"Juventus" revanšas prieš "Bayern" – misija neįmanoma? © Eurofootball.lt
Stipriausio Europos turnyro istorija - ne italų pusėje.

Ateinantį trečiadienį atsakomosiose UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynėse Turino „Juventus“ ekipos laukia itin sunkus uždavinys – įveikti galingąjį Miuncheno „Bayern“ bent 2-0.

Tokia rungtynių baigtis italams garantuotų pratęsimą, o norėdami iškovoti tiesioginį kelialapį į turnyro pusfinalį Antonio Contes auklėtiniai turės nugalėti vokiečius mažiausiai trijų įvarčių skirtumu.

Pasak „Juventus“ istorijos puslapių, pajėgiausiame Europos turnyre užfiksuoti trys kartai, kuomet italai pirmąjį atkrintamųjų varžybų etapo mačą pralaimėjo rezultatu 2-0. Turino ekipai tik per plauką du kartus nepavyko pasiekti revanšo.

1973 m. spalį „Juventus“ rezultatu 2-0 nusileido Dresdeno „Dynamo“ vienuolikei.

Atsakomasis mačas Turine mače prasidėjo greitu „Juventus“ saugo Giuseppe Furino įvarčiu. Nepaisant to, jog įpusėjus pirmajam kėliniui vokiečių ekipos žaidėjas Horstas Rau išlygino rezultatą, „Juventus“ ekipa nepalūžo ir atsakė dar dviem tiksliais Jose Altafini ir Antonello Cuccureddu šūviais bei į pertrauką išėjo rezultatui esant 3-1.

Vis dėlto, tądien sėkmė lydėjo Dresdeno ekipą, kuriai likus 15minučių iki rungtynių pabaigos kelialapį į kitą etapą garantavusį įvartį pelnė Raineris Sachse.

Po dvejų metų „Juventus“ vėl teko kautis prieš komandą iš Vokietijos. Šį kartą daugkartiniai Italijos čempionai surėmė ginklus su „Borussia Moenchengladbach“ ekipa.

Tuo metu vokiečių klubas turėjo ne vieną aukščiausios klasės žaidėją. Tarp jų – 1974 m. Vokietijos nacionalinei rinktinei Pasaulio čempionatą padėjusius laimėti Berti Vogtsą ir Rainerį Bonhofą. Tuo tarpu puolimo grandį sudarė būsimas „Ballon d‘Or“ (Auksinio kamuolio) laimėtojas Allanas Simonsenas ir dabartinis „Bayern“ ekipos vairininkas Juppas Heynckesas.

Atsakomosiose rungtynėse po Roberto Bettegos ir Adolfo Gori įvarčių „Juventus“ futbolininkai pirmavo rezultatu 2-0, tačiau antroje susitikimo pusėje Dietmaras Danneris ir A.Simonsenas palaidojo italų viltis patekti į kitą etpą. Mačas baigėsi lygiosiomis 2-2.

Paskutinį kartą atkrintamosiose Čempionų lygos rungtynėse „Juventus“ pralaimėjo rezultatu 2-0 Londono „Arsenal“ vienuolikei 2006 m. Pjemonto sostinėje mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Du šio susitikimo liudininkai vis dar gina italų ekipos garbę - vartinininkas Gianluigi Buffonas ir gynėjas Giorgio Chiellini.