Bundesligoje - netikėti favoritų pralaimėjimai © Eurofootball.lt
Žiemos pertrauka baigėsi ir į Vokietijos stadionus vėl sugrįžo futbolas. Tęsiasi ir Bundesligos pirmenybės – penktadienį bei savaitgalio dienomis prasidėjo antrasis nacionalinio čempionato ratas ir jau pirmajame ture buvo užfiksuoti keli netikėtumai.

Antroji sezono dalis prasidėjo penktadienį, varžybomis tarp vietos "Gladbach" ir lygos lyderių "Bayern" klubų. Titulą ginantys Miuncheno futbolininkai rezultatu 3-1 užtikrintai nugalėjo šeimininkus ir taip įrodė, jog ir po žiemos pertraukos klubas išlaikė puikią formą. Du įvarčius nugalėtojams pelnė olandas Roy`us Maakay`us, vieną pridėjo "Bayern" lyderis M.Ballackas.

Beje, iškovodami pergalę šiose varžybose "Bayern" futbolininkai kartu nutraukė ir nemalonią tradiciją – iki šio mačo Miuncheno ekipa net septynis metus iš eilės nesugebėdavo įmušti įvarčio "Gladbach" aikštėje. Iš viso, tai jau buvo penkioliktoji "Bavarų" pergalė per aštuoniolika lygos varžybų, po kurios jie artimiausius varžovus lenkia jau aštuoniais taškais.

Ambicingai šiemet nusiteikęs "Hamburger" klubas antrąjį sezono ratą pradėjo nesėkmingai – uostamiesčio futbolininkai svečiuose netikėtai turėjo pripažinti lygos autsaiderių "Nurnberg" pranašumą. Be keturių pagrindinės sudėties žaidėjų rungtyniavusi "Hamburger" ekipa pirmoji išsiveržė į priekį 65-ąją minutę, kai "Nurnberg" gynėjas A.Wolfas varžovo skersuotą kamuolį netyčia nukreipė į savo vartus. Tačiau svečiai džiaugėsi neilgai ir jau po dviejų minučių "Nurnberg" išlygino santykį. Tiesa, ir šįkart nepasisekė gynėjams – po I.Saenko smūgio kamuolį į savo vartų tinklą nukreipė "Hamburger" gynėjas K.Boulahrouzas.

Tuo bėdos svečiams nesibaigė ir netrukus aikštėje pasirodęs jaunasis Vokietijos talentas S.Kiesslingas išvedė "Nurnberg" į priekį ir taip galutinai sugadino Bundesligos debiutą dviems uostamiesčio klubo naujokams – Ailtonui ir N.de Jongui. Po varžybų svečių treneris T.Dollas pripažino, jog išsiveržę į priekį jo žaidėjai nustojo žaisti futbolą ir "Nurnberg" ekipa buvo verta nugalėti. Gana netikėtai iškovoję tris taškus "Nurnberg" šiek tiek padidino atotrūkį nuo lentelės dugno ir šiuo metu užima penkioliktąją poziciją.

Dar vieną netikėtumą pateikė "Duisburg" ekipa, svečiuose minimaliu skirtumu sugebėjusi palaužti "Stuttgart" vienuolikę. Nervingame mače, kuriame buvo parodytos net 7 geltonos kortelės, vienintelį įvartį pelnė M.Caligiuri. Pergalė lygos naujokams padėjo kiek pagerinti savo padėtį, tačiau jiems visdar gresia iškritimas į žemesniąją lygą.

Sėkmingas turas buvo ir "Bayer" futbolininkams, kurie namuose 2-1 palaužė "Eintracht" ekipą. Iki varžybų pabaigos likus kiek daugiau nei dvidešimt minučių "Eintracht" dar pirmavo, tačiau "Bayer" kovojo iki galo, sugebėjo pelnyti du įvarčius ir padovanoti savo sirgaliams pergalę.

Tuo tarpu "Koln" klubui žiemos pertrauka, atrodo, dideles naudos nesuteikė – šiame sezone į Bundesligą sugrįžęs klubas ir toliau pratęsė savo siaubingą pasirodymą ir šįkart svečiuose 2-4 nesileido lygos vidutiniokams "Mainz". Kiolno futbolininkai jau trylika susitikimų iš eilės nesugeba iškovoti pergalės ir su dvylika taškų užima priešpaskutinę vietą turnyrinėje lentelėje.

Sekmadienį vykusiose dvikovose abi pergales iškovojo varžovų aikštėse rungtyniavę favoritai - "Schalke" 2-0 įveikė "Kaiserslautern", o "Werder" minimaliu rezultatu nugalėjo "Arminia". Beje, ši pergalė leido Brėmeno ekipai pasinaudoti "Hamburger" pralaimėjimu ir pakilti į antrąją vietą lygoje.

Visi 18 turo rezultatai

"%c00103" 1 – 3 "%c00001"
13` [0 – 1] Roy Makaay
55` [0 – 2] Michael Ballack
56` [1 – 2] Wesley Sonck
69` [1 – 3] Roy Makaay

"%c00027" 0 – 1 "%c00258"
43` [0 – 1] Marco Caligiuri

"%c00008" 2 – 1 "%c00257"
41` [0 – 1] Ioannis Amanatidis
67` [1 – 1] Paul Freier
74` [2 – 1] Jörg Butt

"%c00209" 4 – 2 "%c00256"
5` [1 – 0] Michael Thurk
32` [1 – 1] Lukas Podolski
49` [1 – 2] Matthias Scherz
55` [2 – 2] Michael Thurk
61` [3 – 2] Mohamed Zidan
87` [4 – 2] Benjamin Auer

"%c00105" 1 – 1 "%c00088"
13` [0 – 1] Christoph Dabrowski
90` [1 – 1] Dick van Burik

45` Altin Lala (Hannover) pašalintas iš aikštės

"%c00208" 2 – 1 "%c00024"
65` [0 – 1] Andreas Wolf (į savo vartus)
67` [1 – 1] Ivan Saenko
73` [2 – 1] Stefan Kiessling

"%c00100" 3 – 2 "%c00011"
13` [0 – 1] Mike Hanke
25` [1 – 1] Stefan Schnoor (į savo vartus)
31` [2 – 1] Ebi Smolarek
67` [3 – 1] Salvatore Gambino
71` [3 – 2] Diego Klimowicz

"%c00014" 0 - 2 "%c00015"
13` [0 - 1] Lincoln
78` [0 - 2] Levan Kobiashvili (11m.)

"%c00210" 0 - 1 "%c00016"
72` [0 - 1] Frank Fahrenhorst