Vietą aštuntfinalyje užsitikrino dar trys klubai © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygoje trečiadienio susitikimais baigėsi grupių etapo 5-asis turas, kuris išsiskyrė tuo, kad net trys žaidėjai pelnė po tris įvarčius ar daugiau. Kelialapius į aštuntfinalį užsitikrino nesunkią pergalę iškovojęs ir H grupę laimėjęs "Inter" bei abu G grupės anglų klubai "Chelsea" ir "Liverpool". F grupės nugalėtoju tapo lygiosiomis su "Real" sužaidęs "Lyon", tuo tarpu E grupėje "Milan" su Andrejumi Ševčenko priešakyje Stambule pravedė futbolo pamoką "Fenerbahce" ekipai.

Po nesėkmės ankstesniame ture "Milan" ekipai žutbūt reikėjo pergalės ir užduotis šį kartą atrodė tikrai nelengvai - italų klubui ne tik reikėjo žaisti aistringų "Fenerbahce" gerbėjų pripildytame namų stadione, bet ir sugrįžti į Stambulą, kur žaidė praėjusio sezono lygos finalą ir labai apmaudžiai pralaimėjo "Liverpool" ekipai.

Nepaisant šių aplinkybių Milano klubas iškovojo įspūdingą triuškinamą pergalę, o visus keturis įvarčius pelnė ukrainietis A.Ševčenko. Iš pradžių jis pasižymėjo po tikslaus Clarence`o Seedorfo perdavimo, vėliau įmušė tolimu smūgiu, ir po to dar pridėjo du įvarčius smūgiais iš arti. Tai buvo tik penktas kartas, kai žaidėjui yra pavykę įmušti keturis įvarčius Čempionų lygoje - pirmajam taip pasižymėti pavyko legendiniam "Milan" puolėjui Marco Van Bastenui, o vėliau po keturis įvarčius įmušė atitinkamai "Lazio", "Monaco" ir "Man Utd" klubams atstovavę Simone Inzaghi, Dado Pršo ir Ruudas van Nistelrooy.

Kartu su "Milan" E grupėje dabar pirmauja Gelzenkircheno "Schalke", namuose sutriuškinusi Eindhoveno "PSV" komandą. Ganai netikėtai visus tris įvarčius pelnė krašto saugo pozicijoje rungtyniavęs gruzinas Levanas Kobiašvili - jis 16 minutę išvedė savo komandą į priekį smūgiu nuo 11 metrų žymos, 72 minutę užtvirtino pergalę įmušdamas nuo skersinio atšokusį kamuolį, ir netrukus realizavo dar vieną "Schalke" uždirbtą baudinį.

F grupės lyderių dvikova Madride tarp vietos "Real" ir "Lyon" baigėsi lygiosiomis, reiškusiomis, jog pirmąją vietą užsitikrino Prancūzijos klubas. Nors ispanai pirmavo prieš pirmojo kėlinio pabaigą pasižymėjus komandos kapitonui Guti, 72 minutę Johnas Carew klastingu smūgiu kulnu pasiuntė kamuolį į Ikero Casillaso ginamus vartus ir išlyginęs rezultatą padėjo savo komandai iškovoti pelnytas lygiąsias.

Trečiąją poziciją ir vietą UEFA taurėje išplėšė Trondheimo "Rosenborg", kuris atsilikinėjo prieš 27-ias rungtynes iš eilės turnyre pergalės išvykoje neiškovojusio Pirėjo "Olympiacos" po puikaus Rivaldo šūvio iš toli, tačiau likus dvejoms minutėms sugebėjo išlyginti rezultatą - pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Thorsteinas Helstadas.

Abi komandos keliaujančios į aštuntfinalį paaiškėjo G grupėje, kurioje Londono "Chelsea" išvykoje dėka Hernano Crespo ir Ricardo Carvalho įvarčių nesunkiai privertė pasiduoti nesėkmių seriją Čempionų lygoje pratęsusį Briuselio "Anderlecht", o "Liverpool" namuose nepaisant gausybės neišnaudotų progų sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Sevilijos "Betis" ir išsaugojęs pirmą vietą grupėje pratęs nugalėtojų titulo gynybą.

Triuškinamą laimėjimą keturių įvarčių persvara iškovojo ir kitas Milano klubas "Inter", savo aikštėje nepasigailėjęs Bratislavos "Artmedia" komandos bei užsitikrinęs pirmąją vietą H grupėje. "Inter" ekipos, kurios startinėje sudėtyje nebuvo nei vieno italo, įvarčių sąskaitą atidarė portugalas Luišas Figo, o toliau aikštėje vyko formą atgavusio brazilo Adriano šou - pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą jis smūgiu kaire koja pasiuntė kamuolį į vartus ir nutraukė tris mėnesius trukusią savo įvarčių "sausrą" lygoje, sužaidus beveik valandą įmušęs iš arti pelnė antrą įvartį, o 74 minutę savo firminiu smūgiu iš toli pasižymėjo trečią kartą.

"Artmedia" pralaimėjimas leido į antrą poziciją pakilti Glazgo "Rangers" komandai, Portugalijoje išsigelbėjusiai nuo pralaimėjimo prieš "Porto" - šeimininkai pirmavo, kai įpusėjus antrajam kėliniui Lisandro Lopezas išvedė savo ekipą į priekį smūgiu galva, bet likus žaisti septynioms minutėms jaunasis R.McCormackas įrideno kamuolį į vartus ir rezultatą išlygino. Taigi svarbų tašką iškovojęs "Rangers" prieš paskutinį turą, kuriame susitiks su "Inter", turi atitinkamai vienu ir dviem taškais daugiau už "Artmedia" ir "Porto" ekipas, turėsiančias žutbūtinėje dvikovoje susikauti tarpusavyje.

Turnyrinė lentelė

Trečiadienio rungtynių statistika

E grupė

"%c00148" 0 - 4 "%c00062"
16` [0 - 1] Andriy Shevchenko
52` [0 - 2] Andriy Shevchenko
70` [0 - 3] Andriy Shevchenko
76` [0 - 4] Andriy Shevchenko

"%c00015" 3 - 0 "%c00128"
18` [1 - 0] Levan Kobiashvili (11m.)
72` [2 - 0] Levan Kobiashvili
79` [3 - 0] Levan Kobiashvili (11m.)

F grupė

"%c00217" 1 - 1 "%c00131"
25` [0 - 1] Rivaldo
88` [1 - 1] Thorstein Helstad

85` Anastasios Pantos ("Olympiacos") pašalintas iš aikštės

"%c00003" 1 - 1 "%c00055"
41` [1 - 0] Jose Maria Guti
72` [1 - 1] John Carew

G grupė

"%c00045" 0 - 0 "%c00097"

"%c00126" 0 - 2 "%c00042"
8` [0 - 1] Hernan Crespo
15` [0 - 2] Ricardo Carvalho

H grupė

"%c00037" 4 - 0 "%c00268"
28` [1 - 0] Luis Figo
41` [2 - 0] Adriano
59` [3 - 0] Adriano
74` [4 - 0] Adriano

"%c00109" 1 - 1 "%c00121"
60` [1 - 0] Lisandro Lopez
83` [1 - 1] Ross McCormack