13 turas: "Fiorentina" ekipą pristabdė "Roma" © Eurofootball.lt
Savaitgalį Italijoje buvo sužaisti 13 turo susitikimai. Pergales iškovojo čempionato favoritai "Juventus", "Milan" ir "Inter", tuo tarpu "Fiorentina" sužaidė tik lygiosiomis, "Cagliari" iškovojo pirmą sezono pergalę, o "Lazio" nutraukė nesėkmių išvykoje seriją.

Daug dėmesio sulaukusiame Romos olimpiniame stadione vykusiame susitikime vietos "Roma" sužaidė lygiosiomis 1-1 su "Fiorentina". Praėjus vos 70 sekundžių po susitikimo pradžios pirmajį rungtynių įvartį po A.Cassano perdavimo pelnė "Roma" saugas D.Tommasi. Po šio epizodo šeimininkai neišnaudojo kelių puikių progų dėka puikaus "Fiorentina" vartininko S.Frey`aus žaidimo ir tuo pasinaudoję svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą.

67 minutę "Roma" gynėjas P.Mexesas pargriovė varžovą baudos aikštelėje ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus. P.Mexesas buvo pašalintas iš aikštės, o "Fiorentina" puolėjas L.Toni sėkmingai realizavo baudinį taip išlygindamas rezultatą. Tad paskutinę rungtynių atkarpą "Roma" žaidė dešimtyje, tačiau sugebėjo atsilaikyti nuo svečių atakų ir iškovoti vieną tašką.

Turine vykusiose rungtynėse čempionų titulą ginantis "Juventus" sugebėjo rezultatu 3-1 įveikti "Treviso" klubą nepasaint to, kad svečiai buvo išsiveržę į priekį. Prasidėjus rungtynėms šeimininkai kontroliavo rungtynių eigą, tačiau visų nuostabai pirmajį rungtynių įvartį pelnė "Treviso" - svečius į priekį išvedė taiklus F.Parravicini smūgis.

Visgi 37 minutę šeimininkų puolėjas A.Mutu išlygino rezultatą, o po šešių minučių D.Trezeguet persverė rezultatą "Juve" naudai. Likus aštuonioms minutėms iki rungtynių pabaigos A.Del Piero užtvirtino šeimininkų pergalę pelnydamas trečiajį komandos įvartį.

Tuo tarpu Milano "Inter" svečiuose 2-1 įveikė "Messiną". Praėjus septynioms minutėms nuo rungtynių pradžios "Inter" puolėjas A.Recoba pelnė pirmajį savo komandos įvartį - urugvajietis pasiuntė serbo D.Stankovičiaus skersuotą kamuolį į vartus. 59 minutę Milano ekipa padvigubino skirtumą, kuomet po kampinio taikliai smūgiavo E.Cambiasso. Po 12 minučių šeimininkai sušvelnino skirtumą, tačiau nuo pralaimėjimo išsigelbėti visgi nesugebėjo.

Itin dramatiškai susiklostė rungtynės Milane, kur šeimininkai "Milan" pačioje rungtynių pabaigoje palaužė varžovus "Lecce". Trečiają minutę šeimininkai išsiveržė į priekį po A.Pirlo įvarčio, tačiau 66 minutę svečiai išlygino rezultatą dėka C.Konano tikslaus smūgio į vartus. Rungtynėms besibaigiant atrodė kad susitikimas pasibaigs lygiosiomis, tačiau 4-ą pridėtinio laiko minutę "Milan" puolėjas F.Inzaghi visgi sugebėjo išplėšti šeimininkams pergalę, pelnydamas įvartį po A.Pirlo perdavimo. Rungtynės baigėsi švieslentėje degant rezultatui 2-1.

Čempionų lygoje sėkmingai rungtyniaujanti "Udinese" šįsyk sugebėjo svečiuose nugalėti "Parma" ekipą rezultatu 2-1. "Udinese" klubui pergalę atnešė du Barreto įvarčiai 45 ir 48 minutę. Rungtynėms artėjant į pabaigą "Parma" puolėjas B.Corradi sušvelnino skirtumą, tačiau tai buvo viskas ką šeimininkai sugebėjo padaryti.

