24 turas: "Inter" nugalėtas Florensijoje © Eurofootball.lt
Trečiadienį Italijos čempionate buvo žaidžiami 24 turo susitikimai, kuriose netrūko staigmenų ir įvarčių - Pergalės nepavyko iškovoti čempionato lyderiui Turino "Juventus", pastarąjį klubą persekiojanti Milano "Inter" ekipa patyrė pralaimėjimą, "Milan" sutriuškino varžovus, o "Roma" išplėšė dramatišką pergalę.

Bene labiausiai intriguojančiame turo mače "Fiorentina" namie rezultatu 2-1 įveikdė "Inter" ekipą ir iškovojo tris svarbius taškus kovoje dėl patekimo į kitų metų Čempionų lygą. Nors didžiają rungtynių dalį rungtynių tempą diktavo svečiai, dvi šios komandos ginybinės klaidos buvo lemtingos.

Praėjus vos dešimčiai minučių nuo rungtynių pradžios, "Fiorentina" saugas Cristiano Brocchi tolimu smūgiu nuginklavo "Inter" vartininką Julio Cesarą, kuris skriejantį kamuolį pamatė paskutinę akimirką, kadangi vaizdą jam blokavo prie vartų susibūrę žaidėjai. Po šio epizodo svečiai aktyviai bandė išlyginti skirtumą, tačiau Luišo Figo ir Julio Cruzo smūgiai tikslo nepasiekė. Vėliau puikaus šanso neišnaudojo Adriano, kuris vietoj to kad būtų kamuolį perdavęs patogioje vietoje buvusiam komandos draugui, pasiuntė kamuolį virš vartų. "Inter" dominavo aikštėje, tačiau du kartus savo ekipą išgelbėjo puikus "Fiorentina" vartininko Bogdano Lobont žaidimas.

Tačiau "Fiorentina" sugebėjo ne tik apsiginti, bet dar ir įmušti antrajį įvartį. "Inter" gynėjas Walteris Samuelis leido po keitimo aikštėje pasirodžiusiam "Fiorentina" saugui Luisui Jimenezui smūgiuoti kamuolį į vartus po Stefano Fiore perdavimo ir smūgis pasiekė tikslą. Visgi svečių pastangos 83 minutę pagaliau buvo atlygintos. "Inter" puolėjas Alvaro Recoba puikiu baudos smūgiu nuginklavo šeimininkų vartininką ir suteikė Milano klubui vilties, tačiau tai buvo paskutinysis rungtynių įvartis.

Triuškinamą pergalę iškovojo "Milan" klubas, namie net 5-0 įveikęs autsaiderį "Treviso". Triuškinimas prasidėjo 14 minutę, kuomet į vartu "devyniukę" tiksliai smūgiavo šeimininkų saugas Kaka. Prasidėjus antrajam kėliniui brazilas atliko perdavimą Andrejui Ševčenkai, kuris pasiuntė kamuolį į vartus. Po dešimties minučių trečiajį įvartį į "Treviso" vartus po Clarenco Seedorfo perdavimo mušė Alberto Gilardino. "Treviso" visiškai palūžo ir po dviejų minučių Andrejus Ševčenka tolimu smūgiu pelnė savo antrajį įvartį. Triuškinimą 74 minutę užbaigė ilgametis "Milan" žaidėjas Filippo Inzaghi.

Turino "Juventus" dar vieną skandalą sukėlusiose rungtynėse namie sužaidė lygiosiomis 1-1 su "Parma". Pirmame rungtynių kėlinyje rungtynių eigą netikėtai kontroliavo svečiai ir 39 minutę pelnytai išsiveržė į priekį, kuomet Marko Bresciano skersuotą kamuolį į vartus pasiuntė "Parma" saugas Daniele Dessena. Visgi svečiai pirmavo vos penkias minutes, kadangi 44 minutę "Juventus" puolėjas Zlatanas Ibrahimovičius išlygino rezultatą. Verta paminėti, jog dėl "Parma" įvarčio kaltas "Juve" gynėjas Fabio Cannavaro, kuris nesugebėjo sulaikyti varžovo dėl to, kad paslydo. Tuo tapu "Juventus" ekipai įvartį leido pelnyti "Parma" ekipoje žaidžiantis jaunesnysis jo brolis Paolo Cannavaro, kuris savo klaidą gali pateisinti lygiai tuo pačiu - paslydimu ant žolės.

