"Real" išplėšė lygiąsias (Atnaujinta) © Eurofootball.lt
Sekmadienį buvo sužaisti Ispanijos čempionato ("La Liga") 13 turo susitikimai. Du įvarčiai pačioje rungtynių pabaigoje leido Madrido "Real" išplėšti lygiąsias rungtynėse San Sebastiane prieš vietos "Real Sociedad". Tuo tarpu apsukų ir toliau nelėtina čempionų titulą ginanti "Barcelona", šįkart namuose 4-1 sutriuškinusi "Racing Santander", bei sezono netikėtumu vadinama Pamplonos "Osasuna", namuose 3-2 įveikusi Vitorijos "Alaves" vienuolikę. Pergales taip pat iškovojo "Villarreal", Madrido "Getafe" ir "Sevilla" klubai.

San Sebastiane Madrido "Real" vos "išnešė" sveiką kailį rungtynėse su vietos "Real Sociedad". Šeimininkai jau antrą rungtynių minutę galėjo išsiveržti į priekį, tačiau Nihatas smūgiavo netiksliai. Pirmajame kėlinyje "Real" turėjo kelias progas pasižymėti, tačiau "Real Sociedad" vartus saugojo vartininkas ir vartų konstrukcija. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje brazilas Roberto Carlosas savo baudos aikštelėje pargriovė puolėją Oscarą de Paulą ir teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Jo mušti stojęs Xavieras Prieto smūgiavo tiksliai ir įmušė jau trečią įvartį nuo vienuolikos metrų atžymos šiame sezone.

Antrą kėlinį aktyviau pradėję šeimininkai kelis kartus galėjo padvigubinti rezultatą, o po to pavojingai smūgiavo brazilas Robinho. Tačiau dar kartą pasitvirtino taisyklė "neįmušti tu - įmuša tau" ir netrukus rezultatą padvigubino Oscaras de Paula, pirmas suskubęs prie po Nihato smūgio Ikero Casillaso atmušto kamuolio. "Real" situacija tik dar labiau komplikavosi 72 minutę, kuomet už grubią pražangą prieš Xavierą Prieto antrą geltoną kortelę gavo jaunasis gynėjas Sergio Ramosas. Vis tik iki rungtynių pabaigos likus 10 minučių antrą geltoną kortelę gavo ir "Real Sociedad" atstovas Gaizka Garitano. Tuo pasinaudojo ir tikrą stebuklą pademonstravo Karališkasis klubas - po kelių minučių pavojingą ataką prie šeimininkų vartų surengė Davidas Beckhamas ir Julio Baptista, uždirbę kampinį. Jį pakėlus šeimininkų vartininkas nesėkmingai išmušė kamuolį ir po keitimo aikštėje pasirodęs gynėjas Raulis Bravo pasiuntė kamuolį į vartus. Jau kitos atakos metu kilo tikra panika prie "Real Sociedad" vartų: gynėjai nesėkmingai išmušė Davido Beckhamo tolimą perdavimą, šeimininkų vartininkas Riesgo numušė kamuolį tiesiai patyrusiam Zinedine`ui Zidane`ui po kojomis ir prancūzas smūgiavo stipriai ir taikliai. Puikų charakterį pademonstravę Madrido "Real" futbolininkai iškovojo pirmas lygiąsias šiame sezone ir turnyrinėje lentelėje dabar užima šeštą vietą.

Pirmasis Pamplonoje vykusių rungtynių kėlinys pasibaigė be įvarčių, tačiau antrajame sužaidus 12 minučių į priekį po tikslaus brazilo Nene smūgio išsiveržė "Alaves" futbolininkai. Tačiau tai tik pažadino Pamplonos futbolininkus, kurie įmušė tris įvarčius be atsako: 60 minutę pasižymėjo serbas Savo Miloševičius, po dešimties minučių jis uždirbo vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Francisco Punalis, o 84 minutę po tolimo perdavimo pasižymėjo Moha. Viltį svečiams grąžino australas Johnas Aloisi, pasižymėjęs 90 minutę, tačiau "Osasuna" išsaugojo persvarą iki teisėjo švilpuko ir pratęsė namuose iš eilės laimėtų rungtynių seriją iki septynių - "Osasuna" šiame sezone laimėjo visas žaistas rungtynes, išskyrus vienas lygiąsias su "Rennes" UEFA Taurės turnyre.

