23 turas: "Milan" prarado dar du taškus © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį Italijos lygoje buvo sužaisti visi dvidešimt trečiojo turo susitikimai. Eilines pergales iškovojo čempionato lyderiai Turino "Juventus" ir Milano "Inter", tačiau savo varžovų vėlgi įveikti nesugebėjo "Milan".

Milano klubas išvykoje sužaidė lygiosiomis rezultatu 0-0 su Romos "Lazio" klubu, kuris nepatyrė pralaimėjimo jau aštuntose rungtynėse iš eilės ir namuose šį sezoną dar nėra nusileidęs niekam.

Rungtynės prasidėjo pavojingomis svečių atakomis. Varžovų vartininkui ramybės nedavė Alberto Gilardino ir Jaapo Stamo smūgiai, tačiau įvarčių abu šie žaidėjai pelyti nesugebėjo. Po kiek laiko daug žadančią Andrejaus Ševčenkos ataką už žaidimą ranka nutraukė teisėjas, nors vaizdo pakartojimas rodė kad kamuolys palietė ne ukrainiečio ranką, o liemenį. Prieš pirmojo kėlinio pabaigą "Lazio" vartininkas Angelo Peruzzi dar kelis kartus išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojingomis "Lazio" atakomis. Po Gaby Mudingayi smūgio į vartus nuo įvarčio "Milan" komandą išgelbėjo tik puikus vartininko Didos žaidimas. Po kelių minučių labai gerą progą išvesti savo komandą į priekį turėjo Alberto Gilardino, tačiau jo smūgis praskriejo šalia virpsto. 69 minutę "Milan" sukūrė dar pavojingesnę progą. A.Ševčenkos smūgiuotą kamuolį šiek tiek lietė Angelo Peruzzi ir kamuolys atsitrenkė į "Lazio" vartų skersinį. Rungtynėms besibaigiant šansą laimėti rungtynes turėjo ir "Lazio" ekipa, tačiau Stefano Mauri smūgis tikslo nepasiekė.

Čempionato lyderis "Juventus" dėka labai ginčytinų teisėjo sprendimų namuose 1-0 įveikė "Udinese" ekipą. Dvidešimt pirmą rungtynių minutę "Udinese" saugas Antonio Di Natale pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau teisėjas įvarčio neįskaitė dėl ginčytinos nuošalės. Kitas epizodas įvyko po penkiolikos minučių, kuomet kitam "Udinese" saugui Sulley Ali Muntari buvo parodyta raudona kortelė už pražangą prieš "Juve" saugą Pavelą Nedvedą, nors vaizdo pakartojimas rodo kad žaidėjas pataikė į kamuolį, o ne į čeko koją. Galų gale 70 minutę teisėjas įskaitė "Juventus" kapitono Alessandro Del Piero įvartį, nors gaudamas kamuolį italas buvo nuošalėje.

"Inter" iškovojo sunkią pergalę rezultatu 1-0 namie prieš solidžią formą demonstruojantį Veronos "Chievo". Įvartį šeimininkams pelnė Julio Cruzas. Luišo Figo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą, tačiau atšokęs nuo jo atsidūrė pas Julio Cruzą ir šis pasiuntė kamuolį į vartus. Šeimininkai besibaigiant rungtynėms pasiuntė kamuolį į vartus ir antrajį kartą, tačiau teisėjas įvarčio neįskaitė dėl abejotinos nuošalės.

Pergalę škovojo ir ketvirtoje vietoje esanti "Fiorentina", namie taip pat minimalia persvara rezultatu 1-0 įveikusi "Lecce" ekipą. Šiose rungtynėse Florensijos ekipos gretose pagaliau pasirodė bulgaras Valerijus Bojinovas, kuris buvo pašalintas iš komandos pagrindinės sudėties dėl nesutarimų su klubo vadovais. Pergalingą įvartį Florensijos komandai pelnė rezultatyviausias čempionato žaidėjas Luca Toni.

Septintają pergalę iš eilės "Serie A" iškovojo "Fiorentina" klubą turnyrinėje lentelėje persekiojanti "Roma", svečiuose įveikusi "Parma" ekipą. Francesco Totti ir Alessandro Mancini duetas pastaruoju metu varo į neviltį varžovų ginybą ir šios rungtynės nebuvo išimtis. Visuose įvarčiuose savo indėlį įdėjo Francesco Totti, tuo tarpu du iš jų pelnė brazilas Mancini.