Antrajam kėliniui prasidėjus vėlgi šansų turėjo svečiai. 63 minutę "Parma" puolėjas Bernardo Corradi neišnaudojo puikios progos, kuomet jam tereikėjo pataikyti kamuolį į tuščius vartus, tačiau jis smūgiavo šalia virpsto. Kėlinio pabaigoje įvyko daug diskusijų sukėlęs epizodas - antrose rungtynėse iš eilės į "Juventus" varžovų vartus už labai ginčytiną pražangą buvo skirtas 11 metrų baudinys. Tačiau šį sykį baudinio nesugebėjo realizuoti į virpstą pataikęs Alessandro Del Piero. Po kelių minučių jau "Juventus" baudos aikštelėje po kur kas grubesnės pražangos griuvo Bernardo Corradi, tačiau teisėjo švilpukas šįsyk tylėjo.

Itin atkaklios rungtynės vyko neutralioje Rieti aikštėje, kur šeimininku laikytas "Roma" klubas iškovojo aštuntają pergalę iš eilės, pačioje rungtynių pabaigoje rezultatu 4-3 sugebėjusi palaužti "Cagliari" ekipą. Rungtynės prasidėjo dvejais svečių įvarčiais, tačiau šeimininkai iki pirmojo kėlinio pabaigos rezultatą išlyginti, o jo pabaigoje raudoną kortelę gavo "Cagliari" žaidėjas Joe Bizera. Tad prasidedant antrajam kėliniui rezultatas buvo 2-2 ir svečiai buvo priversti žaisti dešimtyje.

Tačiau tai jiems nesutrukdė dar sykį išsiveržti į priekį dėka puikaus Daniele Conti baudos smūgio. 76 minutę atrodė, kad "Roma" jau nebeišsigelbės, kadangi raudona kortelė buvo parodyta šios ekipos žaidėjui Cesare Bovo, tačiau po dviejų minučių teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus ir jį sėkmingai realizavo komandos kapitonas Francesco Totti. Jau einant pridėtiniam laikui dar sykį įvyko ta pati situacija - F.Totti dar sykį įmušė įvartį nuo 11 metrų žymos ir "Roma" šventė neįtikėtiną pergalę.

Pergalę prieš buvusius darbdavius pasiekė "Palermo" treneris Giuseppe Papadopulo. Šio stratego vadovaujama ekipa namie rezultatu 3-1 įveikė "Lazio" ekipą. Šeimininkai, vedami naujojo trenerio, po truputį grįžta į pergalių kelią po nesėkmingos pirmosios sezono pusės, kuomet komandai vadovavo Luigi Del Neri, tuo tarpu "Lazio" pratęsė nesėkmingą rungtynių išvykoje seriją.

Lygiosiomis 1-1 baigėsi rungtynės Veronoje, kur vietos "Chievo" žaidė prieš tunrnyrinės lentelės kaimynus Genujos "Sampdoria". Rungtynės vyko per "Chievo" trenerio Beppi Pillono 50-ajį gimtadienį. Po šių rungtynių šias komandas vis dar teskiria vienas taškas. Nuo šeštoje vietoje, kuri suteikia galimybę kitais metais žaisti UEFA taurėje, esančio "Livorno" klubo "Chievo" atsilieka penkiais, "Sampdoria" - šešiais taškais.

Vadovaujami naujojo trenerio Carlo Mazzone, kuris šias rungtynes stebėjo tribūnose dėl praeitą sezoną gautos diskvalifikacijos, "Livorno" išvykoje sužaidė lygiosiomis be įvarčių su "Ascoli" ekipa. Visgi debiutas nebuvo vykęs, kadangi daugiau progų įmušti įvartį turėjo "Ascoli" ekipa, tačiau šios ekipos žaidėjai nesugebėjo išnaudoti savo šansų.

