13 turas: "Ekranas" sutrypė "Vėtrą" © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" čempionate šeštadienį vyko 13-ojo turo varžybos, pasižymėjusios rezultatyvumu - komandos per 5 mačus kamuolį į vartus pasiuntė net 23 kartus. Gėdingą pralaimėjimą patyrė Vilniaus "Vėtra", o Kėdainių "Nevėžis" iškovojo antrąjį tašką sezone.

"Vėtra" išvykoje susitiko su Panevėžio "Ekranu" ir nusileido varžovams "nepadoriu" aštuonių įvarčių skirtumu. Jau per pirmas penkias minutes P.Lukšys pelnė tris įvarčius ir šokiravo svečius, už aštuonių minučių dar vieną tikslų smūgį pridėjo A.Kučys, taigi "Ekranas" po pirmo kėlinio jau pirmavo 4-0.

Antrajame panevėžiečiams įsibėgėti reikėjo dešimt minučių - penktą įvartį įmušė M.Gardzijauskas, netrukus pasižymėjo V.Kavaliauskas, o sutriuškinimą dar labiau padidino M.Savėno ir K.Mykolaičio įvarčiai. "Vėtra" patyrė turbūt didžiausią nesėkmę per savo gyvavimo laikotarpį, tuo tarpu P.Lukšio "hat-trikas" buvo bene greičiausiai pasiektas per visą Lietuvos čempionatų istoriją.

Nesunkų laimėjimą iškovojo ir nuo "Ekrano" stengiasi per daug neatsilikti "Kaunas", namuose 4-1 įveikęs "Šilutės" ekipą. Šeimininkai pirmavo po A.Veličkos įvarčio, ir nors Z.Butkus rezultatą buvo išlyginęs, du G.Barevičiaus tikslūs smūgiai kauniečiams pergalę užtvirtino, o skirtumą triuškinamu padarė A.Rimkevičiaus įvartis.

Antrą kartą iš eilės namuose prieš savo kaimynus turnyrinėje lentelėje pralaimėjo "Šiauliai", praėjusį kartą nusileidę "Vilniui", o dabar turėję pripažinti Marijampolės "Sūduvos" komandos pranašumą. Marijampoliečiai rungtynių pradžioje užgulė šeimininkų vartus ir įmušė du greitus įvarčius (pirmą - po gražaus T.Radzinevičiaus reido į dešiniąją baudos aikštelės pusę ir smūgio į tolimąjį kampą, o antrą įvartį į savo vartus įsimušė E.Tučinskij, netyčia koja nukreipęs D.Maciulevičiaus iš dešiniojo krašto skersuotą kamuolį į savo vartus), kurie aiškiai išmušė iš vėžių šiauliečius. Įpusėjus kėliniui šeimininkai perėmė iniciatyvą ir daug atakavo, tačiau kėlinio pabaigoje praleido dar vieną kontrataką, kurios smaigalyje atsidūręs poziciją pakeitęs G.Grigas įmušė trečiąjį marijampoliečių įvartį.

Antrą kėlinį vėl aktyviau pradėjo šiauliečiai ir 54-ą minutę po kamuolį beviltiškoje situacijoje atkovojusio šiauliečių legionieriaus iš Kamerūno A.Atigbiolaye perdavimo tolimu smūgiu įmušė Kęstutis Smilginas. Po šio įvarčio atsigavę "Šiaulių" futbolininkai daug atakavo, tačiau dar kartą pasitvirtino gerų puolėjų trūkumas - nors šiauliečiai sukūrė daug progų, niekam nepavyko jų realizuoti.

Po rungtynių "Sūduvos" treneris A.Gabrys gyrė šiauliečius: "Mums kaip niekad gerai susiklostė rungtynių pradžia, įmušėme du greitus įvarčius ir tai leido žaidėjams atsikratyti įtampos. Žinoma, kiek kentėjo žaidimas, tačiau mums reikalingi trys taškai, o ne žaidimas. "Šiaulių" žaidimas man tikrai patinka. Aš mačiau jų rungtynes pirmajame rate ir tai tikrai yra komanda, kuri gali kažką nuveikti čempionate. Jiems tik trūksta galios puolime, žaidėjų, kurie muštų įvarčius".

"Šiaulių" vyriausiasis treneris Vytas Jančiauskas po rungtynių teigė, kad nugalėjo stipresnė komanda: "Žiūrovams tai buvo gražios rungtynės. Reikia pagirti Marijampolės komandą, kad labai efektingai sužaidė pirmąjį kėlinį ir ypač jo pradžią. Mano vaikinai pastebimai pasimetė po dviejų greitų įvarčių ir reikėjo imti minutinę pertraukėlę. Žinoma, tokios futbole nėra, tad teko laukti iki kėlinio pabaigos."

Įvarčių stokos priežastimi V.Jančiauskas įvardino nepakankamą meistriškumo lygį: "Žinoma, pagrindinė priežastis yra meistriškumo stoka. Problema yra ta, kad žaidėjai, su kuriais aš dirbu, turi "blogą mokyklą". Jie yra įgiję netinkamus įgūdžius ir dabar, kai žaidėjams 23-25 metai, juos pakeisti yra be galo sunku. Nepaisant to, per treniruotes mes daug dirbame ta linkme."

Intriguojantis ir atkaklus buvo Klaipėdos "Atlanto" ir Vilniaus "Žalgirio" susitikimas, dėl uostamiesčio stadiono rekonstrukcijos vykęs Marijampolėje. Klaipėdiečiai du kartus pirmavo po A.Laurišo ir R.Žvingilo pelnytų įvarčių, bet iš pradžių A.Jokšas, o po to K.Deveika įvarčiu į savo vartus rezultatą išlygino - mačas baigėsi rezultatu 2-2.

Vos antrąjį tašką pirmenybėse pasiekė absoliutus autsaideris Kėdainių "Nevėžis", sostinėje atsilaikęs prieš vietos "Vilniaus" ekipą. Vilniečiai išsiveržė į priekį pasižymėjus N.Astrauskui, tačiau svečiai nepasidavė ir likus dešimčiai minučių įmušus V.Rabikauskui "Nevėžiui" pavyko iškovoti tašką.

13 turo statistika

"%c00033" 8 - 0 "%c00123"
1' [1 - 0] Povilas Lukšys
3' [2 - 0] Povilas Lukšys
5' [3 - 0] Povilas Lukšys
13' [4 - 0] Aurimas Kučys
55' [5 - 0] Mindaugas Gardzijauskas
58' [6 - 0] Vitalijus Kavaliauskas
68' [7 - 0] Mantas Savėnas
84' [8 - 0] Kęstutis Mykolaitis

"%c00222" 1 - 3 "%c00125"
4' [0 - 1] Tomas Radzinevičius
9' [0 - 2] Eduard Tučinskij (į savo vartus)
43' [0 - 3] Gvidas Grigas
54' [1 - 3] Kęstutis Smilginas

"%c00030" 4 - 1 "%c00141"
3' [1 - 0] Andrius Velička
13' [1 - 1] Zigmantas Butkus
36' [2 - 1] Giedrius Barevičius
45' [3 - 1] Giedrius Barevičius
58' [4 - 1] Artūras Rimkevičius

"%c00124" 2 - 2 "%c00032"
36' [1 - 0] Aivaras Laurišas
50' [1 - 1] Andrius Jokšas
71' [2 - 1] Rimantas Žvingilas
80' [2 - 2] Kęstutis Deveika (į savo vartus)

"%c00140" 1 - 1 "%c00231"
38' [1 - 0] Nerijus Astrauskas
80' [1 - 1] Valentinas Rabikauskas