UEFA taurės kovas nesėkme pradėjo ir "Atlantas" © Eurofootball.lt
UEFA taurės turnyras abiems Lietuvos klubams prasidėjo nesėkmingai - po "Ekrano" pralaimėjimo namuose varžovų iš britų salų pranašumą turėjo pripažinti ir Klaipėdos "%c00124", Velse vieno įvarčio persvara nusileidęs "Rhyl" komandai, kuriai tai buvo pirmoji pergalė Europos turnyre.

"Rhyl" 2 - 1 "Atlantas"
12' [1 - 0] George Horan
70' [2 - 0] Lee Hunt
77' [2 - 1] Rimantas Žvingilas

72' Kazimieras Gnedojus ("Atlantas") pašalintas iš aikštės

"Atlantas": Lekevičius; Deveika, Maciulevičius, Gnedojus, Žukauskas; Žernys (46' Žvingilas), Bartkus, Ksanavičius, Petreikis; Trakys, Laurišas

Keturis pralaimėjimus iš eilės "A lygos" čempionate jau patyrę ir prastokai pastaruoju metu rungtyniaujantys klaipėdiečiai rungtynes Velse pradėjo jau pasibaigus "Ekrano" varžyboms Panevėžyje, tačiau jie dar nežinojo, kad jų laukia pralaimėjimas išvykoje.

Svečiai rungtynių pradžioje daugiau kontroliavo kamuolį, bet 12 minutę į priekį išsiveržė "Rhyl" - po kampinio galva įvartį įmušė G.Horanas. "Atlantas" bandė išlyginti rezultatą, tačiau nuo A.Kšanavičiaus smūgio iš arti puikiai apsigynė vartininkas G.McGuiganas.

Vėliau darbo jau turėjo A.Lekevičius, atmušęs Adamsono bandymą, o kitoje aikštės pusėje po K.Deveikos perdavimo A.Petreikis galva smūgiavo šalia vartų. "Rhyl" išlaikė pranašumą bei įpusėjus antrajam kėliniui ją dar ir padvigubino - šį kartą kamuolį į A.Lekevičiaus ginamus vartus pasiuntė L.Huntas.

Netrukus įtampos neišlaikė Klaipėdos ekipos gynėjas K.Gnedojus, kurį mačo arbitras iš Turkijos Cemas Papila už antrą geltoną kortelę pašalino iš aikštės, į skersinį pataikė Horano smūgiuotas kamuolys. Visgi "Atlantas" nepasidavė, ir už penkių minučių po keitimo aikštėje pasirodęs patyręs R.Žvingilas skirtumą sušvelnino.

"Atlantas" turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 2-1, tačiau skirtingai nei "Ekranas", išvykoje pasiekė svarbų įvartį ir galės namų uostamiesčio "Žalgirio" stadione siekti revanšo minimalia persvara.