Antrąją ketvirtfinalių dieną - dramatiškos baudinių serijos © Eurofootball.lt
Antrąją Afrikos Nacijų taurės ketvirtfinalių dieną netrūko įtampos ir dramatiškų momentų. Vietas pusfinalyje iškovojo Nigerijos rinktinė, permainingoje 11 metrų baudinių serijoje palaužusi nugalėtojų titulą gynusį Tunisą, ir Dramblio Kaulo Krantas, po nepakartojamos baudinių serijos, kurios metu pasižymėjo visi abiejų ekipų žaidėjai, privertęs pasiduoti Kamerūną.

Nigerija 1 - 1 Tunisas
(po pratęsimo, 11 metrų baudiniai 6-5)
5` [1 - 0] Victor Nsofor Obinna
48` [1 - 1] Karim Haggui

Nigerija išsiveržė į priekį jau 5-ąją minutę, kai Tuniso vartininkas Ali Boumnijelis po perdavimo iš krašto atmušė kamuolį tiesiai varžovų puolėjui Victorui Obbinai, ir šis smūgiavo tiksliai. Už dešimties minučių tunisiečiai turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet Claytono 11 metrų baudinį atmušė vartininkas Vincentas Enyeama.

"Super ereliai", kaip pravardžiuojami Nigerijos futbolininkai, pirmajame kėlinyje sukūrė daugiau progų įvarčiams, tačiau nuo Johno Utakos bandyma galva apsigynė vartininkas, o V.Obinnos iš baudos aikštelės prieigų muštas kamuolys skriejo pro šalį. Savo galimybių turėjo ir Tunisas, bet Hamedo Namouchi ir Santoso smūgiams taip pat pritrūko tikslumo.

Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes rezultatas tapo lygus - Tuniso žaidėjai greitai atliko baudos smūgį ir prie tolimojo virpsto buvęs Karimas Hagui galva pasiuntė kamuolį į vartus. Vėliau žaidimas kiek nurimo ir vyko daug kietos kovos, o pagrindiniam laikui pasibaigus lygiosiomis buvo žaidžiamas pratęsimas, bet jo metu savo komandą puikiai gelbėjo ir lygų rezultatą išsaugojo Tuniso vartininkas A.Boumnijelis.

Pastarajam taip pat sėkmingai prasidėjo 11 metrų baudinių serija - jis atmušė Josepho Yobo smūgį. Vėliau sekė trys tikslus smūgiai ir Yusufas Ayila pataikė į skersinį, tad Nigerija atsidūrė ant iškritimo ribos. Vis dėlto tada darbo ėmėsi nigeriečių vartininkas V.Enyeama, atmušęs du varžovų baudinius iš eilės.

Po to abiejų rinktinių žaidėjai, tarp kurių buvo ir abu vartininkai, tris kartus apsikeitė realizuotais baudiniais, patyręs Nwankwo Kanu įmušdamas šeštąjį savo komandai vėl išvedė Nigeriją į priekį, o lemiamą Tuniso saugo Riadho Bouazizi smūgį atmušė dienos didvyriu tapęs V.Enyeama - Nigerija baudinių seriją laimėjo rezultatu 6-5 ir nukarūnavo turnyre prieš du metrus triumfavusį Tunisą.

Kamerūnas 1 - 1 Dramblio Kaulo Krantas
(po pratęsimo, 11 metrų baudiniai 11-12)
92` [0 - 1] Kone Bakari
95` [1 - 1] Ze Meyong

Kamerūnas ir Dramblio Kaulo Krantas visai neseniai buvo susikovę Pasaulio čempionato atrankos Afrikos zonoje, ir tada kamerūniečiai po dramatiškos atomazgos, kai 11 metrų baudinio penktą pridėtinio laiko minutę neįmušė Pierre`as Wome, turėjo užleisti kelialapį į planetos pirmenybių finalinį turnyrą varžovams.

Rungtynes komandos pradėjo atsargiai ir labiau stengėsi trukdyti žaisti varžovams, nei atakuoti pačios. Nors smūgiais iš toli apsikeitė DKK žaidėjas Arouna Kone ir Kamerūno atakų lyderis Samuelis Eto`o, bene pirmą realią progą įmušti turėjo pastarasis, tačiau suklaidinęs Kolo Toure nesukėlė didesnių problemų vartininkui.

Po pertraukos Kamerūnas ėmė rungtyniauti aktyviau ir "Nesutramdomieji liūtai" buvo arti įvarčio po Geremi pakelto kampinio, bet kapitono Rigoberto Songo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai virš vartų. Kitoje aikštės pusėje atakuoti varžovų vartus pora kartų bandė "Dramblių" kapitonas Didier Drogba, tačiau ir jam įmušti nepavyko.

Po gana skurdaus be įvarčių pasibaigusio pagrindinio laiko buvo žaidžiamas pratęsimas, ir jis prasidėjo abipusėmis atakomis. Antrą pratęsimo minutę į priekį išsiveržė Dramblio Kaulo Krantas - Emmanuelio Eboue stipriai smūgiuotas kamuolys atšoko nuo skersinio, ir tuo pasinaudojo įvarčių sausrą mače nutraukęs Bakari Kone.

Kamerūnas žaibiškai atsakė savo išpuoliu, ir nors Geremiui pasiekti įvartį taip pat sukliudė skersinis, maišatimi varžovų gynyboje pasinaudojęs Ze Meyongas rezultatą išlygino. Antrame pratęsimo kėlinuke jaunajam kamerūniečiui įmušti sutrukdė K.Toure, o Dramblio Kaulo Kranto saugo Romarico Ndri smūgį atrėmė vartininkas Hamidou.

Atėjo eilė 11 metrų baudinių serijai, ir susitikimą stebėję žiūrovai išvydo nepakartojamą reginį, nes visi aikštėje buvę žaidėjai, įskaitant ir vartininkus, smūgiavo be klaidų. Pirmu bandymu neįmušė tik kamerūnietis Alioumas Saidou, bet jis pasinaudojo antra proga po to, kai mačo arbitras užfiksavo neleistiną vartininko Jean-Jacques Tizie atsitraukimą nuo vartų linijos.

Visiems žaidėjams realizavus po baudinį eilė prasidėjo iš naujo, ir didžiulė atsakomybė antrą kartą smūgiuoti nuo 11 metrų žymos teko rezultatyviausiam čempionato žaidėjui Samueliui Eto`o, tačiau puikiai turnyre rungtyniavęs puolėjas neišlaikė įtampos ir pasiuntė kamuolį virš vartų.

Pirmasis iš "dramblių" mušė S.Eto`o konkurentas geriausio Afrikos žaidėjo rinkimuose Didier Drogba. Pastarojo jau nebeslėgė tokia atsakomybė, ir jis nesuklydo mušdamas baudinį - Dramblio Kaulo Krantas laimėjo seriją rezultatu 12-11 ir pateko į pusfinalį, kur antradienį susitiks su Nigerijos rinktine.