Šeštoje vietoje esantis "Livorno" klubas dar sykį suklupo namie rezultatu 2-2 lygiosiomis sužaidaisdamas su "Messina". Nors dar likus kiek daugiau negu dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos atrodė, kad šįsyk vis dėlto šeimininkai sugebės iškovoti tris taškus, tačiau situacija per ateinančias penkioliką minučių apsivertė aukštyn kojom. Teisėjas suteikė svečiams vilties 79 minutę, paskirdamas 11 metrų baudinį į "Livorno" vartus, nors prasižengta buvo ne baudos aikštelėje. Baudinį sėkmingai realizavo "Messina" puolėjas Arturo Di Napoli, tačiau tai dar nebuvo viskas. Einant net šeštai pridėtinio laiko minutei, teisėjas suteikė svečiams dar vieną dovaną – vėl buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Jį vėlgi sėkmingai relizavo tas pats A.Di Napoli ir iškovojo savo komandai neįtikėtiną tašką.

Tai buvo ne vienintelės rungtynes kurių rezultatas pasikeitė pridėtinio laiko metu. Kitoje turo dvikovoje "Reggina" klubas nuo pralaimėjimo prieš "Palermo" išsigelbėjo einant 92 susitikimo minutei. Komandai tašką iškovojo smūgiuojant per save įmuštas nuostabus Carloso Paredes įvartis, privertęs komandos sirgalius eiti iš proto.

Vis sėkmingiau žaidžia autsaideris “Treviso”. Komanda išvykoje netikėtai rezultatu 1-1 sužaidė lygiosiomis su "Sampdoria". Šiose rungtynėse šeimininkų gretose debiutavo neseniai į komandą iš "Mallorca" perėjęs gynėjas Markas Iuliano.

Tęsiasi "Empoli" krizė - komanda svečiuose beiltiškai pralaimėjo "Cagliari" ekipai. Šioje dvikovoje savo sugebėjimus pagaliau pademonstravo "Cagliari" talengingasis saugas Mauro Esposito, kuris visą šį sezoną žaidžia gan blankokai ir niekaip negali atrasti praėjusio sezono stulbinančios formos.

Autsaiderių dvikovoje "Siena" namie sužaidė lygiosiomis 1-1 su "Ascoli" ekipa. Komandos gretose dar sykį pasižymėjo praėjusį turą tris įvarčius į "Palermo" vartus įmušęs Erjonas Bogdani.

23 turo statistika:

"%c00019" 0 – 0 "%c00062"

"%c00038" 1 – 0 "%c00063"
70` [1 – 0] Alessandro Del Piero

36 minutę iš aikštės pašalintas Sulley Ali Muntari ("Udinese")

"%c00037" 1 – 0 "%c00068"
7` [1 – 0] Julio Ricardo Cruz

"%c00143" 1 – 0 "%c00061"
37` [1 – 0] Luca Toni

"%c00029" 0 – 3 "%c00028"
47` [0 – 1] Alessandro Mancini
72` [0 – 2] Alessandro Mancini
77` [0 – 3] Simone Perrotta

"%c00213" 2 – 2 "%c00214"
54` [1 – 0] Cristiano Lucarelli
68` [2 – 0] Cristiano Lucarelli
79` [2 – 1] Arturo Di Napoli (11m)
90` [2 – 2] Arturo Di Napoli (11m)

84 minutę iš aikštės pašalintas Filippo Cristante ("Messina")

"%c00081" 2 – 2 "%c00200"
42` [0 – 1] Simone Barrone
45` [1 – 1] Gaetano De Rosa
80` [1 – 2] Andrea Caracciolo
90` [2 – 2] Carlos Humberto Paredes

"%c00070" 1 – 1 "%c00263"
30` [1 – 0] Vitaly Kutuzov
63` [1 – 1] Gustavo Lazzaretti

"%c00216" 4 – 1 "%c00085"
2` [1 – 0] Nelson Abeijon
19` [2 – 0] Mauro Esposito
37` [3 – 0] David Suazo
59` [3 – 1] Francesco Tavano
62` [4 – 1] Mauro Esposito

"%c00080" 1 – 1 "%c00262"
38` [0 – 1] Gianluca Comotto
49` [1 – 1] Erjon Bogdani