Prancūzams nepavyko sustabdyti Europos čempionų žygio (FOTO, VIDEO) © Eurofootball.lt
<

X.Alonso muša pirmąjį įvartį (AP)

Europos čempionai tęsia žygį istorinės pergalės link - šeštadienį pirmąja titulą apgynusia šalimi pretenduojanti tapti Ispanijos rinktinė 2-0 nugalėjo Prancūziją.

Simbolines 100-ąsias rungtynes rinktinėje sužaidęs Xabi Alonso įvarčiai lėmė ispanams kelialapį į pusfinalį, kuriame jų trečiadienį lauks kaimynė Portugalija. Be to, ispanai pakartojo bei turės galimybę pagerinti triskart pasiektą rekordą - Europos pirmenybėse nepralaimėta jau 10 rungtynių iš eilės.

Vangus trečiasis ketvirtfinalis vyko pagal Ispanijos ekipos scenarijų - Vicente Del Bosque auklėtiniai įmušė palyginti ankstyvą įvartį, o vėliau sėkmingai griovė prancūzų atakas ir dvikovos pabaigoje padvigubino santykį.

Užduotį turnyro favoritams gerokai palengvino 19 minutę Xabi Alonso pelnytas įvartis: po puikaus gynėjo Jordi Albos reido kairiuoju kraštu sulaukęs perdavimo baudos aikštelėje Madrido "Real" saugas tiksliu smūgiu galva nepaliko vilčių vartininkui Hugo Lloris.

Reveillere pražanga prieš Pedro lėmė 11 m. baudinį (Reuters)

Pirmajame kėlinyje visos Prancūzijos ekipos atakos atsimušdavo į tankią ispanų saugų grandį, mat aikštėje, kaip jau tapo įprasta, nebuvo nominalaus puolėjo. Fernando Torresas ant vejos žengė tik antrajame kėlinyje, kurį Prancūzija pradėjo aktyviai mėgindama perimti iniciatyvą bei išlyginti santykį.

Tiesa, nors Franckas Ribery ir Karimas Benzema kelis sykius individualiais veiksmais sukūrė nedidelius "gaisrus" prie varžovų vartų, realių progų pasižymėti Laurento Blanco auklėtiniai taip ir nesukūrė.

Tuo metu ispanai kelis sykius pavojingai kontratakavo, kol galiausiai jau per teisėjo pridėtą laiką baudos aikštelėje buvo pargriautas Pedro, o arbitro skirtą 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo Alonso.

Ispanija 2 - 0 Prancūzija
19' [1 - 0] X.Alonso
90' [2 - 0] X.Alonso (iš 11 m. baudinio)