Finale "Kaunas" azerbaidžaniečiams pralaimėjo © Eurofootball.lt
Debiutas Sandraugos turnyro finale "Kauno" klubui baigėsi nesėkme. Sekmadienį Lietuvos vicečempionai su po įtemptų pusfinalio varžybų gerokai praretėjusia sudėtimi turėjo pripažinti Baku "Neftchi" pranašumą - palaikoma nemažos grupės savo gerbėjų finalą rezultatu 4-2 laimėjo ir Sandraugos taurę iškovojo stipriausia Azerbaidžano komanda.

FBK "%c00030" 2 - 4 Baku "Neftchi"
14` [1 - 0] Mindaugas Pacevičius
34` [1 - 1] Nadir Nabiyev
37` [1 - 2] Vadim Borec
41` [2 - 2] Irmantas Zelmikas
47` [2 - 3] Branimir Subasic
57` [2 - 4] Svyatoslav Stefanov

56` Akaki Khubutia ("Kaunas") pašalintas iš aikštės

"Kaunas": E.Kurskis; I.Zelmikas (45` A.Khubutia), M.Pacevičius, N.Manchkhava; G.Barevičius, E.Pehlic (49` Beniušis), A.Kšanavičius (42` I.Fattakhov), K.Ivaškevičius, T.Papečkys, L.Pilibaitis; G.Juška

Prieš susitikimą "Kaunas" turėjo nemažai problemų. Dėl pusfinalio rungtynėse su Maskvos "CSKA" gautų kortelių limitą viršijo ir finalo rungtynėse savo komandai negalėjo padėti net keturi gynėjai - Mindaugas Bagužis, Nerijus Radžius, Marius Žaliūkas ir kapitonas Tomas Kančelskis, be to dėl traumos rungtyniauti negalėjo vienas komandos atakų lyderių Andrius Velička, tarp atsarginių dėl panašios priežasties veikiausiai liko ir kitas puolėjas Ričardas Beniušis.

Vienintelė gera naujiena kauniečiams buvo ta, kad žaisti po dviejų mačų diskvalifikacijos vėl galėjo Mindaugas Pacevičius, tačiau treneriui Eduardui Malofejevui vis tiek teko žaisti trimis gynėjais ir gana atakuojančia saugų linija. Tuo tarpu Jerevano "Puynik" ekipai atsisakius žaisti pusfinalį "Neftchi" ne tik praktiškai neturėjo diskvalifikuotų žaidėjų, bet ir turėjo dviem dienomis daugiau poilsio.

Nepaisant to, rungtynės lietuvių ekipai prasidėjo gana sėkmingai, ir po kampinio M.Pacevičiaus smūgiuotas kamuolys ne be varžovų pagalbos atsidūrė vartuose - "Kaunas" išsiveržė į priekį. Vėliau puikių galimybių padidinti persvarą neišnaudojo Gvidas Juška ir Audrius Kšanavičius, ir už tai kauniečiai buvo nubausti, nes 34 minutę neužilgo po greitos kontratakos Nadiras Nabijevas rezultatą išlygino, o dar po poros minučių Vadimas Borecas smūgiu iš toli įmušė puikų įvartį į viršutinį vartų kampą.

41 minutę rezultatas vėl tapo lygus, kai po dar vieno kampinio smūgiu galva pasižymėjo I.Zelmikas, tačiau paskutinę kėlinio minutę pastarasis susidūręs su varžovu susidūręs su varžovu smarkiai susižeidė nosį ir jam teko palikti aikštę - vietoj jo rungtyniauti išbėgo jaunasis gruzinas Akaki Khubutia.

Antrojo kėlinio pradžioje "Neftchi" atstatė savo pranašumą, kai po perdavimo iš kairiojo krašto tiksliai smūgiavo Branimiras Subasičius. Atsilikinėdamas "Kaunas" iš karto bandė stiprinti puolimą ir į aikštę vietoj Edino Pehličiaus išbėgo R.Beniušis, tačiau keitimas nepasiteisino - 56 minutę už paskutinės vilities pražangą A.Khubutia buvo pašalintas iš aikštės. Negana to, Sviatoslavas Stefanovas dar sėkmingai atliko baudos smūgį ir padvigubino persvarą.

Likęs dešimtyje ir vos su dviem gynėjais "Kaunas" dar bandė kovoti, tačiau nei R.Beniušio, nei L.Pilibaičio smūgiai tikslo nepasiekė. Praėjusių metų finale Maskvos "Lokomotiv" klubui pralaimėjęs "Neftchi" šventė pergalę ir Sandraugos taurė pirmą kartą turnyro istorijoje atiteko Azerbaidžano komandai.