Be įvarčių baigėsi ir rungtynes kuriose rungėsi "Messina" ir "Siena". Tačiau lygiosios nebuvo parankios nei vienam klubui, kadangi "Messina" klubą vejasi net trys vos tašku mažiau turintys klubai, tuo tarpu "Siena" turnyrinėje lentelėje taip pat turi pakankamai varžovų, kuriem po truputį užleidžia savo pozicijas.

Vienas iš "Messina" komandą persekiojančiu klubų "Empoli" svečiuose rezultatu 2-1 palaužė "Lecce" klubą ir iškovojo pirmają pergalę per 11 rungtynių. Pergalę svečiai užsitikrino jau pirmajame kėlinyje. Praėjus vos dvejoms minutėms po rungtynių pradžios "Empoli" išsiveržė į priekį, tuo tarpu likus penkioms iki pirmojo kėlinio pabaigos vienas rezultatyviausių čempionato žaidėjų Francesco Tavano padvigubino skirtumą. "Lecce" sušvelnino skirtuma likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos, tačiau tai buvo viskas, ka klubas pajėgė padaryti.

"Udinese" tęsia savo blogų rezultatų seriją. Šįsyk klubą jų pačių stadione įveikė "Reggina". Po šių rungtynių dar labiau suintensyvėjo pranešimai, jog bus atleistas "Udinese" strategas Serse Cosmi, kadangi tai jau buvo šeštos šio klubo rungtynės be pergalės ir ekipa šiuo metu užima vos dvyliktają vietą "Serie A" čempionate.

24 turo statistika:

"%c00143" 2 - 1 "%c00037"
10` [1 - 0] Cristian Brocchi
60` [2 - 0] Luis Jimenez
84` [2 - 1] Alvaro Recoba

"%c00062" 5 - 0 "%c00263"
14` [1 - 0] Kaka
53` [2 - 0] Andrey Shevchenko
62` [3 - 0] Alberto Gilardino
65` [4 - 0] Andrey Shevchenko
73` [5 - 0] Filippo Inzaghi

"%c00038" 1 - 1 "%c00029"
39` [0 - 1] Daniele Dessena
44` [1 - 1] Zlatan Ibrahimovic

89` iš aikštės pašalintas Bernardo Corradi ("Parma")

"%c00028" 4 - 3 "%c00216"
15` [0 - 1] David Suazo
19` [0 - 2] Antonio Langella
25` [1 - 2] Simone Perrotta
35` [2 - 2] Daniele De Rossi
55` [2 - 3] Daniele Conti
79` [3 - 3] Francesco Totti (11m.)
90` [4 - 3] Francesco Totti (11m.)

45` iš aikštės pašalintas Joe Bizera ("Cagliari")
76` iš aikštės pašalintas Cesare Bovo ("Roma")

"%c00200" 3 - 1 "%c00019"
12` [1 - 0] Mariano Nicolas Gonzalez
56` [2 - 0] Giovanni Tedesco
65` [3 - 0] Andrea Caracciolo
84` [3 - 1] Manuel Belleri

61` iš aikštės pašalintas Valon Behrami ("Lazio")

"%c00068" 1 - 1 "%c00070"
30` [0 - 1] Vitali Kutuzov
61` [1 - 1] Gianluca Scurto

78` iš aikštės pašalintas Mark Iuliano ("Sampdoria")

"%c00262" 0 - 0 "%c00213"

"%c00214" 0 - 0 "%c00080"

"%c00061" 1 - 2 "%c00085"
2` [0 - 1] Sergio Bernardo Almiron
41` [0 - 2] Francesco Tavano (11m)
80` [1 - 2] Cristian Daniel Ledesma (11m)

"%c00063" 1 - 2 "%c00081"
15` [1 - 0] Vincenzo Iaquinta
40` [1 - 1] Nicola Amoruso
61` [1 - 2] Nicola Amoruso