A lygos lyderių dvikova pasibaigė be įvarčių (lentelė) © Eurofootball.lt
Panevėžyje vykusios A lygos XXIII turo rungtynės tarp čempionato lyderių Panevėžio "Ekrano" ir VMFD "Žalgiris" komandų baigėsi lygiosioms 0:0

Sekmadienį Panevėžio "Aukštaitijos" stadione buvo sužaistos "General Financing A lygos" XXIII turo rungtynės, kuriose susitiko dėl čempionų titulo kovojantis vietos "Ekranas" ir Vilniaus miesto futbolo draugija "Žalgiris".

Daug progų turėjusios vienuolikės taip ir nesugebėjo kamuolio pasiųsti į vartus, kurie dažnai drebėjo po stiprių futbolininkų smūgių.

Nuo pat susitikimo pradžios abi ekipos pasileido į puolimą. Pirmieji savo atakas surengė aikštės šeimininkai, o po kelių minučių žalgiriečiai atsakė dar pavojingesniais, aštresniais reidais.

7 minutę "Žalgirio" saugas Vaidotas Šilėnas jau turėjo pirmąją progą pasižymėti po vartininko baudos aikštelėje padarytos klaidos, tačiau panevėžiečiams pavyko išvengti nemalonumų.

Aktyviai kairiajame aikštės krašte žaidęs svečių puolėjas Kamilis Bilinskis sėkmngai skirstė perdavimus komandos draugams, kuriems buvo sukurtos progos smūgiuoti kamuolį iš gerų pozicijų.

Po žalgiriečių atakų bangos atsigavę ekraniečiai kėliniui įpusėjus perėmė kamuolio kontrolę ir patys surengė varžovų vartų šturmą. Vieną po kito kėlę kampinius aikštės šeimininkai atliko ne vieną pavojingą smūgį.

28 minutę "Žalgirio" komandą nuo įvarčio išgelbėjo tik vartų skersinis. Po Žilvino Kymanto smūgio prie kamuolio suskubęs Marko Andelkovičius nepasinaudojo labai dėkinga proga išvesti savo ekipą į priekį.

Po šio epizodo rungtynių tempas sumažėjo, pavojingus išpuolius pakeitė tolimi, netikslūs smūgiai.

Ramybę 39 minutę sudrumstė "Žalgirio" saugas Mantas Kuklys, kurio stipriai pasiųstas kamuolys atsitrenkė į vartų virpstą.

Kėlinio pabaigoje komandos dažniau pasižymėjo grubiomis pražangomis ir gautomis geltonomis kortelėmis nei pavojingais epizodais.

Antroji susitikimo pusė prasidėjo žaibiška "Ekrano" ataka, kurios smaigalyje atsidūrė puolėjas Egidijus Varnas. Jį sustabdė tik laiku iš vartų išbėgęs vilniečių vartininkas Armantas Vitkauskas.

Netrukus neblogą progą pasižymėti turėjo ir žalgiriečių saugas Paulius Janušauskas, tačiau jam kamuolio smūgiu galva nukreipti į vartus nepavyko.

60 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Andro Švrljuga netrukus turėjo šimtaprocentinę progą įmušti pirmąjį įvartį, tačiau iš arti smūgiuotas kamuolys dar kartą atsitrenkė į virpstą.

Vėliau įvykiai klostėsi panašiai, kaip ir pirmojoje mačo dalyje. Ilgai trukusias pozicines atakas keisdavo greiti, pavojingi išpuoliai.

Susitikimo pabaigoje didesnį norą iškovoti pergalę rodė žalgiriečiai. Daugiau nei dešimt minučių iniciatyvą savo rankose turėję sostinės futbolininkai varžovams neleido nė akimirkai atsikvėpti, ypač vartininkui Emilijui Zubui. Vieną po kitos atakas rengę "Žalgirio" žaidėjai kaip įmanydami stengėsi persverti rezultatą savo naudai, tačiau"Ekrano" gynybos ir vartų sargo pralaužti taip ir nepavyko.

Panevėžio "Ekranas" 0 - 0 VMFD "Žalgiris"

Kortelės: Ignas Dedura (31 min.), Aurimas Kučys (36 min.), Egidijus Varnas (44 min.), Vytautas Lukša (81 min.); Ramūnas Radavičius (46 min.), Algis Jankauskas (72 min.)

Komandų sudėtys

Panevėžio "Ekranas": Emilijus Zubas, Yanis Urdinovas (Dainius Gleveckas 82 min.), Mantas Samusiovas, Ignas Dedura, Vytautas Lukša. Aurimas Kučys, Marko Andelkovič, Arsenijus Buinickis (Uchenna Umeh 74 min.), Aurimas Vertelis, Egidijus Varnas, Žilvinas Kymantas (Vitalijus Kavaliauskas 61 min.).

VMFD "Žalgiris": Startinė sudėtis: Armantas Vitkauskas, Algis Jankauskas, Andrius Skerla, Egidijus Vaitkūnas, Georgas Freidgeimas, Mantas Kuklys (Andrejus Nagumanovas 80 min.), Paulius Janušauskas, Ramūnas Radavičius, Vaidotas Šilėnas (Andro Švrljuga 60 min.), Kamilis Bilinskis, Calumas Elliotas (Pavelas Komolovas 85 min.).