Permainingame Mančesterio derbyje "raudonuosius velnius" į ekstazę pasiuntė van Persie baudos smūgis (FOTO, VISŲ MAČŲ VIDEO) © Eurofootball.lt
Sekmadienį dieną sužaistose centrinėse Anglijos "Premier" lygos XVI turo rungtynėse akis į akį susitiko mirtini varžovai bei pirmenybių lyderiai - "Etihad" stadione "Man City" futbolininkai priėmė "Man Utd" vienuolikę.

Po atkaklios ir permainingos kovos dramatišką pergalę rezultatu 3-2 šventė "raudonieji velniai", kurių persvara prieš miesto kaimynus išaugo iki šešių taškų.

Pirmasis

Monetos "pašautas" Ferdinandas (Pa Wire nuotr.)

kėlinys priklausė Sero Alexo Fergusono auklėtiniams ir Wayne'ui Rooney - puolėjas du kartus nuginklavo oponentų vartininką Joe Hartą bei pelnė savo 150-ąjį įvartį šalies nacionalinėse pirmenybėse.

"Man Utd" įkalė vinį į "miestiečių" karstą 60 minutę, kuomet Robinas van Persie pataikė į virpstą, o pirmas prie kamuolio suskubo Ashley Youngas, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nebūtą nuošalė ir švieslentėje rezultatas nepakito - 0-2.

Jau kitos atakos metu patogų perdavimą iš po keitimo pasirodžiusio Carloso Tevezo gavęs Yaya Toure sumažino "Man City" atsilikimą.

Svečiai antroje mačo pusėje dar kartą pasijautė nuskriausti arbitro, mat Martinas Atkinsonas nesiryžo skirti 11 metrų baudinio, kai baudos aikštelėje griuvo Patrice'as Evra.

Roberto Mancini kariauna visiškai perėmė susitikimo iniciatyvą ir susirinkusios minios džiaugsmui 86 minutę išlygino rezultatą - po kampinio patogią progą smūgiuoti sėkmingai išnaudojo Argentinos rinktinės krašto gynėjas Pablo Zabaleta.

Vis dėlto paskutinis žodis priklausė "Man Utd" naujokui van Persie, kuris jau per teisėjo pridėtą laiką baudos smūgiu pasiuntė "raudonuosius velnius" į ekstazę.

Paskutinėmis dvikovos sekundėmis susinervinęs Tevezas nesportiškai įspyrė Michaeliui Carrickui bei turėjo būti išvytas iš aikštės, tačiau epizodas praslydo pro Atkinsono akis.

Kitose rungtynėse Liverpululio "Everton" futbolininkai savų žiūrovų akivaizdoje mačo pabaigoje pelnė du įvarčius ir 2-1 įveikė Londono "Tottenham" ekipą, o "Liverpool" svečiuose 3-2 palaužė Londono "West Ham" vienuolikės pasipriešinimą.