Europoje apdaužytas "Ekranas" tapo vienvaldžiu A lygos lyderiu (lentelė) © Eurofootball.lt
Panevėžio „Ekranas" pirmadienį „Aukštaitijos“ stadione pergale baigė III ratą, po sunkios kovos "General Financing A lyga" XXVII ture 2:0 (0:0) palaužta "Kruojos" komanda.

Panevėžio „Ekranui“ dėl geltonų kortelių padėti negalėjo Egidijus Varnas, dėl nedidelės traumos neregistruoti Edvinas Girdvainis, Uchenna Umeh, po truputį treniruojasi ir raumenis po operacijos stiprina Adama Fofana.

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos ir nieko nuostabaus, nes ekipos pakankamai gerai viena kitą pažįsta, tai jau trečiosios šių komandų rungtynės A lygos čempionate.

Pirmojoje rungtynių pusėje ekipoms stigo tikslumo. Pirma realesnė „Ekrano“ proga - 18 minutę, kada po Aurimo Vertelio perdavimo galva kiek pro šalį smūgiavo Arsenij Buinickij.

Varžovai atsakė išpuoliu, kuris baigėsi kampiniu prie „Ekrano“ vartų. Po jo kamuolys pavojingai praskriejo vartininko aikštelės plote, niekas iš „Kruojos“ žaidėjų perdavimo „neuždarė“.

Jau kitos atakos metu A. Buinickij pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę ir iš aštraus kampo bandė kamuolį perduoti komandos draugui, tačiau netoliese buvęs vartininkas nuspėjo puolėjo veiksmus.

23 min. į “Ekrano” vartus galva smūgiavo “Kruojos” gynėjas Valdas Pocevičius, kamuolys praskriejo virš vartų.

Vėliau geras dešimt minučių „Kruojai“ sėkmingai sekėsi griauti „Ekrano“ žaidimą, o atakuojant bent jau „uždirbti“ kampinius. Nuo jų ekraniečiai patikimai gynėsi, užtikrintai žaidė vartininkas Emilijus Zubas.

34 min. nuo baudos aikštelės prieigų virš vartų smūgiavo Vitalijus Kavaliauskas. Po šio epizodo ekipos vyr. treneris Valdas Urbonas pakeitė Žilviną Kymantą, vietoj jo aikštėje pasirodė Edgaras Baranauskas. Kaip vėliau paaiškėjo, tai priverstinis keitimas, nes dėl patirtos nedidelės traumos puolėjas nebegalėjo žaisti visa jėga. Be to, strategas norėjo sustiprinti pajėgas aikštės viduryje ir perimti žaidimo gijas „Ekrano“ naudai.

Pirmasis kėlinys nieko konkretaus neatsakė futbolo gerbėjams. Po pertraukos vietoj V. Kavaliausko į aikštę išbėgo Rytis Pilotas, rungtyniavęs gynybos grandyje, dešinėje pusėje. Pirmame kėlinyje šioje pozicijoje žaidęs Vytautas Lukša ėmė žaisti kraštiniu saugu.

Po truputį „Ekranas“ perėmė iniciatyvą ir nuolat kūrė žaidimą „Kruojos“ aikštės pusėje. Keitimai pasiteisino, o „Kruoja“ buvo priversta sutelkti dėmesį gynybiniams veiksmams.

64 min. Giedrių Tomkevičių pakeitė Tadas Markevičius. Aikštės šeimininkų atakos aštrėjo ir brendo įvartis. 75 min. pavojingai smūgiavo A. Buinickij, tačiau kamuolys pataikė į varžovų gynėją. Po kampinio tiksliai kamuolį į vartus pasiuntė Aurimas Kučys, nepalikdamas vilčių vartininkui Mariui Eltermaniui. Beje, A. Kučys pavasarį taip pat po standartinės situacijos pelnė pergalingą įvartį rungtynėse su „Kruoja“. Tik tąkart jis pelnytas pirmo kėlinio viduryje.

Po penkių minučių vėlgi kampinis prie „Kruojos“ vartų, A. Kučys siekia galva kamuolį, šis sudrebina vartų skersinį, atsimuša į žemę ir pirmas prie kamuolio suskubo „Kruojos“ gynėjas, išmušęs jį kuo toliau nuo savo vartų.

Po įvarčio varžovai metėsi atakuoti. Pavojingų progų prie E. Zubo ginamų vartų nesukūrė, nedideles sumaištis netoli „Ekrano“ baudos aikštelės sėkmingai „gesindavo“ Panevėžio ekipos gynėjai, užtikrintas E. Zubo žaidimas neleido varžovams tikėtis nemokamų „dovanėlių“.

Perėmus kamuolį ekraniečiai stengėsi varžovus užklupti žaibiškomis atakomis. Greitas išpuolis 88 min. ir V. Lukšos galingas smūgis nuo baudos aikštelės prieigų, „Kruoją“ gelbsti laiku blokavęs kamuolį gynėjas.

Kampinis prie Pakruojo ekipos vartų ir gynėjas Konstyantyn Matsion kamuolį liečia ranka. Nuaidi teisėjo švilpukas, jis rodo į 11 m atžymą, o žaidėjas netrukus prieš save išvysta geltoną kortelę. 90 min. tiksliai, stipriai į vartų dešinę pusę smūgiuoja A. Buinickij, taip įtvirtindamas pergalę 2:0.

Per likusį laiką varžovai nieko pakeisti nesuspėjo, teisėjas netrukus paskelbė rungtynių pabaigą ir „Ekrano“ nelengvą pergalę 2:0.

Dabar A lygoje trumpa pertrauka dėl rinktinės oficialių varžybų iki rugsėjo 16 d. Tądien Panevėžio "Ekranas" namuose 15 val. susitiks su Marijampolės "Sūduvos" ekipa.