UEFA taurės nugalėtojai dramatiškai nukarūnuoti © Eurofootball.lt
UEFA taurės turnyro keturių grupių varžybų pabaiga trečiadienį vėl išsiskyrė dramatiška atomazga, nes iki paskutinių rungtynių minučių buvo neaišku, kas pateks į šešioliktfinalį. Jame tikrai nebus taurės laimėtojų titulą gynusio Maskvos "CSKA", kuris buvo priverstas pasitraukti po nepalankiai susiklosčiusių paskutinio turo rezultatų - tolyn žengė "Heerenveen", "Bolton", "Roma" ir "Basel" klubai.

Savo rungtynes F grupėje jau sužaidęs "CSKA" dar turėjo vilčių išlikti turnyre, tačiau rusų komandos likimas jau priklausė nuo kitų ekipų rungtynių. Didžiąją mačų dalį viskas sėkmingai klostėsi maskviečių naudai - "Marseille" Prancūzijoje įtikinamai pirmavo prieš Bukarešto "Dinamo", o "Heerenveen" Olandijoje žaidė lygiosiomis su Sofijos "Levski". Vis dėlto "Heerenveen" kovojo iki galo, ir paskutinę rungtynių minutę Andre Hanssenas tiksliu smūgiu išplėšė savo komandai pergalę, garantavo vietą šešioliktfinalyje, bei nukarūnavo praėjusio sezono čempioną "CSKA" klubą.

Ne mažiau dramatiškai įnirtingai vyko E grupės paskutinės varžybos, kur į kitą etapą pretendavusios trys ekipos galėjo pačios lemti savo likimą. Italijoje sostinės "Roma" pirmavo prieš "Basel" po mačo pradžioje Rodrigo Taddei įvarčio, tačiau pirmo kėlinio viduryje rungtynės vos neapsivertė aukštyn kojomis, kai svečių žaidėjo Ivano Ergičiaus smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį, o dar po dviejų minučių Matiasui Delgado sutrukdė virpstas.

"Roma" pasinaudojo varžovų nesėkmėmis ir prieš pertrauką rezultatą padvigubino Francesco Totti, o antrojo kėlinio pradžioje pergalę savo komandai bei antrą vietą grupėje užtvirtino Shabani Nonda. Tuo tarpu kitame mače sužaidus kiek daugiau valandą "Crvena Zvezda" išvykoje dviejų įvarčių persvara pirmavo prieš "Strasbourg" - atrodė, kad "Basel" saugo Mladeno Petričiaus paguodos įvarčiu ir baigsis šveicarų komandos pasirodymas turnyre.

Tačiau iš karto po to Prancūzijoje atsigavo "Strasbourg", kuris sušvelnino atsilikimą po Kevino Gameiro įvarčio, o ketvirtą pridėtinio laiko minutę tam pačiam žaidėjui smūgiavus galva dar išlygino rezultatą ir taip nokautavo visiškai arti šešioliktfinalio buvusią serbų ekipą, tuo pačiu "Basel" komandai įteikdamas kalėdinę "dovanėlę" - kelialapį į sekantį taurės etapą.

Didesnės intrigos nebuvo G grupėje, kurioje nors visos trys komandos žengiančios tolyn jau buvo aiškios, dar buvo kovojama dėl pirmosios vietos. Ją gana netikėtai iškovojo Bukarešto "Rapid" ekipa, Vokietijoje pralaimėjusi "Stuttgart" klubui po dviejų Mario Gomezo įvarčių ir praradusi pirmuosius taškus, tačiau aplenkusi savo varžovą bei Donecko "Shakhtar" turnyrinėje lentelėje pagal įmuštus įvarčius ir jų santykį, nes iki mačo pabaigos likus dešimčiai minučių deficitą sumažino Lucianas Burdujanas. Antrame grupės susitikime paguodos laimėjimą pasiekė "PAOK", net 5-1 sutriuškinęs visiškai nesėkmingai turnyre rungtyniavusį "Rennes".

Netikėtumų neužfiksuota H grupėje - trečiąja komanda, patekusia į šešioliktfinalį, tapo "Bolton", namuose sužaidęs lygiosiomis 1-1 su "Sevilla". Toks rezultatas buvo palankus abiems ekipoms - anglų klubui jo pakako, kad vienu tašku aplenktų Stambulo "Besiktas" ekipą, kurios pergalė išvykoje prieš Guimaraešo "Vitoria" jau nieko nebelėmė, o ispanų komanda susilygino taškais su Sankt Peterburgo "Zenit" ir dėl geresnio įvarčių skirtumo laimėjo grupę.

Likusių septynių kelialapių į UEFA taurės šešioliktfinalį savininkai paaiškės po ketvirtadienį vyksiančių paskutinių A, B, C ir D grupių rungtynių, o tolimesnių varžybų burtai bus traukiami penktadienį.

E grupė

"Roma" 3 - 1 "Basel"
12` [1 - 0] Rodrigo Taddei
45` [2 - 0] Francesco Totti
49` [3 - 0] Shabani Nonda
78` [3 - 1] Mladen Petric

"Strasbourg" 2 - 2 Belgrado "Crvena Zvezda"
34` [0 - 1] Dusan Basta
63` [0 - 2] Ardijan Djokaj
79` [1 - 2] Kevin Gameiro
90` [2 - 2] Kevin Gameiro

(Žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)

"Marseille" 2 - 1 Bukarešto "Dinamo"
39` [1 - 0] Bostjan Cesar
45` [2 - 0] Jose Delfim
52` [2 - 1] Claudiu Iulian Niculescu

"Heerenveen" 2 - 1 Sofijos "Levski"
52` [0 - 1] Miroslav Ivanov
55` [1 - 1] Georgios Samaras
90` [2 - 1] Andre Hanssen

"Stuttgart" 2 - 1 Bukarešto "Rapid"
20` [1 - 0] Mario Gomez
37` [2 - 0] Mario Gomez
80` [2 - 1] Lucian Burdujan

"PAOK" 5 - 1 "Rennes"
4` [1 - 0] Alain Rochat (į savo vartus)
38` [2 - 0] Lazaros Christodoupoulos
70` [2 - 1] Jimmy Briand
79` [3 - 1] Yiasoumis Yiasoumi
83` [4 - 1] Dimitrios Salpigidis (11m.)
89` [5 - 1] Yiasoumis Yiasoumi

"Bolton" 1 - 1 "Sevilla"
65` [1 - 0] Bruno N`Gotty
75` [1 - 1] Adriano Correira

Guimaraešo "Vitoria" 1 - 3 Stambulo "Besiktas"
9` [0 - 1] Ibrahim Toraman
12` [1 - 1] Marek Saganowski
18` [1 - 2] Souleymane Youla
60` [1 - 3] Ibrahim Toraman

1. "Sevilla" 4 2 1 1 8-4 7
2. Sankt Peterburgo "Zenit" 4 2 1 1 5-4 7
3. "Bolton" 4 1 3 0 4-3 6
4. Stambulo "Besiktas" 4 1 2 1 5-6 5
5. Guimaraešo "Vitoria" 4 0 1 3 4-9 1