"Valencia" pakilo į antrą vietą (Atnaujinta) © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijoje jau buvo sužaisti likę "La Ligos" 20 turo susitikimai. Įtikinamą pergalę 2-0 prieš "Betis" iškovojusi "Valencia" pasinaudojo "Osasuna" pralaimėjimu prieš "Villarreal" ir pakilo į antrą turnyrinės lentelės vietą, o čempionato lyderė "Barcelona" iškovojo 18 pergalę iš eilės ir padidino persvarą iki dešimties taškų.

Gerą formą demonstruojančiai "Valencia" vienuolikei abu įvarčius įmušė Ispanijos rinktinės puolėjas Davidas Villa: pirmą įvartį ispanas įmušė pasinaudojęs gynėjų klaida pirmajame kėlinyje, o rezultatą padvigubino smūgiu į tolimąjį vartų kampą antrojo kėlinio pabaigoje. Ši pergalė leido Valensijos ekipai pakilti į antrą turnyrinės lentelės vietą.

Tuo tarpu iki tol antroje vietoje žengusi Pamplonos "Osasuna" svečiuose 2-1 nusileido "Villarreal" futbolininkams. Nors svečiai pirmavo po pirmojo kėlinio viduryje jaunojo Raulio Garcia`os įmušto įvarčio, tačiau du kontraversiški vienuolikos metrų baudiniai, kuriuos sėkmingai realizavo Juanas Romanas Riquelme, leido "Villarreal" švęsti pergalę.

Šiuo pralaimėjimu pasinaudoję ir aštuonioliktą pergalę iš eilės iškovoję "Barcelona" futbolininkai padidino atotrūkį net iki dešimties taškų. Katalonai, žaidę be Afrikos Nacijų taurėje dalyvaujančio Samuelio Eto`o bei diskvalifikuoto saugo Deco, namuose 2-0 įveikė turnyro autsaiderius Vitorijos "Alaves" futbolininkus. Šeimininkai išsiveržė į priekį antrojo kėlinio pradžioje pasižymėjus Švedijos rinktinės puolėjui Henrikui Larssonui, o rungtynių pabaigoje rezultatą padvigubino argentinietis Lionelis Messi.

"Barcelona" pergalė galėjo būti daug didesnė: jau šeštą rungtynių minutę brazilo Ronaldinho smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį, o prieš pertrauką Ludovico Giuly smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. Įpusėjus antram kėliniui į svečių vartus už pražangą prieš Andresą Iniestą buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kurio netikėtai nepataikė "Metų žaidėjas" Ronaldinho. Vėliau L.Giuly dar du kartus pataikė į vartų konstrukciją.

Įspūdingiausią pergalę sekmadienį pasiekė Berndto Schusterio treniruojama "Getafe", Madride net 5-0 sutriuškinusi Barselonos "Espanyol" vienuolikę. Po du įvarčius šeimininkams įmušė Danielis Gueiza bei Mariano Pernia. Antrasis pastarojo įvartis buvo fantastiškas baudos smūgis iš maždaug 35 metrų, neabejotinai pretenduosiantis į sezono įvarčio titulą.

Kiek netikėtai tik lygiosiomis tenkintis turėjo La Korunijos "Deportivo" futbolininkai, namuose nesugebėję įveikti "Mallorca" futbolininkų, nors 26 minutę pirmavo 2-0. "Deportivo" ir Ispanijos rinktinės sirgaliams dar liudnesne žinia tapo tai, kad traumą patyrė Juanas Carlosas Valeronas. 30-mečiam saugui per dvikovą plyšo kairiojo kelio kryžminiai raiščiai ir dėl šios traumos jam gali tekti praleisti vasarą Vokietijoje vyksiantį Pasaulio čempionatą.

Paskutinės turo rungtynės - intriguojanti dvikova tarp baskų klubų San Sebastiano "Real Sociedad" bei "Athletic Bilbao" - baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis. "Real Sociedad" pirmavo po pirmajame kėlinyje turko Nihato Kahveci, kuris atsisakė pereiti į Maskvos "Spartak" ir liko San Sebastiane iki sezono pabaigos, įvarčių, tačiau antrajame kėlinyje į tai dviem tiksliais smūgiais atsakė puolėjas Aritzas Adurizas.

Vis tik po minutės svečiai ir vėl buvo priekyje, kai pasižymėjo puikiai visas rungtynes žaidęs naujasis klubo pirkinys Mortenas Skoubo, tačiau jau per teisėjo pridėtą laiką rezultatą išlygino "Athletic Bilbao" gynėjas Andoni Iraola, leidęs savo ekipai iškovoti bent tašką.

Sekmadienio statistika

La Korunijos "%c00089" 2 - 2 "%c00021"
18` [1 - 0] Juan Carlos Valeron
26` [2 - 0] Diego Tristan
51` [2 - 1] Yoshito Okubo
54` [2 - 2] Juan Arango

"%c00005" 2 - 3 "%c00107"
13` [0 - 1] Frederic Kanoute
44` [1 - 1] Juanjo
48` [1 - 2] Enzo Maresca (11 m.)
54` [1 - 3] Enzo Maresca
85` [2 - 3] Felipe Melo

Madrido "%c00212" 5 - 0 Barselonos "%c00102"
4` [1 - 0] Daniel Guiza
26` [2 - 0] Mariano Pernia
65` [3 - 0] Daniel Gueiza
76` [4 - 0] Mariano Pernia
86` [5 - 0] Gavilan

"%c00086" 2 - 1 Pamplonos "%c00018"
28` [0 - 1] Raul Garcia
70` [1 - 1] Juan Roman Riquelme (11 m.)
77` [2 - 1] Juan Roman Riquelme (11 m.)

Sevilijos "%c00097" 0 - 2 "%c00004"
35` [0 - 1] David Villa
79` [0 - 2] David Villa

"%c00106" 0 - 2 Vigo "%c0020"
46` [0 - 1] Antonio Nunez
69` [0 - 2] Silva

"%c00006" 2 - 0 Vitorijos "%c00252"
47` [0 - 1] Henrik Larsson
81` [0 - 2] Lionel Messi

San Sebastiano "%c00091" 3 - 3 "%c00039"
7` [1 - 0] Nihat Kahveci
38` [2 - 0] Nihat Kahveci
48` [2 - 1] Aduriz
68` [2 - 2] Aduriz
69` [3 - 2] Morten Skoubo
90` [3 - 3] Andoni Iraola