"Juventus" laimėjo "Italijos derbį" ir išlieka nesuklupęs © Eurofootball.lt
Italijos "Serie A" pirmenybėse savaitgalį vyko šeštojo turo susitikimai. Toliau be suklupimų žengia čempionato lyderis, nugalėtojų titulą ginantis Turino "Juventus", šį kartą taip vadinamame Italijos derbyje laimėjęs prieš Milano "Inter" klubą. Pirmą nesėkmę patyrė "Livorno", nusileidęs "Fiorentina" ekipai, kuri kartu su "Milan" dalinasi 2-3 pozicijomis.

Visus septynis susitikimus Italijos čempionate ir Čempionų lygoje šį sezoną laimėjusi "Juve" namuose priėmė "Inter" klubą, kuriam pergalė šiose rungtynėse būtų leidusi pakilti į pirmą vietą. Visgi stadione esant ne itin geroms oro sąlygomis iniciatyvą turėjo šeimininkai, kurie ir išsiveržė į priekį po baudos smūgio galva pasižymėjus prancūzui D.Trezeguet.

34 minutę Turino ekipa rezultatą padvigubino - W.Samuelis pargriovė Z.Ibrahimovičių, ir skirtą baudos smūgį puikiai realizavo čekas P.Nedvedas. Vėliau "Juve" treneris F.Capello buvo priverstas išnaudoti visus keitimus dėl žaidėjų patirtų traumų, tačiau šeimininkų klubas atsilaikė prieš "Inter" išpuolius ir iškovojo svarbią pergalę.

Trečią pergalę iš eilės pasiekė "Milan" klubas, šį kartą prieš "Reggina" laimėjęs tik gynėjo P.Maldini dviejų įvarčių rungtynių pradžioje dėka. Labiausiai patyrusiam "Serie A" žaidėjui tai buvo pirmasis kartas, kai jam per mačą pavyko įmušti du kartus, tuo tarpu svečių ekipai pagudos įvartį paskutinę minutę pelnė S.Cavalli.

Įnirtingai klostėsi Tuskanijos derbis, kuriame "Fiorentina" žaidė su "Livorno" ir nugalėjo rezultatu 3-2. 16 minutę svečių komanda neteko iš aikštės dėl ginčų su teisėju pašalinto lyderio C.Lucarelli, ir neužilgo "Fiorentina" puolėjas L.Toni išvedė savo ekipą į priekį, o dar už kelių minučių rezultatą padvigubino M.Jorgensenas. Sužaidus valandą trečią įvartį pelnė G.Pazzini, ir kaip vėliau paaiškėjo jis buvo lemiamas, "Livorno" rungtynių pabaigoje įmušė du įvarčius per tiek pat minučių.

Staigmena užfiksuota Romoje, kur vietos klubas permainingame ir dramatiškame mače netikėtai nusileido dešimtyje pusę antrojo kėlinio žaidusiai "Siena" ekipai. Svečius pirmame kėlinyje į priekį išvedė P.Negro, po pertraukos R.Taddei rezultatą išlygino, bet netrukus E.Chiesa jį vėl persverė Sienos klubo naudai. Likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos rezultatą dar kartą išlygino C.Panucci, tačiau paskutinę minutę "Roma" futbolininkams nubėgus į puolimą pergalę svečiams išplėšė F.Colonnese. Įdomu tai, kad visus tris įvarčius "Siena" komandai įmušė buvę "Roma" miesto priešininkų "Lazio" klubo žaidėjai.

Tiesa pačiam "Lazio" sekėsi irgi nekaip - Romos ekipa išvykoje turėjo pripažinti triuškinamą atsigavusio "Udinese" pranašumą. Namų komandą į priekį išvedė neseniai kontraktą su klubu pratęsęs V.Iaquinta, kuris uždirbo abejotiną 11 metrų baudinį ir pats jį realizavo, o vėliau svečių pasipriešinimą galutinai palaužė D.Di Michele ir V.Candela įvarčiai.

