D grupėje - Ganos ir Nigerijos pergalės © Eurofootball.lt
Penktadienį Egipte vykstančiame Afrikos Nacijų taurės turnyro vadinamojoje mirtininkų D grupėje buvo žaidžiami antrojo rato susitikimai, kuriuose pergales iškovojo Ganos ir Nigerijos ekipos.

Gana 1 - 0 Senegalas
13` [1 - 0] Matthew Amoah

Rungtynes aktyviai pradėjo abi ekipos ir jau 10-ąją minutę Ganos rinktinės žaidėjas Matthew Amoah turėjo puikią galimybę pasižymėti, tačiau jos neišnaudojo. Vistik dar po trijų minučių tas pats Amoah pasinaudojo senegaliečių klaida darant dirbtinę nuošalę ir išvedė savo ekipą į priekį.

Po to abi ekipos turėjo dar nevieną galimybę pasižymėti, tačiau netailklūs buvo Johno Mensah bei El-Hadji Dioufo smūgiai. Kėliniui artėjant į pabaigą Gana pradėjo kontroliuoti žaidimą ir po Stephano Appiah perdavimo Amoah turėjo dar vieną progą, tačiau Senagalas sugebėjo apsiginti.

Antrajame kėlinyje Senegalo ekipa suaktyvino žaidimą ir Dioufas turėjo dar keletą galimybių pasižymėti. 63-ąją minutę aikštėje susikibo Habibas Beye ir Laryea Kingston, kurie nedelsiant prieš save išvydo raudonas korteles ir turėjo palikti aikštę.

Dešimtyje žaisti geriau sekėsi Senegalo ekipai, kuri po truputi perėmė iniciatyvą, tačiau niekaip nesugebėjo palaužti Ganos ginybos. Mačas taip ir baigėsi Ganos pergale 1-0. Dabar pirmasias turnyro rungynes laimėjusiai vienai favoričių Senegalo vienuolikei paskutiniame mače su grupės lydere Nigerija reikia tik pergalės, norint iškovoti kelialapį į ketvirtfinalį.

Nigerija 2 - 0 Zimbabvė
57` [1 - 0] Christian Obodo
60` [2 - 0] John Obi Mikel

Kitose D grupės rungtynėse tikru didvyriu tapo jaunasis Johnas Mikelis Obis, pasirodęs antrajame kėlinyje ir kardinaliai pakeitęs rungtynių eigą.

Pirmajame rungtynių kėlinyje abi ekipos atrodė blankiai ir nesukūrė nei vienos realios progos įvarčiui, tačiau antrajame kėlinyje Nigerijos sudėtyje pasirodę Johnas Mikelis Obis ir Nwankwo Kanu pakeitė vaizdą aikštėje. Sužaidus 56 minutes po J.M.Obi pakelto kampinio galva pasižymėjo Christianas Obodo, o po kelių minučių rezultatą padvigubino pats J.M.Obi, iš maždaug 18 metrų pasiuntęs kamuolį į Gifto Muzadzi ginamus vartus.

Po šios pergalės Nigerijai užtenka lygiųjų paskutinėse grupės rungtynėse su Senegalu tam, kad patektų į turnyro ketvirtfinalį, o Zimbabvei šis pralaimėjimas atėmė bet kokią galimybę tai padaryti.