Straipsnis: Rafos silpnybė © Eurofootball.lt
Buvęs Anglijos nacionalinės futbolo rinktinės treneris Terry Venables labai mėgo vartininkus, kitas garsus treneris anglas George’as Grahamas mėgo vidurio gynėjus, o praėjusio sezono UEFA Čempionų Lygos nugalėtojų „Liverpool“ strategas ispanas Rafaelis Benitezas turi silpnybę... krašto saugams.

Jei tiksliau, kairiojo krašto atakuojantiems saugams. Prie Harry Kewello, Luiso Garcia’os, Stepheno Warnocko bei Johno Arne Riise’o ispanas įsigijo Marką Gonzalezą ir Boudewijną Zendeną. Jei ateitų dar ir portugalas Luišas Figo, R.Benitezas savo dispozicijoje turėtų net septynis kairiajame krašte žaisti galinčius saugus.

Buvusiame R.Benitezo klube, „Valencia“, klubo taryba smarkiai kontroliavo veiksmus žaidėjų rinkoje. Kartą kiek įpykęs dėl naujo pirkinio Rafa žurnalistams pareiškė: „Prašiau sofos, o jie nupirko man šviestuvą“. Žinoma, ši metafora buvo skirta pabrėžti tarybos nenorą pirkti puolėjų.

Neturėdamas pakankamo lygio dešiniojo krašto saugų R.Benitezas rizikuoja tapti priklausomas nuo kairiojo krašto net labiau nei Londono „Arsenal“. Ši problema tik dar labiau gali paaštrėti, jei klubą paliks dešiniojo krašto saugas A.Nunezas. O tai – labai tikėtinas įvykis, kadangi būtent apie tai prieš porą dienų prakalbo Rafa. Benitezas pasakė savo tautiečiui, kuris pernai „Liverpool“ sudėtyje pasirodė 27 rungtynėse ir pelnė vieną įvartį, jog jam jau ieškoma naujo klubo.

Tačiau Benitezo krašto saugų koziris yra universalumas. Kitą sezoną Garcia greičiausiai daugiau žais aikštės centre (panašiai kaip Kewellas šių metų UEFA Čempionų Lygos finale). Warnockas ir Riise gali žaisti kairiajame gynybos krašte, nors verta paminėti, jog Norvegas, žaisdamas saugų grandyje, praėjusiame sezone neabejotinai buvo vienas geriausių Liverpulio ekipos žaidėjų. Net ir Zendenas, žaidęs kairiuoju gynėju, dešiniojo krašto bei vidurio saugu, tikrai nėra pats universaliausias „Liverpool“ žaidėjas. Olando nusivylimui, S.Gerrardas nepaliko Liverpulio, tad konkurencija dėl vietos aikštėje bus labai arši, tačiau tai, turbūt, tik į naudą R.Benitezo vyrams.

Po gana netikėto Gerrardo apsisprendimo likti, Benitezas pradėjo tvirtinti, jog jau atlikti transferai demonstruoja augančias klubo ambicijas. Vis tik šiemet „Liverpool“ pirkiniai nėra tie žaidėjai, kurie neabejotinai sustiprins klubą. Benitezo laimei, klubas vasarą įsigijo jaunąjį „Villarreal“ vartų sargą Jose Manuelį Reiną, kurį nemažai ekspertų vadina geriausiu praėjusio sezono Ispanijos vartininku.

Kalbant apie kitus vasaros pirkinius, garsių pavardžių minėti neišeina. Čilietis Gonzalezas ir „Sevilla“ dešiniojo krašto gynėjas Antonio Barraganas dar „neapšaudyti“, o ir malietis saugas Mohammedas Sissoko, neseniai nupirktas iš „Valencia“, yra dar visai „žalias“. Tuo tarpu Zendenas buvo vidutiniokų „Middlesbrough“ žvaigždė, tačiau tuomet, kai žaidė „Chelsea“ ir „Barselona“ – Europos futbolo granduose – olandas tebuvo eilinis žaidėjas, ne visuomet turėjęs garantuotą vietą startinėje sudėtyje. Dėl šios priežasties Figo būtų tikra paspirtis Anglijos ekipai. Ir ne tik todėl, kad dešinysis kraštas buvo Benitezo galvos skausmas praėjusiame sezone. Net ir nurašytas „Real“ žvaigždyne, L.Figo yra žvaigždė ir „Liverpool“ galėtų padėti portugalui dar pažibėti kelerius metus. Žinoma, skeptikai sakys, kad Anglijoje vyrauja jėgos žaidimas ir L.Figo technika negelbės prieš dvidures spintas kaip Solas Campbellas, tačiau laikas turėtų viską parodyti.