Kita itin įdomi dvikova vyko La Korunijoje, kur vietos "Deportivo" 0-2 nusileido "Villarreal" futbolininkams. UEFA Čempionų lygoje šiamet žaidžiančių svečių gretose aikštėje po traumos pasirodė ekipos lyderis Juanas Romanas Riquelme. Argentinietis įrodė, koks svarbus jis šiemet yra "Geltoniesiems submarinams" ir įmušė pirmą įvartį bei smarkiai prisidėjo prie antrojo, kurį įmušė jo tauties Juanas Pablo Sorinas.

Dar vienos itin daug dėmesio sulaukusios rungtynės vyko Madride, kur susitiko Madrido ir Barselonos "antrosios" komandos: "Atletico" ir "Espanyol". Atkaklus mačas pasibaigė lygiosiomis 1-1. Šeimininkai į priekį išsiveržė jau aštuntą minutę, kuomet puikų tolimą smūgį iš už baudos aikštelės ribų į viršutinį vartų kampą pataikė Peteris Luccinas. Vis tik svečiai netruko išlyginti rezultatą - jau po trijų minučių po kampinio pasižymėjo gynėjas Danielis Jarque. Nors abi ekipos turėjo ne vieną progą pasižymėti, rezultatas nepasikeitė ir abi ekipos turėjo tenkintis lygiosiomis.

Pergalę 2-0 svečiuose prieš "Zaragoza" iškovojo "Sevilla" vienuolikė. Jau 37 rungtynių minutę už paskutinės vilties pražangą prieš Fredericą Kanoute raudoną kortelę gavo "Zaragoza" gynėjas Cesaras, tačiau svečiams pirmajame kėlinyje nepavyko pasinaudoti kiekybine persvara. Vis tik įpusėjus antram kėliniui antru bandymu pasižymėjo iš "Barcelona" išnuomotas Javieras Saviola, o jau per pridėtinį laiką po kontratakos rezultatą padvigubino Danielis Alvesas, į vartus pasiuntęs vartininko atmuštą Luiso Fabiano smūgiuotą kamuolį. Kiek anksčiau brazilui Luisui Fabiano nepavyko pasiųsti kamuolio į tuščius vartus.

Ispanijos čempionate ir toliau nesiseka UEFA Čempionų lygoje žaidžiančiam Sevilijos "Betis", kuris namuose neįveikė "Cadiz" futbolininkų. Šeimininkai rungtynes baigė dešimtyje, kadangi 58 minutę antrą geltoną kortelę gavo saugas Alberto Rivera. Nors "Betis" ir primavo po aštuntą minutę brazilo Marcoso Assuncao įvarčio, o po dešimties minučių saugas galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau jo iš eigos smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą, vis tik svečiai pasinaudojo įgyta kiekybine persvara ir po gynėjo Juanito klaidos iš vartų išbėgus vartininkui Antonio Doblasui nepavyko be pražangos išmušti kamuolio iš Fabiano Estoyanoffo ir teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Jo stojęs mušti Manolo Perezas nedarė klaidos ir svečiai iškovojo lygiąsias. "Betis" po šių lygiųjų ir toliau užima priešpaskutinę - 19 - vietą.

Dar viena šio seozno išsišokėlė Madrido "Getafe" namuose iškovojo pergalę 3-2 prieš "Malaga". Svečiai išsiveržė į priekį po 24 minutę Nacho pelnyto įvarčio, tačiau netrukus rezultatą išlygino Veljko Paunovičius, o kėlinio pabaigoje įvartį į savus vartus įsimušė Gerardo. Nors antrajame kėlinyje sužaidus 9 minutes rezultatą išlygino "Malaga" atstovaujantis Juanas Rodriguezas, tašką rungtynėse 85 minutę padėjo Veljko Paunovičius.

Paskutinėse vėlų sekmadienio vakarą vykusiose turo rungtynėse čempionų titulą ginantys "Barcelona" futbolininkai net 4-1 sutriuškino "Racing Santander" futbolininkus. Dabar "Barcelona" yra laimėję paskutiniąsias aštuonias rungtynes bendru įvarčių santykiu 28-3.

