Neramumų sukrėstas "Hearts" sužaidė lygiosiomis © Eurofootball.lt
Vienintelėse Škotijos čempionato 25-ojo turo rungtynėse antradienį kalbų apie galimą trenerio Grahamo Rixo pasitraukimą sukrėstas Edinburgo "%c00219" klubas išvykoje nervingame susitikime sužaidė lygiosiomis su "Dundee Utd" ir sugebėjo vos tašku sumažinti atsilikimą nuo trečiadienį rungtyniausiančio Glazgo "Celtic".

Pačias rungtynes ir jų reikšmę nustelbė antradienio popietę pasirodžiusios kalbos apie tai, jog komandos sudėtį mačui rinkosi ne ekipos treneris Grahamas Rixas, o klubo savinininkas Vladimiras Romanovas. Startiniame vienuoliktuke lyginant su paskutinėmis rungtynėmis prieš "Aberdeen" buvo padaryti šeši pakeitimai, ir nors trys iš jų - Paulo Hartley, Rudi Škacelio ir Takio Fysso sugrįžimas nieko nestebino, nemažai kalbų sukėlė kitų trijų futbolininkų pasirodymas.

Mačą pradėjusioje "Hearts" sudėtyje šį kartą netikėtai nebuvo vieno pagrindinių gynėjų Andy Websterio, kurio agentas prieš mačą pareiškė, kad žaidėjo derybos su klubu dėl sutarties pratęsimo yra nutraukiamos. Progas debiutuoti gavo Slovakijos rinktinės gynėjas Martinas Petrašas, pakeitęs Robbie Neilsoną, ir atakuojantis saugas iš Čekijos Ludekas Straceny, užėmęs traumuoto Mirsado Bešlijos vietą.

Šeimininkai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir svečių puolėjui Michalui Pospišilui neišnaudojus geros galimybės įmušti išsiveržė į priekį - 35 minutę po Charlie Mulgrew perdavimo iš krašto įvartį galva pelnė buvęs Edinburgo "Hibernian" žaidėjas Grantas Bebneris.

Antrajame kėlinyje nesėkmingai debiutavusius M.Petrašą ir L.Straceny pakeitė atitinkamai R.Neilsonas ir Saulius Mikoliūnas, o Deividas Česnauskis pakeitė prastokai žaidusį M.Pospišilą. Visgi "Hearts" ekipai sunkiai sekėsi sukurti ką nors pavojingesnio, ir rezultatą išlyginti 83 minutę pavyko tik po to, kai už pražangą prieš Steveną Pressley baudos aikštelėje skirtą 11 metrų baudinį realizavo P.Hartley.

Praėjus dar keletai minučių atrodė, kad svečiai gali ir išplėšti pergalę, nes iš aikštės už grubų žaidimą buvo pašalintas "Dundee Utd" saugas Barry Robsonas, tačiau jo "pavyzdžiu" visai netrukus pasekė ir "Hearts" prancūzas Julienas Brellier, gavęs raudoną kortelę už Davido McCrackeno nustūmimą. Chaotiškas susitikimas baigėsi lygiosiomis rezultatu 1-1.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje G.Rixas neigė gandus, jog A.Websteris buvo išstumtas iš ekipos sudėties, tačiau nepaaiškino, kodėl gynėjas buvo paliktas ant atsarginių suolelio ir apskritai atsisakė komentuoti komandos pasirinkimą ir kalbas apie jo galimą pasitraukimą. Pasak trenerio, jis trečiadienį ateis į darbą ir kaip įprasta pradės ruoštis savaitgalio lygos rungtynėms.

Tuo tarpu "Hearts" kapitonas S.Pressley buvo kiek atviresnis ir pripažino, jog ne viskas yra tvarkoje: "Šiandien žaidėjams buvo labai sunki diena, turėjome daug ką ištverti. Turiu pabrėžti, jog mes 100-u procentų palaikome trenerį, juo visiškai pasitikime, jis yra geras strategas ir puikus žmogus. Nenoriu kalbėti apie kokias nors detale, visi supranta, kas šiandien buvo, galiu tik pasakyti, kad rytoj (trečiadienį - aut.past.) susitiksime su koamndos draugais ir visa tai aptarsime. Ar sieksime susitikti su ponu Romanovu priklausys nuo mūsų susitikimo ir visų žaidėjų nuomonės."

Tačiau pats V.Romanovas trečiadienį kalbėdamas dienraščiui "Daily Record" neigė, kad jis pasirenka ekipos sudėtį: "Manau visi kiek pervertina mano galimybes su kalbomis, jog aš renkuosi komandą. Viskas, ką pasakiau, buvo tai, kad noriu, jog kiekvienas žaidėjas, kurį turime, įrodytų esąs vertas dėl jo išleistų pinigų. Noriu, kad kiekvienas naujas žaidėjas tinkamai padėtų komandai, bet neteisinga sakyti, kad sudėtį renkuosi aš, tai daro Rixas. Mačiau žaidėjus pirmadienį ir šiandien, bet iš jų negirdėjau apie norą susitikti su manimi ir aptarti šį reikalą. Jei jie to norės, aš su jais iš karto pasikalbėsiu, bet tam nėra tikslo, nes komandos sudėtį renkasi Rixas."