A.Staponkos įvartis į "Atlanto" vartus padovanojo "Žalgirio" ekipai A lygos titulą © Eurofootball.lt
Niūrią šeštadienio dieną Lietuvoje buvo sužaistos paskutinės „SMScredit.lt A lygos“ 32-ojo turo rungtynės, kuriose paaiškėjo naujasis 2013 metų sezono čempionas.

Dėl aukso LFF stadione kovojo savo žiūrovų palaikomas Vilniaus „Žalgiris“ prieš kovingai nusiteikusią Marijampolės „Sūdūvą“. Likimo ironija – būtent taip galime pavadinti šį mačą, nors sostinės ekipa pralaimėjo rezultatu 1-3, tačiau „Atlanto“ lygiosios lėmė čempionų titulą.

Pirmasis kėlinys prasidėjo šeimininkų dominavimu. 8-ąją minutę prie marijampoliečių vartų buvo sukurtas pirmas pavojingas epizodas, kurio autorius – Serge‘as Nyuiazi.

Netrukus prie tu pačių vartų kilo dar vienas pavojus „Sūduvai“. Po itin tikslaus perdavimo Kamilis Bilinskis smūgiavo šalia virpsto.

22-ąją minutę Pavelas Komolovas turėjo realiausią galimybę šiose rungtynėse žalgiriečius išvesti į priekį. K.Bilinskis pakėlė kamuolį link varžovų vartų ir rusas galva kamuolį smūgiavo tiesiai į vartininką.

Vis dėlto, po Mareko Zubo auklėtinių grėsmingų išpuolių svečiams pavyko kiek netikėtai išsiveržti. 41-ąją minutę pirmąjį susitikimo įvartį pelnė Povilas Kiselevskis.

Žalgiriečių čempioniškas džiaugsmas (AVGI nuotr.)

Antrasis kėlinys prasidėjo Marijampolės komandos puikiu žaidimu. 49-ąją minutę rezultatą padvigubino Karolis Chvedukas, o dar po maždaug 20-ies minučių Andrius Brokas pasiuntė į visišką nokdauną „Žalgirį“, pelnydamas trečią įvartį į varžovų vartus.

Vis dėlto, kiek netrukus Mantas Kuklys nuo 11 metrų žymos sušvelnino rezultatą, tačiau pergalės šis įvartis nelėmė, bet „Žalgirio“ ekipa vis tiek paskutiniajame ture tapo Lietuvos čempionais.

Paskutinį kartą „Žalgiris“ A lygoje triumfavo 1998-1999 metų sezone. Tuomet pirmenybėse dalyvavo iš viso 13 komandų, o taip pat jame žaidė ir dabartinės Panevėžio „Ekrano“, Alytaus „Dainavos“, Klaipėdos „Atlanto“ bei Gargždų „Bangos“ ekipos.

Klaipėdos „Atlantas“ savo žiūrovų akivaizdoje turėjo puikią galimybę kovą dėl pirmosios vietos atidėti dar iki antradienio, tačiau Vakarų derbyje Gargždų „Bangos“ futbolininkams pavyko išplėšti lygiąsias.

Pirmieji įsiveržė dabar jau Lietuvos vicečempionai, kuomet nuo 11 metrų žymos pasižymėjo rezultatyvusis Evaldas Razulis, tačiau Aurelijaus Staponkos įvartis sugniuždė ruso treniruojamo klubo viltis iškovoti auksą.

Tuo tarpu „Sūduvai“ nepavyko iškovoti trečiosios vietos ir kelialapio į Europos lygos atranką, nors pastarieji nugalėjo pačius čempionus, tačiau Panevėžio „Ekranas“ mačo pabaigoje prieš Tauragės „Taurą“ iškovojo pergalę ir Suvalkijos ekipą paliko už nugaros.

UEFA Europos lygos atranka: Klaipėdos „Atlantas“ ir Panevėžio „Ekranas“
Rezultatyviausi žaidėjai: Nerijos Valskis (27 įvarčiai), Kamilis Bilinskis (21) ir Evaldas Razulis (21)
Rezultatyvus perdavimai: Mantas Kuklys (13), Marius Papšys (9) ir Jakubas Wilkas (9)
Daugiausiai įspėjimų susilaukęs žaidėjai: Petaras Bačičius (10), Rytis Pilotas (8), Rokas Borusas (8) ir Maksimas Lukaševičius (8)