UEFA taurės finale žais "Sporting" ir "CSKA" © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį sužaistos atsakomosios UEFA taurės pusfinalio rungtynės - pirmuoju Rusijos klubu, patekusiu į Europos taurių finalą, tapo Maskvos "CSKA" su D.Šemberu, nesunkiai įveikęs "Parma" ekipą, tuo tarpu Lisabonos "Sporting" kelialapį į finalą išplėšė itin dramatiškoje kovoje.

"%c00072" 3 - 0 "%c00029"
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 3-0)
10' [1 - 0] Daniel Carvalho
53' [2 - 0] Daniel Carvalho
60' [3 - 0] Vasiliy Berezoutski

90' D.Bonera ("Parma") pašalintas iš aikštės

Rusijos ekipa išsiveržė į priekį jau 10 minutę, kai J.Žirkovas prasiveržė kairiu kraštu ir atmetė kamuolį baudos aikštelėje buvusiam D.Carvalho, kuris tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Tačiau netrukus "armiečių" sirgaliai į aikštę pradėjo metyti petardas, ir kontuzytas vartininkas L.Bucci nebegalėjo tęsti varžybų.

Vėliau šeimininkai vos nepadvigubino rezultato, tačiau V.Love bandymą atmušė gynėjai, o kitoje aikštės pusėje gerą progą turėjo F.Ruopolo, bet jo galva smūgiuotas kamuolys atšokęs nuo žemės skriejo virš vartų.

53 minutę "CSKA" jau pirmavo dviejų įvarčių persvara - V.Love įsiveržė į baudos aikštelė, atliko perdavimą laisvam D.Carvalho, ir šis smūgiavo tiksliai į tolimąjį vartų kampą. Sužaidus valandą D.Carvalho jau asistavo komandos draugui, nes po jo perdavimo V.Berezoutskis galva įmušė trečiąjį įvartį ir užtvirtino pergalę.

Maskvos klubui pirmaujant trimis įvarčiais treneris V.Gazajevas nusprendė pastiprinti gynybą, ir progą pasireikšti gavo lietuvis D.Šemberas, pakeitęs du įvarčius įmušusį brazilą Carvalho. "CSKA" išlaikė pranašumą ir iškovojo kelialapį į taurės finalą Lisabonoje.

"%c00172" 3 - 2 "%c00153"
(Pirmos rungtynės 1-2, po pratęsimo bendras rezultatas 4-4)
6' [1 - 0] Kenneth Perez
45+4' [1 - 1] Liedson
79' [2 - 1] Stein Huysegems
108' [3 - 1] Kew Jaliens
120+3' [3 - 2] Miguel Garcia

Olandijos ekipai mačas prasidėjo sėkmingai ir jau po šešių minučių ji išlygino bendrą rezultatą bei pirmavo dėl išvykoje įmušto įvarčio - "AZ" gretose pasižymėjo K.Perezas. Visgi pačioje kėlinio pabaigoje "Sporting" atstatė savo pranašumą, kai įvartį pelnė rezultatyviausias komandos žaidėjas Liedsonas.

Dabar įmušti jau reikėjo šeimininkams, jie užspaudė varžovus, ir savo tikslą pasiekė 79-ąją minutę, kai pasižymėjo po keitimo į aikštę išbėgęs S.Huysegemsas. Pagrindinis rungtynių laikas, kaip ir pirmajame mače, baigėsi rezultatu 2-1, taigi buvo žaidžiamas pratęsimas.

Alkmaaro komanda toliau atakavo varžovų vartus per pratęsimą, ir nors iš pradžių neišnaudojo progų, 108 minutę išsiveržė į priekį pagal dviejų rungtynių santykį, kai K.Jaliensas nuginklavo varžovų vartininką Ricardo.

Atrodė, kad "AZ" jau visai arti to, kad nugalės varžovus ir keliaus į finalą, tačiau kaip ir Eindhovene dieną prieš tai, Lisabonos klubas nepasidavė ir paskutinėmis rungtynių akimirkomis po kampinio įvartį galvą pelnė M.Garcia.

"Sporting" išplėšė vieną dramatiškiausių laimėjimų šį sezoną bei apskritai turnyro istorijoje, ir dėl išvykoje pelnytų dviejų įvarčių eliminavę varžovus keliauja į finalą, kur savo namų stadione gegužės 18-ąją rungtyniaus prieš "CSKA".