7 turas: "Moskva" tampa pirmenybių lydere © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį Rusijos "Premier" lygoje įvyko septintojo turo susitikimai. Po šio turo susitikimų pirmenybių lydere tampa "Moskva" klubas, kuriame žaidžia R.Džiaukštas. Tuo tarpu prie ketvirtosios "Spartak" pergalės įvarčiu prisidėjo I.Dedura.

"Moskva" klubas namų rungtynėse minimalia persvara po H.Brakamontes įvarčio nugalėjo Vladikaukazo "Alania" ekipa, kurios gretose žaidė abu šioje komandoje registruoti Lietuvos futbolininkai - D.Žutautas ir N.Barasa. Beje pastarasis mačo pabaigoje užsidirbo raudoną kortelę.

Ir toliau stebina lygos debiutantai Tomsko "Tom". Šį kartą "Tom" jau nebesitenkino lygiosiomis ir įmušusi du įvarčius Ramenskojės "Saturn" komandai iškovojo antrąją pergalę šiame sezone.

Finansinę krizę išgyvenantis bei žadantis, kaip spėjama, parduoti R.Poškų Samaros "Krylja Sovetov" sužaidė lygiosiomis su vienu iš pirmenybių lyderių Maskvos "Torpedo". "Torpedo" žaidėjas A.Panovas 69-ą minutę nerealizavo 11 metrų baudinio.

Vėl pralaimėjo O.Romantsevo vadovaujamas "Dinamo". Šį kartą jiems išvykoje reikėjo pripažinti Kazanės "Rubin" pranašumą rezultatu 2–1. O.Buitkus šiose rungtynėse nežaidė.

Žaisdami su Sankt Peterburgo "Zenit" antras lygiąsias iš eilės pasiekė praėjusių metų čempionai "Lokomotiv". Nors po 72–ą minutę D.Loskovo realizuoto 11 m. baudinio "geležinkeliečiai" pirmavo, tačiau po devynių minučių "Zenit" puolėjas L.Gartigas rezultatą išlygino.

Sekmadienį Permės "Amkar" Maskvoje nugalėjo "Rostov" komandą 11 m. baudinio dėka. "Rostov", pastaruoju metu patekęs į žaidybinę krizę, yra absoliutus pirmenybių autsaideris.

Maskvos "Spartak" rezultatu 3–0 sutriuškino Grozno "Terek". Pirmas čečėnų klubo triuškinimą pradėjo lietuvis I.Dedura, 20-ą minutę po kampinio galva pasiuntęs kamuolį į vartus. 88-ą minutę po D.Bojarintsevo baudos smūgio "Spartak" rezultatą padvigubino. Grozno klubo triuškinimą baudos smūgiu užbaigė M.Kalinichenko. Po šios pergalės devyniskart Rusijos čempionai užima antrąją poziciją.

"Shinnik" bei "CSKA" susitikimas nukeltas vėlesniam laikotarpiui, nes Maskvos klubas ruošiasi svarbioms atsakomosioms UEFA taurės pusfinalio varžyboms, kuriose "armiečiai" kausis prieš italų "Parma".

7 turo statistika

"%c00118" 1 - 0 "%c00117"
11’ [1 - 0] Hector Brakamonte

R.Džiaukštas ("Moskva") žaidė nuo 79-os minutės. D.Žutautas ir N.Barasa (abu – "Alania") žaidė visas rungtynes, o N.Barasa 89’ buvo pašalintas iš aikštės.

"%c00111" 0 – 2 "%c00221"
4’ [0 - 1] Aleksey Medvedev
51 [0 - 2] Evgeniy Kaleshin

"%c00112" 0 – 0 "%c00113"

70' A.Panov ("Torpedo") neįmušė 11 m. baudinio.

M.Samusiovas ("Torpedo") žaidė visas rungtynes. R.Poškus ("Krylja Sovetov") žaidė iki 66-osios minutės. E.Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00074" 2 – 1 "%c00110"
32’ [1 - 0] Santos Roni (11 m.)
37’ [1 - 1] Dmytriy Bulykin
63’ [2 - 1] Alejandro Dominguez

O.Buitkus ("Rubin") ir Ž.Karčemarskas ("Dinamo") rungtynėms registruoti nebuvo.

"%c00073" 1 – 1 "%c00075"
72’ [0 – 1] Dmytriy Loskov (11 m.)
81’ [1 – 1] Lukas Gartig

90’ iš aikštės buvo pašalintas V.Radimov ("Zenit").

E.Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00120" 1 – 0 "%c00115"
12’ [1 - 0] Dmytriy Piatibratov (11 m.)

83’ iš aikštės buvo pašalintas A.Chichkin ("Rostov").

A.Jankauskas ("Amkar”) rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00114" 3 – 0 "%c00152"
20’ [1 - 0] Ignas Dedura
88’ [2 - 0] Denis Bojarintsev
90’ [3 - 0] Maksim Kalinichenko