1 turas: Nesėkmingas "Marseille" startas © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį pirmoji iš galingųjų Europos lygų savo naująjį sezoną pradėjo Prancūzijos "Ligue 1". Penktadienį ir šeštadienį buvo sužaisti devyneri pirmojo turo susitikimai. Mačas tarp naujoko "%c00098" ir čempionų titulą ginsiančio "%c00055" vyks sekmadienį vėlai vakare.

Pirmoje naujojo sezono dvikovoje sostinės "P.S.G" net 4-1 sutriuškino "Ligue 1" vidutiniokus "Metz", taip patvirtindami specialistų prognozes, jog būtent Paryžiaus ekipa šį sezoną turėtų būti viena iš pretendenčių atimti čempionų titulą iš "Lyon". Verta paminėti, jog pirmąjį pirmenybių įvartį jau 5-ąją rungtynių minutę pelnė tik šią vasarą iš "Auxerre" į "P.S.G" perėjęs Bonaventure Kalou.

Pergalę pirmąjąme čempionato ture iškovojo ir dar vienas pirmenybių favoritas "Monaco" klubas. Kunigaikštystės ekipa išvykoje naujoko Oliverio Kapo įvarčio dėka 0-1 palaužė tik šį sezoną į "Ligue 1" iškopusią "Nancy" ekipą.

Kitas "Ligue 1" naujokas "Troyes" savo pasirodymą aukščiausiame Prancūzijos futbolo divizione pradėjo lygiosiomis 1-1 su buvusiu lietuvio Edgaro Jankausko klubu "Nice".

Nesėkmingai naująjį sezoną pradėjo vienu favoritų laikytas "Marseille" klubas, kuris netikėtai namuose 0-2 turėjo pripažinti "Bordeaux" pranašumą. Po rungtynių "Marseille" treneris teigė, jog nesitikėjo tokio rezultato ir yra nusivylęs savo ekipos žaidimu. Tuo tarpu "Bordeaux" strategas ir žaidėjai po puikaus pirmenybių starto neslėpė savo džiaugsmo.

Nepaisant gan pesimistiškų ekspertų prognozių sėkmingai čempionate startavo ir praėjusį sezoną antrąją vietą užėmęs "Lille" klubas, namuose minimalia persvara įveikęs UEFA Taurėje žaisiantį "Rennes". Vienintelį rungtynių įvartį 38-ąją minutę pelnė Jeanas Makounas.

Įdomus susitikimas vyko Sošo mieste, kur vietos "Sochaux" 0-1 nusileido "Toulouse" vienuolikei, o vienintelį mačo įvartį įmušė būtent iš "Sochaux" šią vasarą perėjęs brazilas Francileudo Santosas.

Turnyrinė lentelė

Visi pirmojo turo rezultatai:

"%c00023" 4 - 1 "%c00096"
5' [1 - 0] Bonaventure Kalou
38' [2 - 0] Edouard Cisse
49' [3 - 0] Jerome Rothen
68' [3 - 1] Jung Hwan Ahn
80' [4 - 1] Christophe Landrin

"%c00071" 0 - 2 "%c00064"
16' [0 - 1] Julien Faubert
87' [0 - 2] Pierre Ducasse

54' Frederic Dehu ("Marseille") pašalintas iš aiksštės

"%c00094" 1 - 0 "%c00067"
38' [1 - 0] Jean Makoun

"%c00254" 0 - 1 "%c00036"
68' [0 - 1] Olivier Kapo

75' Elie Kraupi ("Nancy") pašalintas iš aikštės
90' Michael Chretien ("Nancy") pašalintas iš aiksštės

"%c00066" 2 - 0 "%c00093"
4' [1 - 0] Gilles Yapi-Yapo
7' [2 - 0] Luigi Glombard

"%c00090" 1 - 1 "%c00255"
34' [1 - 0] Marama Vahirua
50' [1 - 1] Sebastien Dallet

78' Karl Tourenne ("Troyes") pašalintas iš aikštės

"%c00146" 0 - 0 "%c00026"

"%c00065" 0 - 1 "%c00092"
15' [0 - 1] Francileudo Santos

"%c00034" 0 - 0 "%c00025"

39' Omar Kaalabane ("Auxerre") pašalintas iš aikštės
87' Mickael Pagis ("Strasbourg") pašalintas iš aikštės