"Barca" šiose rungtynėse į priekį išsiveržti galėjo jau ketvirtą rungtynių minutę, kuomet už pražangą prieš Rafaelį Marquezą teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį, tačiau brazilo Ronaldinho smūgį sėkmingai atrėmė "Racing Santander" vartininkas Dudu Aouate. Pirmojo kėlinio viduryje kamerūnietis Samuelis Eto`o įrodė, kodėl yra vadinamas vienu geriausių puolėjų pasaulyje - aikštės viduryje gavęs kamuolį jis įveikė trijų priešininkų gynybą ir pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Antrojo kėlinio pradžioje po S.Eto`o perdavimo pirmą įvartį Ispanijos čempionate įmušė jaunasis vunderkindas 18-metis Lionelis Messi, o po kelių minučių Ronaldinho uždirbo vienuolikos metrų baudinį. Pats mušti stojęs Ronaldinho antrą kartą klaidos nedarė - mušė stipriai į vartų kampą ir nepaliko jokių vilčių D.Aouate.

Antrojo kėlinio viduryje pirmą įvartį šiame sezone įmušė kairiojo krašto gynėjas Sylvinho, kurio baudos aikštelėje nesustabdė du gynėjai. Netrukus "Racing Santander" gavo progą sušvelninti rezultatą, kuomet meksikietis Rafaelis Marquezas sužaidė ranka savo baudos aikštelėje. Baudinį sėkmingai realizavo Javi Casquero.

Po kelių minučių už smūgį alkūne R.Marquezui į veidą raudoną kortelę gavus Davidui Aganzo prasidėjo tikras "Barcelona" šou: atakos sekė viena po kitos ir tik fortūna gelbėjo svečius nuo penkto įvarčio. Verta paminėti, kad 77 minutę "Barcelona" buvo valdžiusi kamuolį 73 procentus laiko!

Po šios pergalės "Barcelona" dėl geresnio įvarčių santykio nei Pamplonos "Osasuna" užima pirmą vietą.

Turnyrinė lentelė

Sekmadienio rezultatai
Madrido "%c00017" 1 - 1 Barselonos "%c00102"
8` [1 - 0] Peter Luccin
11` [1 - 1] Daniel Jarque

La Korunijos "%c00089" 0 - 2 "%c00086"
56` [0 - 1] Juan Roman Riquelme
78` [0 - 2] Juan Pablo Sorin

Madrido "%c00212" 3 - 2 "%c00106"
24` [0 - 1] Nacho
27` [1 - 1] Veljko Paunovic
39` [2 - 1] Gerardo (į savus vartus)
54` [2 - 2] Juan Rodriguez
85` [3 - 2] Veljko Paunovic

Pamplonos "%c00018" 3 - 2 Vitorijos "%c00253"
56` [0 - 1] Nene
60` [1 - 1] Savo Milosevic
72` [2 - 1] Francisco Punal (11 m.)
84` [3 - 1] Moha
90` [3 - 2] John Aloisi

Sevilijos "%c00097" 1 - 1 "%c00252"
7` [1 - 0] Marcos Assuncao
74` [1 - 1] Manolo Perez (11 m.)

58` iš aikštės išvarytas Alberto Rivera ("Betis")

"%c00108" 0 - 2 "%c00107"
58` [0 - 1] Javier Saviola
90` [0 - 2] Daniel Alves

39` iš aikštės pašalintas Cesar ("Zaragoza")

San Sebastiano "%c00091" 2 - 2 Madrido "%c00003"
44` [1 - 0] Xavier Prieto (11 m.)
59` [2 - 0] Oscar de Paula
87` [2 - 1] Raul Bravo
88` [2 - 2] Zinedine Zidane

72` iš aikštės pašalintas Sergio Ramos ("Real")
82` iš aikštės pašalintas Gaizka Garitano ("Real Sociedad")

"%c00006" 4 - 1 "%c00005"
31` [1 - 0] Samuel Eto`o
52` [2 - 0] Lionel Messi
57` [3 - 0] Ronaldinho (11 m.)
66` [4 - 0] Sylvinho
71` [4 - 1] Javi Casquero

74` iš aikštės pašalintas Davidas Aganzo ("Racing Santander")