Vilniaus "Žalgiris" namuose nusileido rumunams © Eurofootball.lt
Intertoto taurėje kovojantis Vilniaus "%c00032" nesėkme pradėjo ketvirtą turnyro etapą. Sostinės ekipa pirmajame pusfinalio mače namuose 1-2 nusileido Klužo "Ecomax" klubui iš Rumunijos, kuris lietuviams atrodo neįveikiamas - šiam varžovui pirmajame etape du kartus pralaimėjo ir kitas Vilniaus klubas "Vėtra".

"Žalgiris" 1 - 2 "Ecomax"
36' [0 - 1] Cristian Dan
75' [1 - 1] Aleksandr Osipovič
79' [1 - 2] Adrian Anca

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė atsargiai ir pavojingesnių progų nesukūrė, aikštėje vyko kietas žaidimas ir futbolininkams nemažai laiko teko praleisti ant žolės susiemus už sužeistų vietų.

Sužaidus penkiolika minučių progą turėjo V.Lemežis, tačiau jis kiek per ilgai ruošėsi smūgiui ir gynėjams pavyko likviduoti pavojų. Praėjus pusvalandžiui "Ecomax" įmušė įvartį, bet jis buvo neįskaitytas, nes kamuolys buvo jau išėjęs už aikštės ribų.

Svečiai į priekį išsiveržė 36-ąją minutę - C.Danas atsidūrė baudos aikštelėje ir smūgiu iš maždaug 13 metrų pasiuntė kamuolį į vartus. Komandos išėjo ilsėtis švieslentėje degant Rumunijos ekipos persvarą rodantiems skaičiams.

Antrąjį kėlinį kaip ir pridera žalgiriečiai pradėjo atakomis - iš pradžių po kampinio T.Gražiūno smūgį galva atrėmė vartininkas, vėliau kamuolys kartu su vartininku atsidūrė rumunų vartuose, bet šiame epizode prasižengė Vilniaus ekipos žaidėjas.

"Žalgiris" bandė toliau atakuoti ir tada atsirado spragų gynyboje - vienas prieš vieną išbėgęs rumunas apsivarė M.Malinauską, tačiau kiek per toli atsileido kamuolį į priekį ir į gynybą suspėjo sugrįžti Mikuckis, atmušęs kamuolį nuo tuščių vartų. Netrukus "Ecomax" vienoje atakoje kelis kartus smūgiavo į Vilniaus ekipos vartus ir šeimininkams pavyko apsiginti tik sekmės bei bendrų vartininko ir gynėjo pastangų dėka.

Įpusėjus kėliniui A.Osipovičiaus įvartis po perdavimo iš krašto buvo neįskaitytas dėl nuošalės, bet "Žalgiris" už dešimties minučių dar kartą sužaidė panašiai, tik šį kartą be taisyklių pažeidimo, ir gavęs kamuolį iš Maksimovičiaus bei suklaidinęs vartininką Osipovičius išlygino rezultatą.

Vis dėlto "Ecomax" neužilgo pavyko persvarą atstatyti - už pražangą baudos aikštelėje į "Žalgirio" vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, ir nors jį atremti sugebėjo Malinauskas, jis negalėjo sustabdyti prie kamuolio suskubusio A.Ancos, kuris iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

Mačo pabaigoje šeimininkai pakilo į paskutinį šturmą, bet vienas prieš vartininką iššokęs Osipovičius nesugebėjo suvaldyti kamuolio, savo galimybių neišnaudojo ir rumunai. "Žalgiris" pralaimėjo, tad prieš atsakomąjį susitikimą išvykoje turi labai sunkią užduotį.