Bilbao "Athletic" krizė tęsiasi © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijoje buvo sužaisti "La Ligos" 12 turo susitikimai. Pergales iškovojo Vitorijos "Alaves", "Valencia", "Malaga", Vigo "Celta", La Korunijos "Deportivo" ir Barselonos "Espanyol" klubai.

Itin sunkiai pergalę iškovojo 2004 metų čempionė "Valencia", vienintelio 81 minutę saugo Vicente`s įvarčio dėka svečiuose įveikusi "Cadiz" vienuolikę. Pirmajojo kėlinio pabaigoje rungtynių teisėjas neįskaitė Jonathano ranka įmušto įvarčio. 65 minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas Ispanijos rinktinės ir "Valencia" gynėjas Carlosas Marchena, tačiau netrukus iš karto raudoną kortelę už šiurkščią pražangą prieš saugą Rufete gavo "Cadiz" puolėjas Oli. Jėgoms vėl išsilyginus pergalingą įvartį 81 minutę precizišku baudos smūgiu įmušė Ispanijos rinktinės saugas Vicente.

Toliau tęsiasi Bilbao "Athletic" krizė. Neseniai pakeitusi trenerį baskų ekipa šįkart 2-0 namuose 36 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje nusileido Vitorijos "Alaves" futbolininkams. Brazilas Nene pasinaudojęs klaida gynyboje išvedė svečius į priekį jau 7 rungtynių minutę. Nors netrukus puolėjo Ismaelio Urzaizo galva smūgiuotas kamuolys atšoko nuo "Alaves" vartų virpsto, o 83 minutę baskai galėjo išlyginti rezultatą po to, kai teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį už Jandro žaidimą ranka, tačiau baudinio mušti stojęs saugas Francisco Yeste smūgiavo virš vartų. Už tai juos nubaudė ir pergalę 90 minutę užtvirtino Rodolfo Bodipo, į vartus pasiuntęs Nene skersuotą kamuolį.

Kiek netikėtai dideliu rezultatu "Malaga" įveikė aukščiau turnyrinėje lentelėje esantį San Sebastiano "Real Sociedad" klubą. Tris įvarčius be atsako per 15 antrojo kėlinio minučių įmušė C.Navas, A.Hidalgo ir Edgaras, ir tik 80 minutę rezultatą sušvelninti pavyko svečių puolėjui Oscarui de Paulai.

Tuo tarpu prieš šį turą priešpaskutinėje turnyrinės lentelės vietoje buvęs Barselonos "Espanyol" įtikinamai 2-0 įveikė šiemet neįspūdingai žaidžiančią "Mallorca" vienuolikę. Įvarčius pirmojo kėlinio pabaigoje įmušė Raulis Tamudo, realizavęs paties uždirbtą vienuolikos metrų baudinį, ir Luisas Garcia, vienu lietimu į vartus nukreipęs puikiai Ivano de la Penos perduotą kamuolį. "Mallorca" viltys iškovoti bent tašką žlugo 86 minutę, kuomet iš aikštės už kalbas buvo išvarytas italas Cristiano Doni.

Intriguojančioje dvikovoje po metų pertraukos į "La Ligą" sugrįžusi Vigo "Celta" namuose 2-1 įveikė Madrido "Atletico" vienuolikę. Šeimininkai į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje, kuomet iš vartų išbėgęs Leo Franco nesugebėjo atimti kamuolio iš rezultatyviausio "Celta" žaidėjo Fernando Baiano, kuris antruoju bandymu pasiuntė kamuolį į vartus. Antrajame kėlinyje sužaidus 8 minutes įvartį baudos smūgiu iš 25 metrų įmušė urugvajietis Nestoras Fabianas Canobbio. Nors netrukus Ispanijos rinktinės gynėjas Antonio Lopezas sušvelnino rezultatą ir grąžino intrigą rungtynėse, svečiams neužteko pagrindinio laiko ir penkių teisėjo pridėtų minučių tam, kad iškovotų bent tašką. Po šios pergalės "Celta" šoktelėjo į trečią vietą turnyrinėje lentelėje, už kurią suteikiamas kelialapis į UEFA Čempionų lygoje, kurioje "Celta" žaidė prieš dvejus metus.

Paskutinėse dvylikto turo rungtynėse, kurios vyko vėlai vakare, La Korunijos "Deportivo" svečiuose be didesnių problemų 0-3 susidorojo su Santandero "Racing" ekipa. Svečiai į priekį išsiveržė 16 rungtynių minutę, kuomet Diego Tristanas į vartus nukreipė gynėjo Joano Capdevilos skersuotą kamuolį. Antrojo kėlinio pradžioje rezultatą tiksliu baudos smūgiu padvigubino Pedro Munitis, o galutinį tašką rungtynėse 73 minutę padėjo urugvajietis Sebastian Taborda, griūdamas galva į vartus nukreipęs Juano Carloso Valerono skersuotą kamuolį.

Šis pralaimėjimas pratęsė "Racing Santander" nelaimėtų rungtynių seriją iki 8, tačiau "Deportivo" tapo pirmąja ekipa šiame sezone, kuriai pavyko įmušti net tris įvarčius į "Racing Santander" vartus. Prieš tai per vienuolika turų Santandero futbolininkai buvo praleidę vos 8 įvarčius - už juos mažiau yra praleidę tik "Sevilla" futbolininkai, kamuolį iš savo vartų traukę vos 6 kartus.

Turnyrinė lentelė

Sekmadienio statistika

"%c00253" 0 - 1 "%c00004"
81` [0 - 1] Vicente

65` iš aikštės išvarytas Carlosas Marchena ("Valencia")
76` iš aikštės išvarytas Oli ("Cadiz")

"%c00039" 0 - 2 Vitorijos "%c00252"
7` [0 - 1] Nene
90` [0 - 2] Rodolfo Bodipo

"%c00106" 3 - 1 San Sebastiano "%c00091"
62` [1 - 0] Cesar Navas
74` [2 - 0] Antonio Hidalgo
77` [3 - 0] Edgar
80` [3 - 1] Oscar de Paula

Barselonos "%c00102" 2 - 0 "%c00021"
40` [1 - 0] Raul Tamudo (11 m.)
42` [2 - 0] Luis Garcia

Vigo "%c00020" 2 - 1 "%c00017"
27` [1 - 0] Fernando Baiano
54` [2 - 0] Nestor Fabian Canobbio
61` [2 - 1] Antonio Lopez

"%c00005" 0 - 3 La Korunijos "%c00089"
16` [0 - 1] Diego Tristan
51` [0 - 2] Pedro Munitis
73` [0 - 3] Sebastian Taborda