Net ir nebūdamas „Real“ žvaigžde L.Figo būtų bene didžiausias šios vasaros Anglijos klubų pirkinys. „Chelsea“ dar nepavyko prisivilioti nei vienos žvaigždės, „Manchester United“ pirkiniai buvo gana pigūs, o „Arsenal“ įsigijo Baltarusijos žvaigždę Aleksandrą Hlebą. Anglijos klubų perkamoji galia pastaruoju metu atrodo kiek prisilpusi, o tai yra keista, turint omenyje Londono „Chelsea“ neišsemiamą piniginę bei tą faktą, kad „Manchester United“ daugelį metų yra tituluojamas turtingiausiu Anglijos klubu.

Jei aikštėje žaistų pavardės, „Real“ pastaruosius kelis metus būtų laimėję viską, tačiau „Liverpool“ pernai įrodė, kad yra kitaip. Vis tik dėmesys krašto saugams leidžia daryti prielaidą, jog R.Benitezas supranta, kad norint laimėti reikia ne tik puikaus kontratakų plano.

Dabar „Liverpool“ yra įdomioje situacijoje – ar jie yra penkta komanda Anglijoje, ar geriausia Europoje? Norėdami įveikti pirmąją prielaidą, „Liverpool“ bando įsigyti „Southampton“ puolėją Peterį Crouchą (nes „Feyenoord“ nenori parduoti Dirko Kuijto). P.Crouchas praėjusiame sezone buvo rezultatyvesnis už „Liverpool“ puolėjus, tačiau Djibriliui Cisse atsigavus po baisaus kojos lūžio bei Fernando Morientesui prisitaikius (!?) prie angliško futbolo, atrodo, kad problema gali išsispręsti pati. R.Benitezas mėgsta saugus... Galima prisiminti ir jo buvusį klubą „Valencia“. Jų saugų linija net ir dabar yra viena geriausių pasaulyje. Na, nebent, šio titulo negalima priskirti dėl ne tokio stipraus dešiniojo krašto. „Liverpool“ praėjusiame sezone, kaip ir Valensijoje R.Benitezo viešpatavimo laikais, svarbiausius įvarčius mušė saugai.

Vistik, kaip jau sakiau, galima tikėtis, kad problema išsispręs pati. Juolab, kad R.Benitezo arsenale yra ir rezultatyviausias Euro-2004 žaidėjas čekas Milanas Barošas. Jei tik R.Benitezui pavyks „įkalti“ čekui, kad kamuolį reikia varytis ne žiūrint į jį, o stebint aikštę, bei, kad bėgti reikia ne bet kur, o su tikslu, M.Barošas gali tapti slaptu ispano ginklu.

Komandą palikus patyrusiam argentiniečiui Mauricio Pellegrino, R.Benitezas neturi žaidėjų, kurie galėtų pavaduoti Samį Hyypia bei Jamie’į Carragherį vidurio gynėjo pozicijoje. Tačiau pats ispanas jau užsiminė, kad šiemet jis dar nori įsigyti vieną vidurio gynėją ir vieną puolėją. Jam, turbūt, būtų buvę lengviau ieškoti žaidėjų, jei „Liverpool“ būtų pardavę Gerrardą, tačiau vargu, ar dabar R.Benitezas gali skųstis. Jei taip ir darytų, vargu ar kas jo nepavadintu pasipūtėliu.

Nors R.Benitezui dar liko ką nuveikti šią vasarą komplektuojant komandą, galime drąsiai pasakyti, kad daugiau kairiojo krašto atakuojančių saugų ispanui nereikia...