28 turas: "CSKA" priartėjo prie čempionų titulo © Eurofootball.lt
Rusijos pirmenybėse savaitgalį vyko 28-ojo turo varžybos, po kurių čempionato lyderis "CSKA" įgijo keturių taškų pranašumą prieš persekiotojus atsidūrė per žingsnį nuo čempionų titulo, o kova dėl vietų Europos turnyruose dar labiau paaštrėjo - į antrą Čempionų lygos kelialapį pretenduoja po lygiai taškų turintys "Spartak" ir "Lokomotiv", tuo tarpu "Rubin" nugalėjo "Zenit" klubą ir aplenkė jį kovoje dėl patekimo į UEFA taurę.

Užtikrintai link aukso medalių žengiančio Maskvos "CSKA" kartu su D.Šemberu varžovu šį kartą buvo vienas iš lygos autsaiderių "Rostov". "Armiečiai" ilgai nelaukė ir jau pirmajame kėlinyje po J.Žirkovo ir V.Love įvarčių užsitikrino dviejų įvarčių persvarą, tad antrojo kėlinio viduryje M.Buznikino pelnytas įvartis jau nieko nebelėmė.

Skirtingai nei pastoviai gerą formą demonstruojantis "CSKA", nugalėtojų titulą vis dar ginantis Maskvos "Lokomotiv" toliau rungtyniauja pastoviai nesėkmingai - sostinės klubas susitiko su "Saturn" ir ketvirtas rungtynes iš eilės baigė lygiosiomis bei pratęsė septynių rungtynių be pergalių seriją.

Eilinis "geležinkeliečių" suklupimas juos ne tik atitolino nuo lyderio "CSKA", bet ir leido taškais susilyginti Maskvos "Spartak" ekipai, išvykoje rezultatu 3-1 įveikusiai Jaroslavlio "Shinnik". Sekančiame ture "Spartak" susitiks su "Saturn", "Lokomotiv" žais prieš "Terek", o paskutiniose ir lemiamose rungtynėse, kurios ir turėtų nulemti, kuri iš komandų užims antrąją vietą, jos susitiks tarpusavyje.

Keturiais taškais nuo antrą poziciją besidalijančių klubų atsilieka Kazanės "Rubin", svarbiame susitikime Sankt Peterburge įveikęs vietos "Zenit" ir aplenkęs jį dviem taškais. Vienintelį įvartį nugalėtojams 56 minutę pelnė V.Bairamovas. Tuo tarpu šeštą vietą užimanti "Moskva" nepasinaudojo galimybe pakilti aukščiau, nes sostinės derbyje dviejų įvarčių persvara nusileido "Torpedo" klubui.

Samaros "Krylja Sovetov" savo aikštėje minimalia persvara įveikė Permės "Amkar" ir praktiškai užsitikrino vietą kito sezono "Premier" lygoje, tuo tarpu Vladikaukazo "Alania" dar neprarado vilties po pergalės autsaiderių dvikovoje prieš Grozno "Terek", kuris nebeturi net teorinių šansų.

Antrą pralaimėjimą iš eilės į savo sąskaitą buvo priverstas įsirašyti Maskvos "Dinamo", dramatiškose varžybose nusileidęs Tomsko "Tom" ekipai. Svečiai pirmavo po dviejų legionierių iš Portugalijos įvarčių, bet po pertraukos šeimininkai ne tik išlygino rezultatą, bet paskutinę minutę dar ir išplėšė pergalę.

Turnyrinė lentelė

28 turo rezultatai

"%c00075" 1 - 1 "%c00111"
36` [0 - 1] Jean Fereira
50` [1 - 1] Diniyar Bilyaledinov

R.Džiaukštas ("Saturn") žaidė visas rungtynes

"%c00076" 1 - 3 "%c00114"
23` [0 - 1] Vladimir Bystrov
25` [0 - 2] Roman Pavlyuchenko
79` [1 - 2] Sergey Chernogaev
90` [1 - 3] Roman Pavlyuchenko

I.Dedura ("Spartak") aikštėje nepasirodė

"%c00112" 2 - 0 "%c00118"
43` [1 - 0] Konstantin Zyryjanov
61` [2 - 0] Igor Semshov

M.Samusiovas ("Torpedo") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00073" 0 - 1 "%c00074"
56` [0 - 1] Vladimir Bairamov

R.Poškus ("Zenit") žaidė nuo 79 minutės, O.Buitkus ("Rubin") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00221" 3 - 2 "%c00110"
8` [0 - 1] Migel Danni
37` [0 - 2] Cicero Sanches
51` [1 - 2] Branislav Krunic
61` [2 - 2] Denis Kiseliov
88` [3 - 2] Denis Kiseliov

A.Skerla ("Tom") žaidė visas rungtynes, A.Gedgaudas ("Tom") rungtynėms registruotas nebuvo, Ž.Karčemarskas ("Dinamo") aikštėje nepasirodė

"%c00113" 1 - 0 "%c00120"
44` [1 - 0] Baba Adamu

N.Barasa ("Krylja") ir A.Jankauskas ("Amkar") aikštėje nepasirodė

"%c00152" 1 - 2 "%c00117"
21` [0 - 1] Georgi Bazajev
59` [0 - 2] Spartak Gognijev
82` [1 - 2] Mussa Mazajev

D.Žutautas ("Alania") aikštėje nepasirodė

"%c00072" 2 - 1 "%c00115"
20` [1 - 0] Yuri Zhirkov
25` [2 - 0] Vagner Love
58` [2 - 1] Maksim Buznikin