Ponais apsiskelbę lenkai gėdingai krito prieš "Žalgirį" (VIDEO) © Eurofootball.lt
"Lietuvių chame, klaupkitės prieš lenkų ponus!",- toks šovinistinis plakatas pasitiko Vilniaus "Žalgirį" Poznanėje prieš atsakomąjį UEFA Europos lygos trečiojo kvalifikacinio etapo mačą su vietos "Lech". Tačiau "didieji ponai" liko tuščiomis - žalgiriečiai pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje pateko į atkrintamąsias varžybas.

Nors "Lech" 25 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje šventė pergalę 2-1, šeimininkai jos nebuvo verti: abu įvarčiai, gerokai patampę nervus "žaliai baltų" gerbėjams, buvo pelnyti dvikovos pabaigoje. Iki tol "Žalgiris" sėkmingai primetė varžovams savą žaidimo tempą ir turėjo progų įtvirtinti pranašumą, tačiau prieš pat finalinį teisėjo švilpuką prisidarė bereikalingų problemų ir vos neišleido pergalės iš rankų.

Atkrintamojo etapo burtai, po kurio seks grupių varžybos, bus traukiami rytoj 14 valandą Nijone.

Pirmajame tarpusavio mače Vilniuje pergalę 1:0 šventusiems vilniečiams išvykoje dėl palankaus rezultato teko kautis dantimis ir nagais, tačiau kartu su nuaidėjusiu teisėjo finaliniu švilpuku atėjo ilgai laukta triumfo akimirka.

Švieslentėje degę skaičiai 2:1 atvėrė "Žalgiriui" duris į išsvajotąjį ketvirtąjį Europos lygos atrankos etapą, komandą skiriantį nuo istorinio patekimo į turnyro grupių varžybas.

Pralaimėję rungtynes, tačiau laimėję karą, vilniečiai lemiamą smūgį įnirtingoje dvikovoje smogė sužaidus pusvalandį.

Vienos iš kontratakų metu Rytis Leliūga 29 minutę tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą, taip priversdamas už galvos griebtis "Lech" klubo futbolininkus bei visą jų sirgalių armiją.

Desperatiškai rezultatą bandę sušvelninti poros favoritais laikyti šeimininkai į paskutinį šturmą pakilo laikrodžiui skaičiuojant jau paskutines susitikimo minutes. Prieš pasibaigiant pagrindiniam rungtynių laikui, intrigą grąžino tikslus Lukašo Teodorčiko smūgis.

Įtampa apogėjų pasiekė 90 minutę, Luka Peričiui įsimušus įvartį į savus vartus, bandant išgelbėti komandą nuo pavojingo priešininkų perdavimo.

Atėjus sunkiausioms mačo akimirkoms, žaliai balti nesutriko. Lietuvos ekipos futbolininkai stengėsi kuo ilgiau išlaikyti kamuolį savo kontrolėje, o po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Velička kelis kartus pabandė nuginkluoti "Lech" klubo vartininką.

To padaryti nepavyko, tačiau "Žalgiris" dramą išgyveno ir kartu su būreliu ištikimiausių savo fanų Poznanėje šoko pergalės šokį.

Poznanės "Lech" 2 - 1 Vilniaus "Žalgiris"
(pirmasis mačas 0-1, bendras rezultatas 2-2, "Žalgiris" pateko į kitą etapą dėl svečiuose įmušto įvarčio)
29' [0 - 1] R.Leliūga
87' [1 - 1] L.Teodorczyk
90' [2 - 1] L.Perič (į savus vartus)

Po finalinio švilpuko raudonas korteles gavo A.Velička ("Žalgiris") ir L.Teodorczyk ("Lech")

"Žalgiris": Vitkauskas; Vaitkūnas, Skerla, Perič, Freidgeimas; Žulpa, Leliūga (88' Kanai), Kuklys, Šilėnas (64' Janušauskas), Komolov - Bilinski (69' Velička);