U-17 Pasaulio čempionais tapo jaunieji meksikiečiai © Eurofootball.lt
Meksikos rinktinė įmušė du įvarčius per dvi minutes ir šventė triuškinančią pergalę 3-0 prieš čempionės titulą gynusią Brazilijos rinktinę Pasaulio U-17 čempionato finale, vykusiame Peru.

Rezultatyviausias turnyro žaidėjas Carlosas Vela smūgiu galva išvedė meksikiečius į priekį 31-ą minutę, o už dviejų minučių gražiu smūgiu rezultatą padvigubino Omaras Esparza.

Pergalę 86 minutę užtvirtino Everas Guzmanas, individualiu reidu ir precizižku užbaigimu sulaukęs žiūrovų ovacijų.

16-os komandų turnyre iškovota taurė Meksikai buvo pirmoji bet kokiame FIFA rengiamų turnyrų lygyje. Ši pergalė nutraukė Brazilijos dominavimą - ši Pietų Amerikos valstybė laimėjo paskutinius tris turnyrus.

Geriausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas Brazilijos rinktinės lyderis Andersonas, antrą vietą geriausio žaidėjo rinkimuose užėmė meksikietis, praeityje žymaus Brazilijos futbolininko Zizinho sūnus, "Barcelona" priklausantis ir "kairiakoju Ronaldinho" vadinamas Giovannis dos Santosas, o trečias liko turkas Nuri Sahinas.

Rezultatyviausio turnyro žaidėjo titulą pelnė Meksikos rinktinės atakų lyderis Carlosas Vela, o antrą ir trečią vietas pasidalino Turkijos atstovai Nuri Sahinas ir Tevfikas Kose, abu pelnę po keturis įvarčius ir atlikę po du rezultatyvius perdavimus.

Verta paminėti, jog šiame turnyre pirmą kartą buvo panaudotas "protingas kamuolys". Šiame kamuolyje įmontuota mikroschema praneša teisėjams, ar kamuolys kirto vartų liniją.

FIFA prezidentas Seppas Blatteris teigė, jog išanalizavus šio turnyro "protingo kamuolio" rezultatus ir dar jį išbandžius žiemą vyksiančiame Pasaulio klubų čempionate Japonijoje, ši technologija gali būti panaudota ir kitamet Vokietijoje vyksiančiame Pasaulio čempionate.