"Kaunas" garbingai pasipriešino galingajam "Liverpool" © Eurofootball.lt
Antradienį Kaune vyko antrojo UEFA Čempionų Lygos atrankos etapo rungtynės, kuriose Lietuvos čempionas FBK "Kaunas" garbingai pasipriešino galingiausiam praėjusio sezono Europos klubui "Liverpool".

S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 8300 žiūrovų
FBK "%c00030" 1 - 3 "%c00045"
21' [1 - 0] Giedrius Barevičius
27' [1 - 1] Djibrill Cisse
30' [1 - 2] Jamie Carragher
54' [1 - 3] Steven Gerrard (iš 11m.)

"Kaunas": Kurskis; Bagužis, Zelmikas, Manchkhava, Kančelskis; Pacevičius (45' Petrenko), Barevičius (71' Papečkys), Poderis, Tamošauskas (87' Mačiulis); Rimkevičius, Klimek

"Liverpool": Reina; Josemi, Carragher, Hyypia, Riise; Potter (63' Garcia), Gerrard (60' Sissoko), Alonso, Zenden; Cisse, Crouch (75' Morientes)

Nors prieš rungtynes aiškiais mačo favoritais buvo laikomi "Liverpool" futbolininkai, tačiau "Kaunas" aktyviai pradėjo susitikimą, neleisdamas anglams perimti iniciatyvos. Kauniečiai užtikrintai žaidė gynyboje ir pavojingai kontraatakavo.

Po vienos tokių kontraatakų %p02736 prasiveržė dešiniuoju kraštu, suklaidino "Liverpool" gynėją ir sėkmingai perdavė kamuolį Giedriui Barevičiui (%p02627), kuris visų Kauno Dariaus ir Girėno stadione susirinkusiu sirgalių džiaugsmui nuginklavo anglų vartininką ir išvedė savo ekipą į priekį.

Vistik Kaunas po įmušto įvarčio šiek tiek sutriko ir pradėjo klysti gynyboje, kuo tuojau pat pasinaudojo "Liverpool" - 27-ąją minutę po naujoko Peterio Croucho perdavimo galva Kauno" gynėjas Mindaugas Bagužis nesugebėjo sulaikyti Djibrillo Cisse ir šis pasiuntė kamuolį į Eduardo Kurskio ginamus vartus.

Dar po trijų minučių sėkmingai kampinį pakėlė "Liverpool" kapitonas Stevenas Gerrardas (%p02014), po kurio perdavimo galva tiksliai smūgiavo svečių ekipos gynėjas Jamie Carragheris (%p02019).

Rezultatui tapus 1-2 "Kaunas" vėl šiek tiek suaktyvino žaidimą ir turėjo keletą progų išlyginti rezultatą. Bene ispūdingiausia lietuvių ataka buvo antrojo kėlinio pabaigoje, kuomet po puikaus perdavimo efektingai, tačiau šiek tiek netiksliai smūgiavo Eimantas Poderis.

Kėliniui artėjant į pabaigą dar vieną šimtaprocentinę galimybę pasižymėti turėjo D. Cisse, tačiau jo smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos išmušė Irmantas Zelmikas.

Antrąjį kėlinį vėl aktyviau pradėjo "Liverpool" ir nesužaidus nė dešimties minučių M.Bagužis baudos aikštelėje pargriovė "Liverpool" futbolininką, o paskirtą 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo S.Gerrardas, taip įmušdamas šeštąjį savo įvartį Čempionų Lygos atrankoje per trejas rungtynes.

Per likusį rungtynių laiką nei vienai nei kitai ekipai pasižymėti nepavyko, tad rungtynės taip ir baigėsi rezultatu 1-3, kuris reiškia, jog FBK "Kaunas" garbingai pasipriešino tituluotajam "Liverpool" klubui, ne tik išvengdamas sutriuškinimo, tačiau ir įmušdamas įvartį į anglų vartus.

Po rungtynių "Kauno" treneris Aleksandras Piskariovas teigė, jog yra patenkintas savo ekipos pasirodymu.

"Parodėme viską, ką galėjome. Aišku, jie yra gera komanda, kiekvienas jų keitimas tik stiprina komandą. Buvo labai sunku, ypač per paskutines 15 minučių.", - kalbėjo "Kauno" strategas.

Tuo tarpu Rafaelis Benitezas po mačo teigė, jog visą laiką tikėjo savo ekipa ir džiaugiasi pasiektu rezultatu.

"Svarbiausia man yra rezultatas. Galėjome įmušti dar keletą įverčių tačiau mums nepasisekė. Po praleisto įvarčio buvau šiek tiek susirūpinęs, tačiau nei minutei nesilioviau tikėti savo komanda", - sakė Benitezas. - "Prieš šias rungtynes apie Lietuva ir šios šalies futbolą nežinojau ničnieko, tačiau dabar jau turiu šiek tiek žinių. Kalbant apie kauniečių žaidimą geriausią įspūdį man paliko "Kauno" saugai ir puolėjai."