Antras į kitą Nacijų taurės etapą žengė Kamerūnas © Eurofootball.lt
Po Dramblio Kaulo Kranto antrąja rinktine, žengusia į Afrikos Nacijų taurės ketvirtfinalį, tapo Kamerūnas, dar vieno Samuelio Eto`o puikaus pasirodymo dėka eliminavęs 2006 metų Pasaulio čempionato dalyvį Togą, tuo tarpu į Vokietiją šią vasarą irgi vyksianti Angola sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Kongo DR ir atsidūrė sunkioje padėtyje.

Kamerūnas 2 - 0 Togas
68` [1 - 0] Samuel Eto`o
85` [2 - 0] Albert Ze Meyong

Po triuškinamos pergalės pirmajame ture Kamerūno rinktinė ir šias rungtynes pradėjo aktyviau, tačiau pirmajame kėlinyje nepaisant kelių pavojingų epizodų niekaip nesugebėjo palaužti Togo ekipos gynybos.

Pirmasis rungtynių įvartis galėjo kristi iš karto po pertraukos, tačiau kamerūniečio Geremi baudos smūgis atsimušė į varžovų vartų virpstą. Sekančios atakos metu Togo rinktinę grasinęs palikti Emmanuelis Adebayoras pabandė apsivaryti Kamerūno vartininką Hamidou Souleymanou, tačiau šis sužaidė patikimai.

68-ąją minutę Rudolphas Douala perdavė kamuolį į baudos aikštelę kur po Togo žaidėjų klaidos Samueliui Eto`o nebeliko nieko kito, kaip tik pasiųsti jį į vartus. Tai buvo jau ketvirtasis Eto`o įvartis šiame turnyre.

Iki rungtynių pabaigos likus vos penkioms minutėms tas pats Eto`o puikiai įsiveržė į baudos aikštelę ir atidavė kamuolį po keitimo aikštėje pasirodžiusiam Albertui Ze Meyongui, kuris įmušė pirmąjį savo įvartį žaidžiant reprezentacinėje šalies vienuolikėje ir padvigubino rezultatą.

Rungtynės taip ir baigėsi rezultatu 2-0. Tai reiškia, kad Kamerūnas prisijungė prie kiek anksčiau vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusio Dramblio Kaulo Kranto, o vasarą pasaulio čempionate Vokietijoje rungtyniausiantis Togas nebeturi jokių vilčių žengti toliau.

Angola 0 - 0 Kongo DR

Nuo pat rungtynių pradžios Angolos rinktinė demonstravo geresnį žaidimą ir jau 6-ąją minutę galėjo išsiveržti į priekį, tačiau ekipos kapitono Akwa smūgiuotas kamuolys pataikė tiesiai į varžovų vartininką. Kitoje aikštės pusėje aktyviausias buvo Kongo DR puolėjas Lomanas Lua Lua, tačiau jam pritrūko šiek tiek tikslumo.

19-ąją minutę Kongo DR padėtis tapo dar sunkesnė, kadangi už grubų žaidimą prieš Kali iš aikštės buvo išvytas pirmame mače su Togo vienuolike žibėjęs Mputo.

Tačiau ir likę 10 prieš 11 Kongo DR futbolininkai nepalūžo ir netgi turėjo neblogą galimybę išsiveržti į priekį, tačiau Lua Lua smūgis pirmojo kėlinio pabaigoje vėl buvo netikslus.

Antrasis kėlinys, kaip ir pirmasis, prasidėjo Angolos atakomis, tačiau ekipos atakų lyderiui Akwai niekaip nepavyko nuginkluoti varžovų vartininko, tad nepaisant dominavimo šiame mače Angolos vienuolikė turėjo tenkintis tik lygiosiomis.

Tai reiškia, kad Angola, norėdama patekti į kitą etapą dabar privalo įveikti Togo rinktinę ir tikėtis sau palankaus rezultato kitame grupės mače, o tuo tarpu Kongo DR vienuolikė surinkusi 4 taškus per dvejas rungtynes yra kur kas geresnėje padėtyje ir beveik turi kelialapį į ketvirtfinalį.