Pagaliau išvykoje nusišypsojo laimė "Lazio" klubui. Sostinės ekipa iškovojo pirmą pergalę šiame sezone - svečiuose aršioje kovoje 3-2 įveikta "Empoli" komanda. 28 minutę "Lazio" išsiveržė į priekį po to, kai O.Dabo smūgiuotas kamuolys pakeitė kryptį nuo varžovų ir įskriejo į vartus.

Tačiau antrajam kėlinui įsibegėjus atrodė, kad Romos ekipai ir vėl nelemta laimėti, kuomet keturių minučių atkarpoje šeimininkai sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Visgi 77 minutę "Lazio" puolėjas I.Tare išlygino skirtumą, o po trijų minučių F.Liverani baudos smūgiu išvedė "Lazio" į priekį. Romos ekipa sugebėjo išlaikyti tokį rezultatą iki rungtynių pabaigos ir taip užsidirbti tris svarbius taškus.

Rungtynėse tarp dviejų čempionato staigmenų "Livorno" ir "Chievo" buvo užfiksuotos lygiosios 0-0. Nors "Livorno" žaidėjai du kartus pataikė į virpstą ir teisėjas neįskaitė jų įvarčio, "Chievo" žaidėjai sugebėjo "išlipti iš balos sausi" ir namo išsivežti tašką.

D.Suazo žaidimas leido "Cagliari" ekipai švęsti netikėtą pergalę namuose rezultatu 2-0 rungtynėse prieš "Sampdoria" - puolėjo įvarčiai 21 ir 52 minutę paskandino visas svečių viltis iškovoti bent tašką. Tuo tarpu dviejų vidutiniokų rungtynėse tarp "Siena" ir "Reggina" įvarčių nebuvo pelnyta ir susitikimas baigėsi rezultatu 0-0.

Sezono pradžioje turėtą gerą formą praradęs "Palermo" dar sykį nesugebėjo nugalėti turnyro dugne esančio varžovo. Praeitą savaitgalį šis klubas sužaidė lygiosiomis su "Treviso", o šį kartą tenkinosi lygiosiomis 1-1 su "Ascoli". Tik šįkart "Palermo" pirmi pelnė įvartį, kuomet 36 minutę pasižymėjo M.Bonnani. "Ascoli" rezultatą išlygino 52 minutę dėka M.Ferrante įvarčio.

13 turo statistika:

"%c00028" 1 - 1 "%c00143"
2` [1 - 0] Damiano Tommasi
67` [1 - 1] Luca Toni (11m.)

67` minutę iš aikštės pašalintas Philippe Mexes ("Roma")

"%c00038" 3 - 1 "%c00263"
25` [0 - 1] Francesco Parravicini
37` [1 - 1] Adrian Mutu
43` [2 - 1] David Trezeguet
82` [3 - 1] Alessandro Del Piero

"%c00214" 1 - 2 "%c00037"
7` [0 - 1] Alvaro Recoba
59` [0 - 2] Esteban Cambiasso
71` [1 - 2] Arturo Di Napoli

"%c00062" 2 - 1 "%c00061"
3` [1 - 0] Andrea Pirlo
67` [1 - 1] Axel Cedric Konan
90` [2 - 1] Filippo Inzaghi

"%c00029" 1 - 2 "%c00063"
45` [0 - 1] Barreto
48` [0 - 2] Barreto
89` [1 - 2] Bernardo Corradi

"%c00085" 2 - 3 "%c00019"
28` [0 - 1] Ousmane Dabo
55` [1 - 1] Ricardo Bonetto
59` [2 - 1] Francesco Tavano (11m.)
77` [2 - 2] Igli Tare
80` [2 - 3] Fabio Liverani

"%c00213" 0 - 0 "%c00068"

"%c00216" 2 - 0 "%c00070"
21` [1 - 0] David Suazo
52` [2 - 0] David Suazo

"%c00262" 1 - 1 "%c00200"
36` [0 - 1] Massimo Bonanni
52` [1 - 1] Marco Ferrante

"%c00080" 0 - 0 "%c00081"

29` minutę iš aikštės pašalintas Gianluca Falsini ("Siena")