaideriams "Kaiserslautern". Varžybų nugalėtojas paaiškėjo tik varžybų pabaigoje – 71-ąją minutę svečius į priekį išvedė B.Sanogo, o dar po dešimties minučių rezultatą padvigubino E.Skela. Verta paminėti, jog šiame mače Brėmeno ekipai negalėjo padėti pagrindinis vartų sargas A.Reinke, kuriam praėjusio turo susitikimo metu buvo stipriai sužalotas veidas.

Iškovoję aštuntąjį tašką per pastarąsias penkias varžybas "Kaiserslautern" pagaliau atsikratė absoliučių lygos autsaiderių pozicijos ir pakilo laipteliu aukščiau. Tiesa, jų artimiausi konkurentai "Koln" yra žaidę varžybomis mažiau ir pergalės prieš "Borussia" atveju gali vėl pasivyti "Kaiserslautern".

Nesėkmingai susiklostė naujojo "Stuttgart" trenerio A.Weho debiutas – šį sezoną prastai rungtyniaujantis "Stuttgart" klubas svečiuose 2-1 nusileido "Arminia" klubui ir patyrė jau antrąją nesėkmę per pastaruosius keturis mačus. Abu kartus "Arminia" gretose pasižymėjo fantastišką formą demonstruojantis I.Boakye, kuris jau tris mačus iš eilės muša įvarčius.

Po nesėkmės praėjusiame ture atsitiesi sugebėjo "Hamburger" ekipa, namuose minimaliu rezultatu įveikusi "Mainz". Įvarčio šeimininkų gerbėjams ilgai laukti neteko ir jau 6-ąją mačo minutę kamuolys atsidūrė "Mainz" vartų tinkle – po N.de Jongo perdavimo, M.Mahdavikia pademonstravo puikų solo prasiveržimą pro varžovų gynėjus ir išvedė savo ekipą į priekį. Pasinaudoję netikėtu "Werder" pralaimėjimu, "Hamburger" vėl susigrąžino antrąją poziciją ir sumažino atsilikimą nuo pirmaujančio "Bayern" iki septynių taškų, tačiau pastaroji ekipa yra žaidusi vienu maču mažiau.

Šeštadienio statistika

"%c00024" 1 – 0 "%c00209"
6` [1 – 0] Mehdi Mahdavikia

"%c00258" 1 – 1 "%c00103"
4` [1 – 0] Klemen Lavric
20` [1 – 1] Bo Svensson

64` Eugen Polanski ("Gladbach") pašalintas iš aikštės.

"%c00015" 7 – 4 "%c00008"
9` [1 – 0] Sören Larsen
17` [2 – 0] Mladen Krstajic
34` [3 – 0] Zlatan Bajramovic
40` [3 – 1] Andrej Voronin
50` [3 – 2] Dimitar Berbatov
55` [4 – 2] Kevin Kuranyi
63` [5 – 2] Sören Larsen
64` [5 – 3] Andrej Voronin
70` [5 – 4] Jacek Krzynowek
76` [6 – 4] Lincoln
81` [7 – 4] Gerald Asamoah

"%c00210" 2 – 1 "%c00027"
31` [1 – 0] Isaac Boakye
37` [1 – 1] Ludovic Magnin
50` [2 – 1] Isaac Boakye

"%c00257" 0 – 1 "%c00088"
78` [0 – 1] Chavdar Yankov

"%c00016" 0 – 2 "%c00014"
71` [0 – 1] Boubacar Sanogo
88` [0 – 2] Ervin Skela

"%c00011" 1 – 1 "%c00105"
32` [0 – 1] Marcelinho
63` [1 – 1] Kevin Hofland

55` Malik Fathi ir 78` Arne Friedrich ("Hertha") pašalinti iš aikštės