Į ketvirtą poziciją pakilo Genujos "Sampdoria", varžovų aikštėje sutriuškinusi "Messina" klubą. Abi komandos neišnaudojo 11 metrų baudinių, tačiau tiksliau visgi sužaidė svečiai, kuriems du įvarčius pelnė E.Bonazzoli, po vieną pridėjo F.Flachi ir M.Borriello. Siciliečių gretose pasižymėjo G.D`Agostino.

Tęsiasi sezono pradžioje prastai atrodžiusio "Empoli" gera forma - šį kartą lygos naujokas Sicilijoje mače prieš "Palermo" sugebėjo atsitiesti po praleisto įvarčio ir netgi pirmavo, bet šeimininkams pavyko išlyginti santykį ir iškovoti tašką. Su nauju treneriu atsigavo ir "Lecce", namuose sutriuškinusi "Cagliari".

Aukščiausioje Italijos lygoje debiutavęs "Ascoli" toliau įrodinėja, kad nebus lengvu grobiu ir dabar netgi iškovojo pirmą sezono pergalę įveikdamas "Parma" ekipą, nors iš pradžių ir turėjo vytis varžovus. Nulinėmis lygiosiomis baigėsi Veneto regiono komandų derbis "Chievo" ir "Treviso", o tai leido pastarajam klubu į savo sąskaitą įsirašyti pirmą istorijoje tašką "Serie A".

6 turo rezultatai

"%c00068" 0 - 0 "%c00263"

"%c00063" 3 - 0 "%c00019"
52` [1 - 0] Vincenzo Iaquinta (11m.)
81` [2 - 0] Antonio Di Natale
90` [3 - 0] Vincent Candela

"%c00262" 3 - 1 "%c00029"
20` [0 - 1] Andrea Pisanu
28` [1 - 1] Sasa Bjelanovic
33` [2 - 1] Pasquale Foggia
78` [3 - 1] Sasa Bjelanovic

84` Domenico Morfeo ("Parma") pašalintas iš aikštės

"%c00143" 3 - 2 "%c00213"
27` [1 - 0] Luca Toni
35` [2 - 0] Martin Jorgensen
60` [3 - 0] Giampaolo Pazzini
86` [3 - 1] Fabio Galante
88` [3 - 2] Stefano Morrone

16` Cristiano Lucarelli ("Livorno") pašalintas iš aikštės

"%c00061" 3 - 0 "%c00216"
8` [1 - 0] Axel Cedric Konan
14` [2 - 0] Alex Pinardi
69` [3 - 0] Cristian Daniel Ledesma

"%c00214" 1 - 4 "%c00070"
45` [0 - 1] Francesco Flachi
63` [0 - 2] Emiliano Bonazzoli
75` [0 - 3] Marco Borriello
77` [1 - 3] Gaetano D`Agostino
90` [1 - 4] Emiliano Bonazzoli

"%c00062" 2 - 1 "%c00081"
5` [1 - 0] Paolo Maldini
20` [2 - 0] Paolo Maldini
90` [2 - 1] Simone Cavalli

"%c00200" 2 - 2 "%c00085"
7` [1 - 0] Andrea Caracciolo
9` [1 - 1] Francesco Tavano
42` [1 - 2] Francesco Tavano
54` [2 - 2] Stephen Ayodele Makinwa

"%c00028" 2 - 3 "%c00080"
17` [0 - 1] Paolo Negro
46` [1 - 1] Rodrigo Taddei
54` [1 - 2] Enrico Chiesa
86` [2 - 2] Christian Panucci
90` [2 - 3] Francesco Colonnese

58` Simone Vergassola ("Siena") pašalintas iš aikštės

"%c00038" 2 - 0 "%c00037"
22` [1 - 0] David Trezeguet
34` [2 - 0] Pavel Nedved