Italija triumfuoja: Balotelli įvarčiai paskandino Vokietijos rinktinę (FOTO, VIDEO, STAT) © Eurofootball.lt
<

Balotelli muša antrąjį įvartį (La Presse)

Vokietija verkia - Europos čempionato pusfinalyje neabejotinais favoritais laikyti Joachimo Lowo auklėtiniai po dramatiškos kovos 1-2 pralaimėjo Italijai.

"Azzurri" pergalę lėmė įspūdingas puolėjo Mario Balotelli žaidimas: būtent jis pelnė abu įvarčius pirmajame kėlinyje, o po pertraukos italai atrėmė vokiečių atakų bangas. Tiesa, pačioje pabaigoje Mesutas Ozilas realizavo 11 metrų baudinį ir sugrąžino viltį, bet išplėšti pratęsimo per teisėjo pridėtą laiką Europos vicečempionams nepavyko.

Sekmadienį finale Italija, kuri vokiečiams nepralaimėjo nei vieno iš aštuonių mačų Europos ar pasaulio čempionatuose, Ukrainos sostinėje Kijeve kausis su titulą ginančia Ispanija.

Vokietija šiai dvikovai galėjo ruoštis 48 valandomis ilgiau, juolab, kad Italija ketvirtfinalyje įveikė Angliją tik po 11 metrų baudinių serijos, tačiau ir šio pranašumo išnaudoti nepavyko.

Buffono gynybą vokiečiai pralaužė per vėlai (AP)

Tiesa, mačas galėjo pakrypti kitaip, jei pačioje pradžioje Andrea Pirlo nebūtų nuo italų vartų linijos atmušęs Matso Hummelso smūgiuoto kamuolio. Be to, Jerome'o Boatengo perdavimo iš krašto vos į savus vartus nenukreipė Andrea Barzagli, o Toni Krooso smūgiui pritrūko tikslumo.

Visgi italai ir patys nebuvo pėsti: kitoje aikštės pusėje Manuelis Neueris atrėmė pavojingą Ricardo Montolivo smūgį, o 20 minutę krito pirmasis įvartis. Antonio Cassano kairiajame atakos krašte suklaidino gynėją Hummelsą ir perdavė kamuolį Balotelli, kuris iššoko aukščiau už visus ir puikiu smūgiu galva nepaliko vilčių vartininkui.

Vokiečiai nesutriko ir patys surengė kelis pavojingus antpuolius, tačiau gynyboje Lowo auklėtiniai padarė dar vieną nedovanotiną klaidą.
<

Liūdesys ir džiaugsmas (AP)

Po aštraus Montolivo perdavimo Balotelli iššoko vienas prieš vartų sargą, ramiai susistabdė kamuolį ir neatremiamu smūgiu iš 15 metrų į viršutinį vartų kampą padvigubino pranašumą.

Per pertrauką vokiečių treneris ėmėsi ryžtingų perdavimų: vietos aikštėje neradusius Lukasą Podolskį, kurį stebėjo "Arsenal" treneris Arsene'as Wengeras, bei Mario Gomezą pakeitė Marco Reusas ir Miroslavas Klose.

Pergalė ir pralaimėjimas Europos vicečempionai buvo aktyvūs ir jau pačioje kėlinio pradžioje galėjo sušvelninti skirtumą, bet gynėjas Philippas Lahmas iš patogios padėties pasiuntė kamuolį virš vartų. Kiek vėliau savo talentą dar sykį pademonstravo Buffonas, atrėmęs Reuso baudos smūgį.

Tribūnose liejosi vokiečių ašaros (AP)

Kitoje aikštės pusėje italai turėjo bent kelias galimybes užbaigti mačą anksčiau laiko, bet Claudio Marchisio iš arti nesugebėjo pataikyti į vartus, o Antonio Di Natale iššokęs vienas prieš Neuerį mušė pro šalį.

Palaikomi gausiai susirinkusių aistruolių vokiečiai surengė lemiamą šturmą ir sušvelnino santykį, kai 91 minutę po italų gynėjo žaidimo ranka uždirbtą 11 metrų baudinį realizavo Ozilas, tačiau stebuklingai išplėšti pratęsimą jiems nepavyko.

Vokietija 1 - 2 Italija
20' [0 - 1] M.Balotelli
36' [0 - 2] M.Balotelli
90' [1 - 2] M.Ozil (iš 11 m. baudinio)

Sudėtys:

Italija: Gianluigi Buffon; Federico Balzaretti, Andrea Barzagli, Leandro Bonucci, Georgio Chiellini; Claudio Marchisio, Andrea Pirlo, Daniele De Rossi; Ricardo Montolivo (63' Thiago Motta); Antonio Cassano (58' Alessandro Diamanti), Mario Balotelli (70' Antonio Di Natale);

Vokietija: Manuel Neuer; Jerome Boateng (71' Thomas Muller), Mats Hummels, Holger Badstuber, Philipp Lahm; Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger; Lukas Podolski (46' Marco Reus), Mesut Ozil, Toni Kroos; Mario Gomez (46' Miroslav Klose);